Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 10 év körüli gyerekeket...

10 év körüli gyerekeket befogjátok apróbb munkára? Vagy tényleg kihasználom a gyerekem?

Figyelt kérdés

Minap a legjobb barátnőm azt vágta a fejemhez, hogy te úgy kihasználod a lányodat! Hát bevallom nagyon rosszul esett. Én anno ugyanúgy segitettem az anyukámnak. Evvel tanultam. És akartam is.

Nem nagy dolgokról van szó, pl. portörlés, szobájukat porszivozzák fel, kisöcsinek pelus csere (amit megjegyzek ő akarta), mig főzök vagy takaritok, addig vigyáznak a lányok az öcsire aki 21 hós. Lányok 12 lesz és 9 lesz.

Aztán ritkán a nagyobbik ki is tereget. Hát tényleg nem kellene ezt még?? Amúgy olyan vagyok aki mindig rakodik, rengeteget rakodtam utánuk is mig kisebbek voltak, akkor szokta is a férjem mondani, hogy miért nem hagyom rájuk a szobájukat. Nem régóta van ez. Vagy a nagy lányom néha mondja is hogy ő szeretne mosogatni (persze nem fazekakat, azt nem is engedném). Hát akkor mondjam neki, hogy nem, aztán meg mikor majd kellene akkor nem fogja akarni?

Aztán még ő szok sirni,hogy az övé milyen szófogadatlan, rendetlen és nem akar segiteni.


2012. márc. 26. 16:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem használod ki.

Az enyém négy lesz, teregetésben segít, ő terít, kipakolja a mosogatógépből az evőeszközöket, porszívóz, rendet rak.

Így szoktattam, és nem baj, ha nagyobb korában ezeket már tudja.

Az életre nevelünk, nem egy elkényeztetett kismajmot akarok, aki még be sem tud ágyazni maga után.

Egyébként fiam van.

2012. márc. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
4 és fél éves fiam van, kipakol a mosogatógépből, kiszedi a ruhákat a mosógépből, segít teregetni. A játékait neki kell elrakni. Amibe lehet, próbálom bevonni, természetesen nem erőltetek rá semmit, de azért néhány dolgot nyugodtan megcsinálhat.
2012. márc. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
2. vok, az lemaradt, hogy természetesen ezzel nem használod ki. Főleg ha szívesen csinálja.
2012. márc. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
4 és fél éves fiam zoknikat párosít,felporszívózza a szobáját,portöröl...miről beszélünk??
2012. márc. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
AMit szeretnek segíteni nehogymár lebeszéljük róla. Sőt ekkorákat kisebbeket is meg lehet símán kérni némi segítségre, ebből lesz az önállóság, és igény a tisztaságra, organizálásra. ERőltetni nem kell túl sokat, de a maguk körüli dolgokat ekkora korban már el is lehet várni szerintem. Persze ezt fel kell építeni, már korábban kezdeni óvatosan. Első a tanulás legyen, és utána a maga körüli, és ha van érdeklődése,akkor kaphat még extrát is szerintem.
2012. márc. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Naná hogy nem használod ki.Nálunk a családban munkamegosztás van.Kisebb korban szívesen csinálják,később meg meg lehet magyarázni,hogy így tanul dolgokat,illetve neki is ki kell venni a részét a dologból(főleg ha neki is vannak kérései,valamit valamiért)
2012. márc. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én a 4 éves lányomat befogom a munkába. Sőt. Vásárolni őgy megyünk, hogy mondom a fiamnak is (ő 2 éves), hogy mit tegyen a kosárba. Élvezi, hogy segíthet, különben szétszedné az egész boltot.

10 évesen meg már komoly segítség lehet, én irigyellek.

2012. márc. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Vajon mit mondana rám a barátnőd?

2 éves a fiam

"Segít" amiben csak tud: dobálja a mosógépbe a ruhákat, teregetésnél kiszedi a ruhákat a lavórból, és rázza de ezerrel, utána adja ide nekem, hogy csipeszeljem a szárítóra. :)

Mikor megszáradtak a ruhák a kis zoknijait ő rakja be a szekrényébe.

A könyveit maga teszi vissza a kispolcra, a játékait is segít összeszedni.

Pelenka csere után kiviszi a kukába a pelust, ha valami apró koszt talál a szőnyegen, azt már magától viszi ki a szemetesbe.


Eddig olyan büszke voltam rá, hogy ilyen ügyes, nem is gondoltam volna, hogy egyesek szerint ezzel kihasználom. Barátnőd szerint én gondolom jó önző sz.r alak lehetek, hogy nem hagyom gyereknek lenni a gyereket. Vagyis gondolom valami ilyesmik járhatnának a fejében...


A barátnőd pusztán csak irigy, hogy milyen ügyesek, segítőkészek a lányaid, és a saját "nyomorát" azzal próbálja tompítani, hogy más szemében keresi a szálkát!

Ne foglalkozz vele, büszke lehetsz a lányaidra, és magadra is!

2012. márc. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

igen, én is megdöbbentem, hogy 12 és 9 évesről van szó.

szerintem az, hogy megcsinálják a szobájukat az nem segítség, hanem az ő dolguk. ga néha megcsinálod, akkor te segítesz nekik :)

nálunk régen úgy volt, hogy akkor mehettem ki biciklizni mondjuk ha kész a szobám. 7 évesen meg megmutatta anyám hogy működik a mosógép (szerintem tök jó volt!), hétvégén meg mosogattunk, fürdőt takarítottunk...

ez teljesen rendben van!

mondjuk a kistesó körül nem kérnék segítséget, de ha ők felajánlják akkor csinálják :)


enyém 2,5 éves, törölget, bevásárlás után kipakol, marha lelkes, rohangál a konyha és a kamra között, csapkodja a hűtőt :D porszívózni is segít és van kis felmosója meg söprűje, neki játék, nekem segítség :)

2012. márc. 26. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Megnyugtattatok, azt hittem velem van a hiba. :)

Az én 21 hósom is szok segiteni olyasmiket mint amit ti is irtatok a 2 éveseknél. Csak ezt már nem mertem kiirni. :P Olyan aranyosak olyankor. :)

2012. márc. 27. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!