Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak, ha mindenért...

Mit csináljak, ha mindenért nyöszörög, sikít, szenved?

Figyelt kérdés

Lányom másfél éves. Mindig is akaratos és sírós természet volt. Aprócska korától kezdve úgy bőg, ha valami nem tetszik neki, hogy nem vesz levegőt, lilul a feje. Mindenen kiakad, mindent érzékenyen fog fel.

S ez csak erősödik, ahogy növekszik.

Ha leesik pl. egy plüssállat azon is kiakad és ordít. Ha iszik és mellé megy, akkor csak ordít. Ha elesik, mérges lesz, és megint csak nem vesz levegőt a sírástól.

Próbáltam mindig türelmes maradni, elmondani neki, hogy mi miért történik, próbáltam megnyugtatni, simogatni. Na ez nem vált be, hatása semmi.

Próbáltam "büntetni", leültetni, hogy maradjon egy helyben, míg meg nem nyugszik, vagy csak otthagyni és nem figyelni rá. Hogy valamit addig nem csinálok, míg végre abba nem hagyja az ordítást...de hatása semmi!

Hogyan kezeljem extra akaratos, érzékeny nagyasszonyságát?

Kezd elfogyni a türelmem, a kedvességem, a szigorúságom és következetességem is. Mindenem elfogy.

Ti hogyan nevelnétek? Milyen módszerrel fegyelmeznétek? Hogyan magyaráznátok el neki, hogy miért ne ordítson-sikítson, ha valami nem tetszik neki?

Nem fog a fejemre nőni, mert annál következetesebb és szigorúbb vagyok, hogy ő dirigáljon nekem, csak már ehhez sincs kedvem...


Köszi előre is a válaszokat!



2012. márc. 26. 13:55
 1/7 anonim ***** válasza:

Nálunk is hasonló. Két lányom van, a kicsi és a nagy is (aki már 4,5), úgy képes dühöngeni, hogy hajam szála égnek áll.

Sajnos én már megfejtettem az okát:

lemásolják a szülői mintát. amikor nekem nem sikerül valami, én is dühöngök, mérges leszek. Nagyon impulzív vagyok, és maximalista magammal.


Próbálom nevelni magam, és persze a lányaimat is. Több kevesebb sikerrel. :o)

2012. márc. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Huh... hát ez elég durván hangzik. Főleg, hogy kiskorától ilyen.

Nem akarlak megijeszteni, de orvosilag nincs semmi gond vele? Hall rendesen? Lát rendesen? Mindene szépen fejlődik?


Nem vagyok orvos, de ilyen esetben én biztos, hogy szépen kivizsgáltatnám, hogy nincs-e valami szervi probléma a háttérben.

Általában is olyan vagyok, hogy megpróbálom az okát megérteni, hogy miért nyafog vagy dühös a lányom és az ő kis problémáját megoldani, nem "csak" fegyelmezni.

Csodálom a kitartásod, hogy csak másfél évesen lett eleged ebből.

Az én lányom 14 hónapos és ha jön a foga "elviselhetetlen" tud lenni pár napig. :D

2012. márc. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem beteg. Az első fél évben megjártuk többször a kórházakat, mert naponta olyan tíz órát üvöltött végig. Akkor úgy gondoltam, hogy tuti valami betegség áll a háttérben. De szerencsére nem.

Voltunk általános és speciális vizsgálatokon is. 4 hónapos korában az egyik fejlődésneurológus csak annyit mondott, hogy ő ilyen kis zsarnok. Hát köszi...

De amúgy bakker igaza van!


Azóta már jártunk megint pár dokinál, és semmi eltérést nem találnak nála! Ami persze jó, örülök neki, csak közben meg a visítástól kivagyok.


Én nem vagyok dühöngős, az apukája meg főleg nem, nagyon nyugis ember. Igen, amikor érzékenyebben reagálom le, akkor persze átveszi a lányom tőlem, de alapvetően én soha nem voltam ilyen, mint most ő.


Iszonyat nehéz.

Nem is tudom mit csináljak. Nem tudom már hogy kezeljem.

Sokan mondják, fogadjam el őt ilyennek, de egyszerűen nem megy, amikor egész nap csak üvölt, teljesen kikészülök. :(

2012. márc. 26. 14:26
 4/7 anonim ***** válasza:
Az én lányom is akár a hányásig is képes volt hisztizni. Mindent ki próbáltam. A leg végére maradt a vizes bögre. Egyszer kétszer rá öntöttem, legközelebb ha kezembe vettem azt a bögrét, már be is fejezte.
2012. márc. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Erre még nem gondoltam, mert ugye ha ok nélkül tényleg hisztizik, akkor lehet én is bevetem előbb-utóbb, de ha leejt valamit a földre és attól is elkezd ordítani, akkor szerinted azért is egyből büntessem?

Olyan nehéz...


Köszönöm a válaszokat!

2012. márc. 26. 19:07
 6/7 anonim ***** válasza:
Az biztos, hogy nehéz. A víz a hiszti leállítására van. Ha leejt valamit akkor ha kicsit sír még nem kell, de ha nagyon belelovalja magát, talán nem árt. Lehet, hogy utána leszokik arról, hogy mindenért hisztizen. De az is igaz, ahány gyerek annyiféle képpen lehet szót érteni velük.
2012. márc. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. márc. 27. 13:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!