Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Pótoljátok a flourt a babátokn...

Pótoljátok a flourt a babátoknál/gyermeketeknél?

Figyelt kérdés

Védőnőm állítja adnom kellene valamilyen készítményt (pl. Zymaflour), hogy így megfelelő mennyiségű flourt kapjon a lányom, és egészségesek legyenek később a fogai.

A gyerekdoki szerint a Zymaflour veszélyes, ezért ne adjam, de még a flouridos gyerekfogkrémet sem ajánlotta másfél éves lányomnak, mert még kicsi szerinte hozzá.

Nálunk a csapvíz minősége nagyon rossz (erről papírt is kaptunk az önkormányzattól), így nem merem neki azt adni még.

De így vajon elég flourhoz jut?

Ha nem kap eleget, akkor az rossz hatással lesz a fogaira, vagy nem?


Ti adtok valamit pluszba a gyermeketeknek?

Vagy csapvizet iszik és az elég? Vagy pótoltok valamivel?



2012. márc. 28. 12:32
 1/8 anonim ***** válasza:

Pont ez a lényleg ha olyan fogkrémet használsz ami tejfogakra van abban van egy nagyon kevés emnnyiségü fluor és ez pont elég nekik. ha flour menteset használsz és máshonnan nem kapja meg akkor bizony kellene neki valhonnan kapnia.


Mi Elmexet használunk ebben nagyon kevés mennyiségben van, pont annyi amennyi kell egy ennyi idös gyereknek.

2012. márc. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

* fluort

elírtam, bocsi

2012. márc. 28. 12:36
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ első!

Szóval az Elmex az jó, lehet veszek akkor olyat.

2012. márc. 28. 12:37
 4/8 anonim ***** válasza:

Adjál neki babavizet vagy más ásványvizet, amiben van fluor.

Ha nem tudja kiköpni a fogkrémet, akkor nem adnék neki fluoridosat.

2012. márc. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igen ásványvízre is gondoltam, de nemrég olvasgattam ezzel kapcsolatban is, és sok helyen írták, hogy nem jó még ilyen kicsiknek felnőtteknek való ásványvizet adni.

A Szentkirályi, ami adható, meg nem tartalmaz fluort.

A Jana tartalmaz, de persze nem is olcsó.

Vagy vegyek azt? Vagy melyiket?

2012. márc. 28. 13:13
 6/8 anonim ***** válasza:
2012. márc. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igen, én is olvastam már erről, de az ellentmondással nem tudok mit kezdeni: a védőnő szerint kell a pótlás, a doki szerint nem.

A víz nálunk nem tartalmaz sok fluort, de nem is ajánlják a fogyasztását...

Hát baromi jó.


Köszönöm a válaszokat!

2012. márc. 28. 20:32
 8/8 A kérdező kommentje:

Na, most utánaolvastam pár dolognak még, és ez a cikk egész jól leírja a helyzetet:

[link]

Csak azért linkelem be, hogy hátha valakinek később még szüksége lesz rá rajtam kívül.

2012. márc. 28. 20:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!