Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagyon bunkó voltam? Honnan a...

Nagyon bunkó voltam? Honnan a csudából kellett volna tudnom hogy ezek a gyerekek "betegek", ha nem is látszik rajtuk?

Figyelt kérdés

2éves kislányommal a játszótéren voltunk,mikor megjelent egy csomó gyerek. Olyan 10-14évesek lehettek,voltak vagy húszan,és volt velük egy nevelőnő. Átlagos gyerekeknek néztek ki,semmi különös. Aztán elkezdtek játszani a lányommal,de egyre durvábban,már ott tartottak hogy fel akarták "cibálni" a lépcsőn. A lányom meg meg ijedt. Én rászóltam az egyik fiúra,aki nem hagyta békét a lányomat,erre ő szemtelenül elkezdett engem bökdösni. Erre én mondtam neki hogy mennyire tiszteletlen,és rászóltam hogy ne tegezzen! Soha nem mondtam még ilyet gyereknek,és nem is zavar ha tegeznek,de annyira felbosszantott hogy olyan bunkó volt!

Addig a nevelőnő semmit nem tett csak ült a padon,utána oda jött és mondta hogy ők még nem tudják mi az a magázódás,és olyan szinten vannak agyilag mint az én 2 éves lányom! Erre én honnan kéne nekem tudnom hogy ők (már bocs),de értelmi fogyatékosok,mikor külsőleg nem látszik?! Meg mondtam hogy nem a padon kéne ülni,hanem figyelni a gyerekekre,mert sok ott a kicsi gyerek. Akik nagy részét el is vitt az anyjuk mikor megjelentek!



2012. márc. 28. 16:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy voltál bunkó!! Igen nem az lenne a dolga hogy ott üljön....sokszor vltam hasnló helyzetben a játszón,ide is szoktak kihozni a közeli ntézetből de olyankor mi is eljövünk ha látom nem figyelnek râjuk. Semmi bajom azokkal a gyerekekkel nem az ö bajuk,csak a gondozó figyelhetne!
2012. márc. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem értem az ilyen gyerekekkel miért nem megy több felnőtt?! Azért az felháborító ha megjelennek mindenki kénytelen elmenni,aki kisgyerekkel van!

Persze menjenek játszótérre,nem a gyerekeket bántom,de ez így akkor sem jó!

2012. márc. 28. 16:24
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem voltál bunkó, a gondozónak figyelnie kellett volna. Egyébként úgy tudom, annyi gyerekre minimum ketten kellettek volna.
2012. márc. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 6 autistára van két pedagógus. Ha usziba, vagy bárhova mennek, általában még jönnek szülők is.

Legalább két felnőttnek kellett volna ott lenni!!!


Nem voltál bunkó! Csak sajna annak a drága nőnek a gyerekekkel kellett volna foglalkozni! Szó szerint foglalkozni, nevelni, nem széjjelereszteni őket....

2012. márc. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Csak nem Óbudai vagy? :)

Itt szokás a 14-15 éves melák "gyerekeket" rászabadítani a játszótéren a 2-3 évesekre.

Lehet, hogy szellemileg 2 éves szinten vannak, de fizikailag nem!

Mi Óbudán lakunk, és sokszor tapasztaljuk amit leírsz. Én is többször rántottam el a kislányaimat az utolsó pillanatban, mert ezek a beteg gyerekek rájuk vetették magukat a homokozóban. Szó szerint. Majd ijesztően üvöltözve dobálózni kezdtek. Egyik nap az oviból mentünk haza az iskolájuk előtt, és 15 centis betondarabokkal dobálták a parkoló autóka, miközben "eszelősen" röhögtek. (korábban feltörték a betont útjavítás miatt, és csak oda lettek téve a darabok a járda szélére) Pedagógus a közelben sem volt, pedig mindig kíséri Őket valaki.

Kifejezetten nem kéne őket bevinni a pici gyerekek közé, ha ennyire nincsenek tisztába azzal, hogy mi a veszélyes. Nekem a 3 évest lökdösték le a hintáról. Mikor szóltam a tanárnőnek,hogy ezt talán nem kéne, még neki állt följebb.

2012. márc. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!