Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg ez a normális?! Orvos...

Tényleg ez a normális?! Orvos kontra gyerek.

Figyelt kérdés

Bocsi, hosszú lesz, de ki kell írnom, mert különben robbanok.


A fiam 5 éves, pénteken elesett az oviban. Az óvónéni hívott, hogy röntgeneztessük meg, el is mentünk rögtön a közeli nagyvárosba, mert délutánra itt már minden bezárt.

Ott hosszú órákat ültünk sorba, a végeredmény az lett, hogy 3 orvos sem tudta eldönteni, hogy el van-e törve, az egyik szerint semmi baja, a másik szerint törött, a harmadik szerint meg vér gyűlt oda és majd felszívódik.

Kiegyeztek benne, hogy kapjon egy gipszsínt, de nem kapott, mert a gipszmester műtött, és újabb órák alatt sem sikerült végeznie, így szánalomból elküldtek, ne üljünk ott tovább.

Végül egy olyan leletet kaptunk, ami szerint be van gipszelve a jobb karja (a bal fáj, és gipszet sem kapott).

Ma kellett volna visszamenni kontrollra, de a tapasztalatok miatt csak a mi városunkba jöttünk, újrajártuk az egészet, hátha itt kapunk választ.

Hajlik, nincs eltörve, aludni is tud, a kedve is jó, de mivel a múltkor elmaradt, most csak kapja meg azt a gipszet, mert hát egy kicsit be van dagadva (pontosan 3 mm-rel nagyobb a bal könyöke, itthon megmértem).


Most ez komoly?! Mikor talán kéne, nem kapja meg, mikor meg már nem kéne, akkor igen?

Tényleg ez lenne az ésszerű eljárás és csak én vagyok túl negatív?

Megindokolni nem tudta az orvos, bár most legalább már biztosan tudjuk, hogy nincs eltörve...


2012. márc. 27. 10:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Jézusom, ez úgy hangzik, mint valami rossz vicc.

Nagyon gáz lehet az az első hely, ahova mentetek.

2012. márc. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
53%

Vissza se vittem volna kontrollra. Minek, ha közben kiderült, hogy nincs törve?

Tényleg fura ami veletek történt.

2012. márc. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Sajnos nem derült ki közben, hogy nincs törve, csak ma.

Nem akartam visszavinni, de a férjemnek 2 munkatársa is mondta, hogy voltak hasonló helyzetben, tudta mozgatni a gyerekük a karját, a röntgenen sem látták, csak a kontrollon derült ki, és műteni kellett. :(

2012. márc. 27. 10:29
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy orvosnál voltatok?

Nem tévesztettétek el a házszámot?

Ez megérne a tévés műsort.

2012. márc. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nem tévesztettük el.. :(

Az első egy nagy kórház, a második meg egy kisvárosi, de nagy sztk. :(


Ha másnak nem is, legalább annak örülök, hogy nem mi látjuk rosszul, és ez valóban nem így helyénvaló.

2012. márc. 27. 10:35
 6/11 anonim ***** válasza:
67%

amikor az első helyen megkaptad a leletet akkor miért nem reklamáltál?

Nem volt begipszelve és nem is az a keze fáj. Én biztos, hogy nem hagytam volna annyiban.


Te nem negatív vagy habnem gyáva, a saját gyereked érdekéért nem vagy hajlandó kiállni. Ha úgy döntöttek az orvosok, hogy be kell gipszelni akkor nem szabadot volna addig eljönnötök a kórházból amíg ezt nem teszik meg.


Ők a saját p.csájukat bevédték az által, hogy átvetették a látleletet amiben az áll hogy megvizsgálták, begipszelték.

2012. márc. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Sajnos tele volt a hócipőnk már mindennel, és hamarabb megírták a papírt, mint hogy a gipszelés megtörtént (vagyis nem történt) volna. A rossz kézre felhívtam a figyelmét, mikor felolvasta, de azt mondta, hogy ő balt mondott.

Nem gondoltam, hogy bárhol is számítani fog, mi van odaírva, és örültem, hogy gipsz nélkül elengednek, mert egyikőnk (a férjem és én) sem látta indokoltnak, ő meg azt mondta, hogy úgyis visszamegyünk, rengeteg sürgős eset áll sorban (tényleg akkor érkeztek), nem írnak újat.


Tanultam belőle és legközelebb biztos, hogy nem fogadom el a valótlant állító papírt. :(

2012. márc. 27. 10:43
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez a magyar egészségügy sajnos. Múltkor betelefonáltam az sztk-ba időpontot kérni. Az egy dolog, hogy harmadszorra vették fel, első kettő alkalommal kicsöngött, vagyis gondolom, nem volt senki a rendelőben munkaidő alatt. Adtak végül is időpontot két hónappal későbbre. Kibírtam azt a két hónapot görcsökkel, fájdalmakkal, a megadott időpontban elmentem a rendelésre. Reggel 8-ra kaptam az időpontot, ott helyben derült ki, hogy a rendelés 10-től van, úgyhogy nem tudom, hogy gondolták azt az időpontot. Ja és majdnem dél volt, mire meg is érkezett az orvos. 4 órát ültem ott egy olyan vizsgálatra várva, amire úgy kellett mennem, hogy előtte 12 órával nem volt szabad ennem és innom semmit. Nevetséges ez az egész rendszer. Azt hittem, legalább a gyerekek ellátása normálisabban működik, elvileg az fontosabb, mint a felnőtteké. De ezek szerint tévedtem.
2012. márc. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
74%
Hát teljesen megértem a felháborodásodat. Csak azt tudom tanácsolni, költözzetek Budapestre. Itt még vannak jó orvosok.
2012. márc. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Akármiért is lett lepontozva, de a ma 10:37nek van igaza!
2012. márc. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!