Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan oldjátok meg, hogy az...

Hogyan oldjátok meg, hogy az óvodás gyermeketek eleget igyon?

Figyelt kérdés
Az enyém ebéd után hazajön (1kor), de addigra kiszárad, sötét narancsszínűt pisil. Reggel kapnak teát, kakaót akármit, utána semmi. Ebéd után ihatna elvileg, de ő lassan eszik, így sose jut ideje inni. Igaz, van bent víz a csoportszobában, de ha nem kér, külön nem ajánlják fel. Most vasat szed, emiatt külön figyelni kell a folyadékbevitelre, hogy ne legyen székrekedése... Szóltam óvónéniknek,hogy kínálják vízzel, de elfelejtik. Megértem szegényeket, nem csoda, hogy nem tudnak mindenre figyelni. Más nem érzi, hogy ez gond? Elvileg egy gyereknek is (most lesz 6 éves az enyém) kellene napi 1,5 liter folyadék kb. Ha 1-ig csak 2,5 decit iszik délután töltögetni kellene belé, hogy estére behozza a lemaradást. (Nem mérem amúgy centire, csak nagyjából :)) Előre is köszi az ötleteket, hozzászólásokat!
2012. márc. 27. 19:11
 1/3 anonim ***** válasza:

az én fiam bölcsis,és hasonló cipőben járunk

mondjuk ő indulás előtt megiszik két deci tejet,de ott alszik,uzsonna után fél négykor megyek érte.délután még iszik két decit,meg éjszaka is két decit az ágyban.és newm pisil éjszaka,csak közvetlen lefekvés előtt és felkeléskor.

más nem tudsz csinálni,csak délután sűrűn kínálod,és minden reggel nyomatékosítod az ovónőkben,hogy kínálják

2012. márc. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
viszem elé a flakon teát, amit benyom, 4 dl-t egyszerre. Ő még a vizet sem issza meg :(
2012. márc. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom regel hányra viszed, de azért azt nem hiszem, hogy egy délelőtt alatt így kiszárad, kivéve, ha már előtte is ki volt. Az jó megoldás lenne, ha még indulás előtt reggel inna valamit. Vagy ha nincs rá idő pl sok gyereknél látom, hogy útközben isznak sportkupakosból. Azt sem értem miért probléma, ha ebéd után közvetlenül nem iszik, ha utána úgyis hazaviszed? Legfeljebb még hazaindulás előtt kínáld meg.

A lányom is nagyon keveset iszik és még én is elfelejtem sokszor kínálni. Hát akkor egy ovónőnek hogy jutna eszébe, amikor ott van még egy csomó gyerek. A lányom reggel indulás előtt megiszik 2 dl kakaót, az oviban tízóraihoz teát, utána már csak csapvíz van. Azt se kínálgatják, a lányom nem is igen szokott inni. Ebédhez is víz van, kivéve ha ünnepelnek, mert akkor szörp. De egyébként a levesről se feledkezzünk meg. Szóval ha megissza a kakót, a teát és még a leves is ízlik neki, akkor az már kb 6 dl délig.

2012. márc. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!