Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan etethetném 19hónapos...

Hogyan etethetném 19hónapos kislányomat, ha nem fogadja el tőlem, de egyedül meg nem jut vele egyről a kettőre?

Figyelt kérdés
A kanalas ebédekkel nincs úgy bajunk. Hanem inkább a délelőtti, délutáni evésekkel, mint pl. kenyér, péksüti, virsli, hasonlók. Ha odaadom neki, morzsánként eszegeti, így sosem eszik annyit(szerintem), h jól is lakjon. Ha netán én csipegetném neki a kenyeret, vagy falatonként adnám a virslit, nem kell neki, fogdossa, eldobálja. Így végül az ebéden kívül más étkezésekkor nem eszik eleget, én úgy gondolom. Joghurt, túrókrém, meg a mi kanalas, az megyeget be. Mit tehetnék, h változzon ez a helyzet?
2010. márc. 27. 11:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez a helyzet, 20 hónapos a kisfiam.Hagyom és közben megmutatom (már ha engedi), hogy kellene tartani.Mi odáig jutottunk, hogy a kefírt is önállóan eszi, igaz úgy mutat utána mint egy kis malacka.Most volt ebéd, de engem is bosszant, hogy például csak azt eszi meg belőle, amit szeret.Bízom benne, hogy másnak bevált valami.
2010. márc. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
nálunk is volt ilyen de megszünnt mikor feldaraboltuk neki kiskatonákra.Azt feltudja venni és megtudja enni.Vágjátok fel neki kis kockákra.
2010. márc. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az én lányom 18 hós és pontosan ezt csinálja.Ha próbálom etetni elfordítja a fejét.Ha apukája itthon van akkor vele eszik,ha nincs akkor hagyom kibontakozni.Ügyesen eszi a joghurtokat egyedül kanállal.Bízom benne hogy "kinövi" lassan :)
2010. márc. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Áá, mi még semmit nem eszünk egyedül kanállal! Ha odaadnám neki, már repülne is a doboz is, kanál is. Igen, ha az apja előtte szürcsöli, nyeldesi a levest pl. akkor ő is. Ha nincs itthon, akkor nekem kell vmit kitalálni. Kis katonánként adom neki, dehát hol itt, hol ott kötnek ki, egy-kettő a szájában. Sőt, szendvics-katonákat nem is adok neki, mert a felvágott itt, a kenyér a májkrémes felével lefelé pedig ott. :((

Köszönöm, h írtatok!

2010. márc. 27. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!