Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem bírom tovább. Kisfiam fél...

Nem bírom tovább. Kisfiam fél és nem akar aludni, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kisfiam 21 hónapos,eddig sem volt jó alvó,valamire mindig fogtuk...de most kész,nem bírom tovább....hétfőn délelőtt hallotta a lindegázos autót,azóta retteg és nem mer aludni.Állandóan sír,remeg és mondja,h fél a nínós autótól.Mit tegyek?Nem tudom megmagyarázni,h nincs és teljesen összeomlottam
2012. márc. 28. 13:29
 1/8 nittababy ***** válasza:
Próbálj vele aludni és hát akkor sikerülni fog aludni!!!!
2012. márc. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nap közben feküdj mellé míg elalszik és én este is hagynám hogy a nagy ágyban aludjon mellettünk, ha ez kivitelezhető...el fog múlni, de míg ennyire fél nem tudsz mit csinálni.
2012. márc. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi,bár pont ezt szeretném elkerülni....együttalvás...21 hónapig nem aludt velünk,nem akarom most rászoktatni.Hát, a majd elmúlik nem igen vígsztal....hetente kétszer jön a nínós autó...
2012. márc. 28. 13:46
 4/8 anonim ***** válasza:

Kisfiam január óta valamiért nem mer egyedül elaludni a szobájában. Nálunk az esti mese lett a módszer. Lefektetem, betakarom és mesét olvasok. Erre alszik el. Próbáld ki, hátha.


(Legközelebb, ha jön ez az autó, menjetek ki és mutasd meg neki. Meséld el, hogy mi az, miért nínózik és, hogy nem kell tőle félni.)

2012. márc. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

bocsi, de te soha, de soha nem aludtál szüleid mellett??Tudod milyen nagy biztonságérzete van egy gyereknek, ha a szüleivel aludhat?Tudja, hogy ők majd megvédik,így nyugodt lesz az álma!És ez nem jelenti azt, hogy odaszokik!Kisfiam 1,5 éves eleinte sokat aludt velünk, mert nagyon rossz alvó volt picinek és meg már nem bírtam folyton felkelni.Most már csak akkor ébred meg éjszaka, ha valami baja van, egyébként szó nélkül alszik egyedül.

Tudom nem sokat ér az amit leírtam, mert gondolom meg vagy róla győződve, hogy a különalvás a legjobb, de szerintem kell az egy gyereknek, hogy aludhasson a szüleivel.Legalább míg meg nem barátkozik az autóval.Ha már nem fél tőle nem lesz gond neki egyedül aludni.

(2.)

2012. márc. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Persze,biztos volt,h én is aludtam velük....csak épp megtanult már teljesen egyedül elaludni,délután és este is.Mondtam,h aludj jól, elénekeltem a micimackót,mint minden elalvás előtt,integetett és én kijöttem.21 hónapja nem aludtam át szinte egyetlen éjszakát sem.....min.2 ébredés jobb esetben....kiborultam...
2012. márc. 28. 14:08
 7/8 anonim ***** válasza:

én is azt mondom hogy tedd magad mellé, így fog csak megnyugodni

miért olyan nagy probléma ez? nagyon félhet szegényem, most az lenne a legfontosabb hogy elmúljon a félelme, és ha csak ezen múlik, akkor tedd ezt meg

az elején én is ragaszkodtam ehhez a külön szoba külön ágy dologhoz, nem is aludtunk rendesen se ő sem én, aztán meggondoltam magam, azóta velünk alszik, és mindenki boldog, és kipihent :)

2012. márc. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én ha nem is egy ágyban aludnék vele (bár azt tettük), de legalább ugyanabban a szobában, és mikor ébredezik egy shh shhh már meg is nyugtatja, amitől neked sem kell felkelni, hanem talán hamar visszatudsz aludni, mint ha át kell másik szobába mászkálni, az nagyon kiveszi az álmot az ember szeméből.

Én 3 évig alig aludtam a kislányunkkal (pontosabban ő a kiságyában én mellette a nagy ágyon a kisfiunkkal), sokszor felkelt, csak meg kellett fordítani, vagy cumit adni, vagy ki-betakarni, ami után ő persze aludt egyből nyugodtan. Tudom milyen borzasztó tud lenni kimerítő a nem alvás. De minél közelebb vagy hozzá, neked is annál nagyobb az esélyed, hogy jobbat alhatsz.

Nem volt neki gond később nélkülem aludnia, no jó bevallom ott volt a tesója, együtt aludtak mikor 2 éves lett a kicsi.Viszont nappal egyedül aludt el.

Kisfiunk pedig 2 hónapostól aludt gyönyörűen reggelig, csak éppen mikor járni kezdett az túl izgi volt, ekkor kezdődött, az altatási probléma, amit egy idő után úgy fogtam fel, hgy ez nem is probléma. Altatás után mentem a helyemre.

2012. márc. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!