Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan alakul nálatok a...

Hogyan alakul nálatok a gyerekek és az állatok viszonya?

Figyelt kérdés
Tartotok saját állatokat, vagy viszed olyan helyre ahol mozognak állatok között? Mennyire engeded kapcsolatba lépni őket? A gyermekeid milyenek az állatok között, kíváncsiak az állatokra, szeretik őket, félnek tőlük, mit csinálnak az állatok között, velük?
2012. márc. 25. 21:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk 6 éves volt a kandúrunk, amikor a kislányom megszületett. Benti cica, elég félénk is, úgyhogy nagy előkészületek nem kellettek. Nagyon kíváncsi a mai napig a gyerekre, mindig ott van, ahol ő és figyeli.

A kislányom nagyon szereti a cicát, már 1 évesen megtanulta, hogy kell finoman simogatni, mert eleinte elég durva volt, de mindig rászóltam, hogy nem szabad, fáj a cicának. Minden este a lányom hozza a cica tányérját, hogy adjak enni és ő "szolgálja fel", nagyon édes. Ha elmegy a cica vécére, szól, hogy azonnal takarítsam ki, mondja, hogy cica pipi :)

A napokban volt, hogy meghúzta a farkát elég durván és a cicánk megkarmolta a kis kezét. Sírt is nagyon, de tanult belőle, mert azóta nem próbálkozik vele, de a kezén a karmolást mindenkinek naponta ezerszer megmutatja :)

Olyan 8 hónapos lehetett, amikor megkóstolta a cica száraz eledelét, feltűnően csöndben volt a gyerek, nézem és szépen eszegette a tányérjából... hát nem voltam valami boldog :)

2012. márc. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekünk is cicánk van. A fiam másfél éves volt mikor "beköltözött" hozzánk a macska. Pici kölyök volt még, nagyon félt tőlünk is, nem ám a gyerektől :) pár napig elbújt a kisfiamtól aztán szépen megszokták egymást. Elmagyaráztuk hogy nem szabad durván nyúlni az állatokhoz és meg is értette. Most 1 éves a macskánk, igazi vadállat, persze játékból csak. Az én kezemet lábamat szétszedi ha olyanja van, viszont a fiamhoz hozzá sem nyúl. Nagyon tudja hogy nem bántjuk a legkisebbet. Szóval maximálisan pozitív a kapcsolatuk, semmi bibi nem volt és megbízom mindkettőben. És halál aranyos a fiam mikor közli, hogy most elmegy beszélgetni Kitty cicával mert nagyon szereti! :)))
2012. márc. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én gyerkőceim tulajdonképpen állatok között nőnek fel, és imádják őket. Az udvarunkon a napos csibétől a lóig szinte minden megvan. Én magam is vidéki lány vagyok, de sosem tartottunk állatokat, és elég sokat halottam is a ne nyúlj hozzá, mert beteg leszel tőle, vigyázz megharap, ne menj közel stb felszólítást, aminek következtében elég rendesen paráztam a jószágoktól. Elég nehéz volt,mikor megismertem a férjem, aki állatorvos, hogy mire eljutok a háztól a kocsiig 5 kutyába, és számtalan pulykába, libába, tyúkba bukdácsolok. Én kimondottan el akartam kerülni, hogy a gyerekeim is úgy féljenek,m int én, szóval ezen a területen odabíztam inkább őket az apukájukra, és néha mikor már sok volt nézni számomra, hogy az alig totyogóm segít az apjának és mamma felkiáltással viszi a szénát úgy a csődöröknek, mintha a nyusziknak adná, inkább bementem mosogatni. 7 és 10 éves fiunk, és 2 éves lányunk van, sose bántották őket az állatok, nem volt baleset, és nem is fél egyik sem, otthonosan mozognak köztük. A kicsi lány is viszi a kis vödörjét a búzával, tritikáléval a tyúkoknak, szórja, szedi a tojást a kosarába, bár néhA nem jut elve a kamráig. Én örülök, hogy ez így alakult. Arra nagyon figyeltünk mindig, hogy ne legyenek felügyelet nélkül, és meg legyen a higénia. Itt arra gondolok, hogy a jószágnak kinn a helye, nem a lakásba, váltócipőbe, gumicsizmába menjenek az udvarra, mossuk a kezüket mielőtt bejönnek, esznek stb. De ezt ők is nagyon hamar megtanulták. Ahogy azt is, hogy a beteg állathoz ne nyúljanak. Inkább a kutya és a macska volt amit próbáltunk kerülni, azok sokkal több betegséget hordoznak,m int a haszonállatok. Ők imádják őket, meg is zavarodnak, ha egy nap nem látják őket. Nálunk még a hangyáknak is neve van . :)

