Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Visszahúzódó fiam a bölibe,...

Visszahúzódó fiam a bölibe, ez baj lenne?

Figyelt kérdés
2 éves a fiam,okt vége óta bölis,szívesen megy,nem ellenkezik,nem sír ellenne,de ott a gondozónénik szerint meg se szólal,nem beszél,egymagában elmojol,eljátszik,enni nem igazán akar és sokszor csak úgy elnézelődik.Ha hazaérünk itthon dumál,be nem áll a szája,rohangál,játszik,rötyög....mondjuk az evés itthon is necces.Ha megyünk mamához-ritkán látja őket,messze laknak-ott szuperül elvan,dumál,vagy barátoknál is eljátszik a kishaverokkal.Csak a bölibe nem igazán és már-már ezt úgy adják elő a gondozók,h jajjj,mert ő ilyen,meg olyan.Ez azért nem kóros,bajos ugye???Már annyira aggódom!!!Hogyan tudnék segíteni neki?Picikékkel van egy csop-ba,csecsemőcsopiba került.Talán nagyobbak között jobban ellenne?
2012. márc. 28. 14:27
 1/5 anonim ***** válasza:

ha csecsemők között van akkor mégis kivel kéne játszania?

én 2,5 évesem se játszik fél-1 évesekkel, viszont a 4-5 évesekkel még simán eljátszik. más kérdés, hogy ott meg nyilván a nagyobbak nem igen akarják, de elég erőszakos... :D



amúgy, hogy a kérdésedre válaszoljak, ha minden körülmény adott lenne akkor lehet meg kéne tényleg ijedned, mondjuk ahogy leírod akár autisztikus is lehet, de mivel csecsemők között van szerintem nem kell aggódnod. talán ha lennének kis társai megoldódna a helyzet :)

2012. márc. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mi az a böli?
2012. márc. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Bölcsőde,bölcsi,böli :)
2012. márc. 30. 11:45
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha valamit nagyon erőltetnek, az a visszájára sülhet el. Lehet ezt hallja tőletek, a gondozóktól is, ráadásul nincs is olyan gyerek, akivel megértetné magát, akkor nem ő a hibás.
2012. márc. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen,erre én is gondoltam,h a gondozónénijét lehet a háta közepére se kívánja.Ő olyan egyerem-begyerem,ölelgetlek,puszilgatlak gondozónéni.Fiam meg ezt pont nem szereti,ész érvekkel meg lehet győzni,megérti a dolgokat ha elmagyarázom neki,de ne legyen egyerem-begyerem...és már egészen pici korában se igényelte igazán a dajkálást,elég volt neki annyi amíg cicizett,de ez most se változott,jó ha hetente egyszer megszerethetem,de csak akkor ha fáradt.Puszikát azért azt ad,de elég önálló személyiség ezen a téren.De ezt hogyan mondjam el a gondozónak,hogy hagyd békén???Olyan nehéz ez.
2012. márc. 30. 22:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!