Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ebben a tavaszi napfényben...

Ebben a tavaszi napfényben kenitek már a kisbabátok, gyermeketek bőrét napfédő krémmel?

Figyelt kérdés
4 éves gyermekem hófehér bőrű, és csak májusban kezdetem eddig kenni a bőrét napvédővel, és úgy legkapta a nap a bőrét, most akkor már márciusban is kenjem?
2012. márc. 25. 13:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen igen. Nem hónaptól függ h mikor kell kenni, hanem a napsugárzástól.
2012. márc. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%

Én még nem.

Kisfiamnak nem érzékeny a bőre, nem hiszem, hogy ez a kis napsugárzás károsabb lenne a bőrének, mint az hogy naponta kenegetem kémiai anyagoktól hemzsegő naptejjel.

Most nagyjából az arcát meg a kezét éri a nap, ha most elkezdem kenni, nyáron mit csinálnék vele? nem szaladgálhatok utána napernyővel...

2012. márc. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
40%

Mindenképpen, még télen is kell ha nagyon napos az id, akár hóban is lellehet égni.


Páromnak is fehér a böre, és annak idején senki nem kente. Pont ahogy meg van írva 25-30 évvel késöbb jöttek ki rajta a rákos elváltozások. Most minden félévben mennie kell, szerencsére eddig 1 rosszat és egy olyat találtak ami kritikus volt. Lányomat kenjük minden mennyiségben, kalapot hord, és nyáron csak árnyékban vagyunk. Ö is hófehér börü, de azért megyünk nyaralni egyenlítö környékére is, de 50 faktoros apának és lányának is.

2012. márc. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
még nem de fogom,most megint jó pár nap rossz idő,ha megint jobb lesz már fogom kenni,és pedig azért mert igaz barna bőrű,de nagyon érzem,hogy nem süt a nap,hanem éget.ezért fogom kenni neki.és már most betartom a 11 után bemegyünk dolgot.
2012. márc. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
66%
Nem,majd csak kánikulában.
2012. márc. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
67%

"akár hóban is lellehet égni."


Igen, a hegyekben, de nem a nagyvárosban.

2012. márc. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
38%
egyébként látszik a válaszokból milyen kis butusok vagytok,a nap égetése nem a hónaptól függ.és nem is a foktól,nem csak julisban és nem csak 33 fokban éghet meg bőr,vagy kaphat bör betegséget az ember.
2012. márc. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
68%
Én még nem. Hadd gyűjtse a bőre a D-vitamint.
2012. márc. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Most néztem, hogy ma is olyan 13-14 óra körül már 4-6 között volt az UV sugárzás, nem gondolltam volna, hogy ilyen magas.Ilyenkor az én bőröm már meg szokott égni a naptól ha nem kenem, épp ezért nem kentem a gyerekemnek sem, de hát az ő bőre ezek szerint az enyémnél is érzékenyebb.Egyébként amióta megszületett, soha még nem égett le, egyszer kapta meg tavasszal az orrát a nap pár éve, de azóta csak most sikerült kisit lepirulnia.Gondolom, hogy nagy bajt azért nem csináltam, hogy nem kentem be, mert másnapra elmúlt a pirosság.Nah de innetől biztosan kenni fogom minimum 30 faktorossal, és nyáron 50 essel.
2012. márc. 25. 14:26
 10/11 anonim ***** válasza:
Én nem használok semmilyen napvédőt, testápolót, kencét, popsikrémet, fürdéshez is csak a gyógyszertári hidrofiles szappant. Magamra se kenem, a gyerekre meg pláne nem. Hat éves és 2 éves, tejfelszőke, hófehér, érzékeny bőrű gyerkőcök. Ennek ellenére sose volt még pelenkakiütésünk, nem voltak leégve, szép, egészséges a bőrük, és ennek ellenére egyenletesen, szépen le is barnul egy-két árnyalatot. Anno a babakocsira napernyő, kis kalap stb, és szigorúan betartottuk a déli pihenőt. Tudom mindenkinek van valami bogara. A 90 éves dédim arca ma is alig ráncos, bőre szép, egészséges nincsenek, májfoltjai, bőrhibái, mindig jót nevetünk, a garnieres reklámok számítógéppel vasalt arcú modellein. Dédi esküszik, csak tiszta víz érje a bőrt, semmi kence, és nagyon úgy tűnik, hogy igaza van!
2012. márc. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!