Szerintem kellő higiénia és odafigyelés mellett nincs mitől félteni őket, sőt az állatok, a gondozásuk olyan ingereket adnak a gyerekeknek, amiket súlyos vétek megvonni tőlük. Eleinte az én férjem is nagyon sokszor felhívta erre a figyelmemet, gondolok itt pl. a lovasterápiákra, ahol igen súlyosan sérült gyerekeket is eredményesen kezelnek, hiszen ennyit ér, hogy eggyé vállnak az állatokkal. De legutoljára pl volt egy farmon egy továbbképzésen és azon a farmon alapból halmozottan sérült és autista gyermekek beilleszkedését segítették kis haszonállatok segítségével.

2012. márc. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekünk ket ket kutyánk van, meg egy macskánk. De az utcában van egy csomó kutya, az egyik szomszéd pedig lovakat és csirkéket tart. A lanyom imádja az összeset. A lovakat mindig meg kell simogatni. A csirkéket is meg akarja, csak ugye az nem ugy megy. :)

A szomszéd kutyák hoz nem engedem benyulni, de ha valahova be együnk, ott azonnal meg simogatja a kutyát, cicát.

Nem félt soha semmilyen állattol eddig. Egyszerűen imádja őket. Reggel felkel, és mar mutogat kifelé, utánozza a lovakat, hogy menjünk ki. Meg kijön a szobából, megy a terasz ajtó hoz, és hívja a cicát.

13 honapos kislány anyukaja

2012. márc. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekünk is cicánk van. Én tudtam, hogy 1 év alatt mondhatom én, hogy nem szabad húzni a farkát, úgyis meghúzza, amikor épp nem látom, és nem szólok rá. Igyekeztünk elkerülni a problémákat, de volt, hogy megkarmolta, kb. kétszer. Azóta tudja a fiam, hogy csak simogatni szabad, már azt is, hogyan és hol szereti.


Más állatok közé is viszem, a közelünkben van egy minitanya gyerekeknek. Meg akarja fogni őket, simogatni. Most először volt ebből gond, mert a báránynak nem annyira tetszett, nem bántotta, csak odalökte az orrát a fiamhoz, ő meg megijedt. Kisebb tyúkok elkerítve vannak, órákig el tudná nézegetni őket. Nagyobbak szabadon, őket meg kergeti, bár a kakastól kicsit tartok, anyukámat egyszer megtámadta egy (tudom, röhejes, de akkor is).

Sajnos kutyázni is mindig akar az utcán, de még nem érti, hogy nem szabad minden kutyához odamenni. Ha a gazdája engedi, és a kutyát is vevőnek látom a dologra, akkor óvatosan megközelítjük, esetleg megsimogatja, inkább megérinti.

2012. márc. 26. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nincs állatkánk. A lányom imádja a kutyákat, szinte az összeset meg szeretné simogatni. Alig bírom meggyőzni, hogy először a gazdáját kell megkérdezni, hogy meg szabad-e simogatni vagy nem. Gazdátlan kutyát pedig semmi esetre sem szabad. 4 éves kislány anyukája.
2012. márc. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2,5 éves a fiam. Nekünk van nyulunk, kutyánk, a cica most pusztult el (de apámnál van 5), csirke-kakas, kacsa, malac. Volt galamb, fürj, apámnál még vannak libák is (2-3 naponta megyünk hozzá). A fiam szereti mindet, folyton etetné, simogatná őket. Nem félt tőlük sosem szerencsére. Rendszeresen jár az apjával a tojást összeszedni, vagy a nyuszinak zöldet-répát adni.
2012. márc. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!