Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiamat elvittem orvoshoz,...

Kisfiamat elvittem orvoshoz, mert náthás volt, köhögött, az orvos azt mondta, hogy ő is köhög ennyire, nyugodtan menjen oviba, ti elvittétek volna így?

Figyelt kérdés
Hétfőn történt mindez,azóta is köhög elég csúnyán szegényke ,a torkát nem látta az orvos pirosnak,lázas nem volt.
2012. márc. 28. 10:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem, mert valószínűleg be sem vették volna így az oviba.
2012. márc. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Mit tettél volna,ha dolgozol és mit ,ha otthon vagy kistesóval ?


Vigyem vissza az orvoshoz,hogy nézzen rá mégegyszer?

Azért aggódom ennyire érte,mert immunbeteg és húzódott már megfázás az izületére,több hónapig nem múlt el a gyulladás akkor,csak nagy adag szteroidra.


Télen egyáltalán nem is mehetett oviba(múlt héten kezdhetett) és csodálkoztam azon,hogy pont az immunológus mondta azt,hogy nem beteg szerinte és nehogy itthon tartsam,mert nincsen okom rá.

Mondta ezt azért is ,mert már lassan 6 éves és évek óta nem járhatott közösségbe elővigyázatosságból az autoimmun betegsége miatt.

2012. márc. 28. 10:36
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz kérdés, mert azoknak a gyerekeknek is dolgoznak a szülei, akiket a tied esetleg megfertőz, ha betegen viszed be. Szerintem váltsatok orvost. A gyereknek sem jó náthásan és köhögősen oviba menni. Ráadásul ha egyéb problémái is vannak, fokozottabban kéne figyelni Rá. Ez az orvos elég hanyag.
2012. márc. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Mi pont ma reggel voltunk dokinál, mert a fiamnak 3-4 napja folyik az orra és tegnap óta köhög is. Bölcsibe ment eddig, mert étvágya-kedve jó volt, és láza sem volt.

Tiszta a tüdeje, a váladéktól köhög, csak homeopátiás szereket kaptunk, és simán bevették ma is bölcsibe. Én dolgozom.

Télen két hónap alatt 6 napot volt bölcsiben, mert egyik lázas betegség követte a másikat. Már nagyon meguntuk, ő is és én is. Szívesen megy, és a nagymamák már nagyon belefáradtak a pesztrálásba. Én alig tudtam otthon maradni, csak a legdurvább időszakokban, mert nov. jöttem vissza, és nem akartam kockáztatni.

2012. márc. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én, ha náthás és köhög azért nem viszem oviba, mert már volt rá példa, hogy súlyosabb lett a baj. Ha otthon tartom, pár nap alatt kikúrálom szépen és nem is esik vissza. Mivel ő még nem tudja fújni az orrát rendesen, ezért orr-szívózni kell neki és ugye erre az oviban nincs lehetőség, így arcüreggyulladás lett a vége, mikor mégis vittem náthásan.
2012. márc. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Azt hogy mennyire köhög egy 5 perces vizsgálatból nem látja a doki,ezt te látod,hogy beteg vagy nem.Ha annyira folyik az orra hogy ez már zavarja a játékban,nem csak néha ki kell fújni az orrát akkor ha nem lázas is itthon tartom.Ha csúnyán köhög akkor szintén.Az enyém is köhög egy kicsit,de szakad neki,lázas nem is volt,pont pénteken jött ki,és hétfőre kikupáltam.Ha nem tanköteles még akkor én otthon tartanám.
2012. márc. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha megtehetném, akkor otthon tartanám, de sokszor nem tehetem meg. De volt olyan nekünk is, hogy tényleg nagyon csúnyán köhögött, de csak fekve. Elvittem orvoshoz és akkor mondta az orvos, hogy ad igazolást vigyem nyugodtan, mert csak a váladék irritálja a torkát. Ha nagyon zavarja a többieket az alvásban, akkor kérjem meg az ovónőket, hogy egy-két napig ne altassák, vagy ha meg tudom oldani vigyem haza ebéd utána (azt meg tudtam oldani).


De ha neki lenne valami más a háttérben, mint nektek, akkor nem vinném.

2012. márc. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Éjszaka továbbra is nagyon köhögött,így ma reggel ovi helyett ismét orvoshoz vittem (most a körzetiorvoshoz),megnézte a torkát,nem piros,vizes orrfolyása van és köhög.

Azt mondta a mai orvos is,hogy nyugodtan engedjem óvodába hétfőn ,mert ez inkább allergiás eredetű köhögés lehet ,majd néznek egy allergiavizsgálatot neki.


Most hogy már két orvos azt modta,hogy mehet így óvodába nem aggódom tovább ezen,ők az orvosok és mindeketten ezt mondták.

2012. márc. 30. 11:12
 9/11 anonim ***** válasza:
Már írtam választ, hogy én nem engedem betegen oviba, nehogy baj legyen belőle. De az én kisfiam is allergiás, néha valóban csak az allergia miatt köhög, tüsszög. Tavaly elég sokat kínlódtunk, mire végre kiderítették, hogy minden francra allergiás szegény. Ha nem törölgetek naponta, reggelre már tüsszög.
2012. márc. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Ma kaptunk egy középfülgyulladás diagnózist :-( ,egész éjszaka ordított.

Tanulság ebből,hogy ha kétségei vannak a szülőnek menjen vissza századszor is az orvoshoz hiába hajtják el,hogy nincs itt semmi baj.

2012. ápr. 4. 13:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!