Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tanítsam meg egyedül...

Hogyan tanítsam meg egyedül elaludni 19 hónapos kislányomat?

Figyelt kérdés
Velem alszik 8 hónapos kora óta.Csak úgy hajlandó elaludni,ha mellé fekszek.Ha kijövök jön ő is utánnam.Mit csináljak,hogy egyedül el tudjon aludni?
2012. márc. 27. 14:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia.

Egyszerűen tedd be a kiságyba.

Sírni fog sokáig nagyon,simogathatod vagy énekelhetsz neki.De szerintem már elkéstél ezzel,majd ha nagyobb lesz jobban megérti,hogy egyedül kell aludni.

2012. márc. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Khm :) nem biztos, hogy megérti, ha nagyobb lesz. vagyis nyilván megérti de nem hiszem, hogy elfogadja zokszó nélkül. Az én 4.5 évesem mellett még mindig ott kell maradni. Így a kicsit születésétől fogva szoktattam az egyedül alvásra, de vele nyilván szerencsém volt, hogy elfogadta a dolgot. Mert sógornőmnél ugyan ez volt a helyzet a naggyal (5 éves) és aott a kicsit sem lehet egyedül alvásra szoktatni.


Szóval, ha szeretnéd leszoktatni az együtt alvásról akkor inkább most, mint később ha nagyobb lesz.

Én azt csinálnám, hogy bevinném lefektetném kicsit simizném, kijönnék nyilván jön utánam) majd visszavinném és ez addig menne amíg meg nem unja. Gondolom egy idő után (pár nap) rájön, hogy egyedül kell elaludni.

Mindemellett az első által felvázolt drasztikus megoldás is működhet csak nekem ahhoz nem lenne szívem.

A nagyot majd nyáron akarom leszoktatni az együtt alvásról (matricás rendszerrel, de ehhez egy 19 hónapos még kicsi), már egyébként bánom, hogy nem kezdtem el korábban, csak annyira sajnáltam, mert megszületett a tesó, ovikezdés volt stb, és nem akartam, hogy rettegjen egyedül az ágyában vagy magányosan érezze magát.

Most azzal "vigasztalom" magam, hogy 18 évesen már úgy sem kell fognom a lábát amikor elalszik, így majd visszasírom ezeket az időket.

2012. márc. 28. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia.

Az első vagyok.

Egy deka szóval nem írtam,hogy elfogadja zokszó nélkül?!!!!

És azt sem írtam,hogy márpediglen úgy kell csinálni,hogy...Csak egy lehetséges megoldás én sem választanám azt ezért írtam,hogy majd ha nagyobb lesz!!!Arra meg külön kíváncsi lennék ahogyan a kedves második válaszoló írta este sétáltassák egymást oda-vissza:))))))))vajon ki fog hamarabb összerogyni a fáradtságtól??

Egy női magazinban azt olvastam,hogy a gyermeknek 3 éves koráig az anyja mellett kellene aludnia,mert számára az az egészséges.Tehát kedves kérdező amíg neked megfelel ez az állapot nyugodtan alhatsz vele,vagy "sétáljatok":)

2012. márc. 28. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hú de harapós kedvében van valaki :)


Egyébként én sétálgattam amikor rászokott a nagylányom arra, hogy kint aludjon közöttünk. 3 hónap után feladtam és inkább visszakísértem minden alkalommal amikor kijött, megvártam az ágya mellett, hogy elaludjon majd vissza az ágyba. Volt, hogy 3-4X elisméeltem. Nem mondom fáradt voltam rendesen, de fáradt voltam attól is, hogy ott aludt közöttünk, mert rugdos és 140cm széles az ágyunk. Szóval ezért tanácsoltam a "sétálós" technikát, hátha beválik itt is.

Egyébként meg semmi bajom azzal sem aki sírni hagyja a gyerekét az ágyba, nem nézek rá rosszallóan attól még, hogy én nem követem, nem tekintem rossz szülőnek sb...szóval nem igazán értem a személyeskedést.

2012. márc. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem vitát akartam szítani!

Engem nem zavar,hogy velem alszik,csak szeptembertől bölcsibe akarom(kell)adni,és az ottani délután alvás miatt aggódom:(

2012. márc. 29. 08:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!