Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A te gyereked inkább magának...

A te gyereked inkább magának való/visszahúzódó, vagy "minden lében kanál/minden érdekli típus?

Figyelt kérdés

Alig 2éves kislányom az utóbbi kategóriába tartozik. Vadidegen emberekhez odamegy megfogja a kezüket,megnézi mi van náluk. A játszótéren ha "új ember jön" odamegy,a gyerektől elveszi a játékát,vagy kipróbálja. Ha valakinél kaját lát,odamegy és kér. A saját kortársaival nem is igazán játszik,inkább a nagyobbakkal.

Mindig megy az iskolások közé,leáll táncolni ha hallja hogy zenét hallgatnak. Sokszor "kiveszi" idegen emberek kezéből a pórázt hogy ő sétáltatja a kutyát,ilyenkor megy utánuk.

Néha nem tudom sírjak,vagy nevessek ezen,mert nem mindenki "fogadja jól". Persze a legtöbb embernek tetszik,hogy ilyen kis élelmes. Ha rászólok hogy nem szabad elvenni a játékot,hallgat rám,de van olyan kisgyerek aki rögtön leáll ordítani ha valaki csak hozzáér a játékához. Ahová mi járunk inkább olyanok a gyerekek hogy elvannak maguknak,vagy sír ha valaki hozzányúl a játékához,vagy csak néz.

Sokszor érzem magam kínosan,hogy az én lányom ilyen kis temperamentumos,mert látom az anyukákon is hogy nem mindenkinek tetszik hogy odamegy. De mi a csudát csináljak egy ekkora gyerekkel???



2012. febr. 29. 11:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Szintén utóbbi kategóriába tartozik. A játékait nem akarja odaadni senkinek, de elvárja, hogy neki odaadják. Mindenkivel szemben megvédi magát. Én is látom, hogy nem nagyon tetszik az anyukáknak, de én sem tudok vele mit kezdeni. Rászólok, van amikor azt csinálja, van amikor nem.

Ő is az idősebbekkel érzi jobban magát.

2012. febr. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Abszolút a visszahúzódó típus. :) 4 éves lány.
2012. febr. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egyeskénk egy angyal(fiú,7 éves)

Ketteske maga az ördög:)(lány,5 éves)

Hármaska pont a kettő között(fiú,2 éves)

2012. febr. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A "nagyok" (lassan 5 és 2,5 évesek)visszahúzódó,majd amikor megszokják az új arcot,akkor dumagépek! A Középső az oda is megy,kíváncsiskodik :-)


Próbáld elmagyarázni Neki,hogy ez nem mindig jó! Ilyet nem szabad,kérdezze meg,akkor az ügyes! Ha megkérdezi,dicsérd meg! :-)


Sok sikert!!


Üdv:3 lányos

2012. febr. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Elmagyarázom én neki és meg is érti,de ilyen az alaptermészete! Nagyon érdeklődő,és senkitől/semmitől nem fél. Ezen hogy változtathatnék? Én inkább ennek örülök mint hogy "tejbe tök" lenne(bocs a kifejezésért)! De néha olyan kínos,ő meg sokszor nem is érti mi a baj!


Egyébként teljesen olyan mint anno a kisebbik öcsém volt,ő szívbaj nélkül odament bárkihez,ha kaját látott,mert "szerinte" otthon nem adnak neki enni!

2012. febr. 29. 17:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!