Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves kislányomat, hogy...

2 éves kislányomat, hogy tudnám rászoktatni, hogy egyedül aludjon el, ne kelljen ott ülni mellette? Nagyon nehezen alszik el!

Figyelt kérdés
2011. júl. 24. 15:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%

Az én lányom mindig is egyedül aludt el,de ahogy közeledtünk a 2 éves kora felé,egyre kevésbé aart eyedül.

Most az a trükk,hoyg elmondom a mesét,aztán még ő dumél,egyszer csak én mondom neki, hogy ki kell mennem őisilni. Elmondom,hoyg amíg a wc-n leszek ne kiabáljon nekem mert nem fogom hallani ha végeztem visszajövök. Addig kezdje el a következő mesét a macijának. Általában 3-5 perc múlva elcsendesül,belealszik a mesélésbe.

2011. júl. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
nálunk is ugyanaz a helyzet.2 éves koráig egyedül aludt el,aztán jött a nemakarok kiságyban aludni,+ a félelem,+a rossz álmok,szóval minden igy elég nehez aldut el.vettünk neki rendes ágyat,szép éjjeli lámpát de őszintén megmondom,engem nem zavar hogy melette kell maradjak,este 15,20 percet még elelszik,eddig ilyen nem volt nekem új,ő igényli én meg kibírom azt a 20 percet.és nagyon jolesik látni ahogy elalszik.
2011. júl. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
83%
Nem tudom, nekem nem megerőltető 15-20 percet ott feküdni mellette, amíg elalszik..
2011. júl. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintme is ki lehet birni azt a kis időt. Egy ennyi idős gyereknek még igénye van a felnőtt jelenlétére. Ezáltal nyugszik meg, és alszik el. Nagyon sok óvódás gyereknek is igénye lenne rá, hogy délben (hétvégén) a szülő kicsi odafeküdjön mellé, hogy aludni tudjon. De inkább nem fekszenek oda, a gyerek nem alszik el, délután meg nem birnak vele, mert túlpörög a fáradtság miatt!!

Az én lányom most 16 hónapos, és most ig úgy alszik el, hogy odafekszem mellé, és ez igy is marad, amig igyénylí.

Egy óvónéni

2011. júl. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

utolsó vagyok. Bocsánat, most látom, hogy elég sok hibám lett, már nagyon fáradt vagyok, megyek is inkább aludni.

Jó éjt!

2011. júl. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
A gyerekek 3-6 éves kor közt tanulnak meg egyedül elaludni,addig valamilyen segítséget igényelnek hozzá.
2011. júl. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem akarsz ott ülni mellette, amíg elalszik?

Ha biztosra akarsz menni elaltásügyben, akkor akkor vidd be a szobába, amikor már látod rajta, hogy lecsukódik a szeme, és ami nagyon fontos, fáradjon ki estére, futkározzon, legyen sokat a szabadban. Én minden este 15-ször mesélem ela lányomnak a Hófehérkét...

2011. júl. 27. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés az, hogy húsz év múlva szeretnéd majd, hogy a gyermeked szóba álljon veled vagy sem?


Engem eléggé ridegtartásban neveltek. Egyedül hagytak már 5 napos koromban a szobámban.... Az biztos, hogy erős és talpraesett lettem, aki a jég hátán is megél, DE az anyámmal nem vagyok hajlandó szóba állni és a gyerekemet sem engedem a közelébe...

2011. júl. 27. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Az én 3 éves lányom soha nem aludt el nélkülem, vagy nagy ritkán az Apukája nélkül. Nagyon sokszor nehezen aludt el. Nem 20 perc alatt, hanem 1-1,5 óra alatt. Ilyenkor arra gondoltam, (és gondolok a mai napig is, ha bármi olyasmit csinál, ami a felnőtteknek "kényelmetlen"), hogy irtó gyorsan eltelik ez a kisgyermekkor. És olyan nagyon fog hiányozni majd 50 éves koromban, hogy ott szuszogjon mellettem esténként. Ez az időszak soha nem tér vissza. Mindig erre gondolj...

Szép napot mindenkinek!

2011. júl. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Mit értesz az alatt hogy nagyon nehezen alszik el?
2011. júl. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!