Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha kisfiamnak italporbol...

Ha kisfiamnak italporbol csinált üditöt adok az ugyanolyan káros a vesére mint a tea? Ugy értem a cukor

Figyelt kérdés

2012. márc. 13. 14:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
rosszabb
2012. márc. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha herbateát adsz ízesítetlenül (ha nem akarsz vizet), akkor az a legjobb. A citromfűnek pl. kimondottan jó íze van édesítés nélkül. Sajnos ezek a cukros lötyik (meg a cukrozott tea) nemcsak a vesére károsak...
2012. márc. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A teát te ízesíted, mert a filteres és az ömlesztett a legjobb, a granulátumost hagyni kell. Ha teszel bele cukrot teszel, ha nem, akkor meg nem.

Az italporban meg van színezék és tartósítószer is, a cukor mellett.

2012. márc. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2012. márc. 13. 14:28
 5/9 anonim ***** válasza:

tea egyáltalán nem káros a vesére ha sima gyümölcstea, nem tartalmaz koffeint és nem teszel bele cukrot... sőt én gy tudom, hogy egészséges.

(a koffein a vízhajtó, nem a tea)


míg ezek a por vackok csupa műanyag, gyümölcsöt látott tartósítószeres ízfokozós szemét. el se tudnék képzelni károsabb itókát egy gyereknek

2012. márc. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Így van, ahogy már leírták előttem. Nem is a benne lévő cukor a káros, hanem a mindenféle mesterséges anyag, ami egy ilyen italporban lenni szokott.
2012. márc. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2012. márc. 13. 14:59
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem a tea káros, hanem az, ha 2 litert iszik meg belőle a gyerek éjszaka! Igaz, kérdező? ( http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye.. )

Nem arra kéne alternatívát keresni, hogy mivel váltsd fel az éjszakai két liter teát, hanem azt kéne megszüntetni, hogy ennyit igyon éjszaka. Tök mindegy, hogy miből iszik 2 litert éjszaka, a vesét az károsítja, hogy éjszakára sem hagyod "pihenni" (nem a gyereket, hanem a veséjét)

2012. márc. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

tökéletesen egyetértek veled előző válaszoló!

nem is értelek kérdező, tényleg nem érted mi a probléma az éjjeli 2 liter teával? vagy gondolod hogy ha műsz@rt iszik éjjel akkor a veséjét nem terheli meg???

nem az elfogyasztott 2 l cukros valami a megterhelő a veséjére, hoanem az, hogy éjjel ahelyett, hogy a veséje pihenne, sokkolod 2l folyadékkel.

ahelyett, hogy lecseréled az innivalóját, vidd el orvoshoz mert ez komolyabb betegségre utalhat. ahogy írtam ott is, cukorbetegségnek ez az egyik jele lehet! de valaki írta, hogy pajzsmirigy problémára is utalhat!

neked ebből annyi jött le, hogy le kell cserélni a teát?

próbálj meg felelősség teljesebb lenni ha a gyermeked egészségéről van szó!

2012. márc. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!