Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan lehet türelmesebbnek...

Hogyan lehet türelmesebbnek lenni egy kisgyermekkel szemben?

Figyelt kérdés
A türöképességnek is határa van úgy gondolom, de egyszerüen nem tudom,hogy mégis hogyan hassak a kisfiamra. Nagyon nehéz vele, mikor semmit nem hajlandó megérteni, bár elmondom milliószor, elöször nyugodtan, majd egyre erélyesebben , sajnos a végén már kiabálva. Utánna pedig mindig lelkiismeretfurdalásom van. Nem tudom már mit lehetne tenni...
2012. márc. 29. 14:15
 1/7 A kérdező kommentje:
elfelejtettem írni, hogy mindjárt 20 hónapos.
2012. márc. 29. 14:16
 2/7 anonim ***** válasza:
ugy hogy tudatsosítod magadban hogy ő egy gyerek,egy olyan gyerek,akinek még nincs igazi szemilyisége,aki keresi a lehetőségeket,aki ismerkedik a világgal,és egyetlen eszköze a sírás,ha bármi olyat tesz ami nem jó azt mindig mond el nekio,gugolj le hopzzá és határozottan mond el,mit nem tett jol,és ne legyél ideges mert az át rgad rá.sokszor a nevetés a poén segít ilyen esetekben,a fiam pl tegnap visitott a kádba hogy ő még nem akar kiszálni,oda léptem hozzá,határozottan kiszedten,és jol megcsikiztem.persze nagy hancur lett a vége és mikor megnyugodtunk elmondtam,hogy ne síkitson mert ha szoltam hogy kiszálunk úgyis ki fogunk szálni.szóval neked kell maradni az okosabbnak,minden helyzetben.
2012. márc. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Sajnos erre még én sem jöttem rá :(

Az én fiam ezt a fajta viselkedést kb 2 évesen kezdte,most 2,5 éves és egyre akaratosabb! Ez nálunk olyan oda-vissza játszma mert még feleselni is elkezdett,épp most feszegeti a határait.Ezen minden gyereknek át kell esni,most tanulja meg meddig mehet el!Én már kezdek belerázódni,határozottabban kezelem a hisztijét is,ez már nagy szó nálam mert pár hónapja még szét tudtam volna durranni a dühtől a hisztirohamoknál!Minden gyereknél más válik be más a temperamentumuk ezt nekünk kell kitapasztalni!

2012. márc. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egyrészt gyerek még, másrészt igenis érti, hogy mit mondassz, csak nem akarja megcsinálni. :) Másrészt nem tudja még kifejezni, hogy mikor, mit hogyan akar, csak hogy jó vagy nem jó neki valami. A határokat is nagyon feszegetik ilyenkor, de most légy okos és következetes, mert ez ISZONYÚAN FONTOS! Hidd el, csináld úgy, mert ha nem, csak nagyobb szívás lesz belőle később. Te vagy a szülő, a főnök. Ha hagyod azt, amit máskor nem, akkor nem érti, hogy máskor meddig mehet el és miért jó egyszer valami és máskor miért nem jó ugyanaz. Bizonytalan lesz, önbizalma is csorbulhat és benned sem lesz biztos. Nem leszel neki egy rendíthetetlen szülő, akire rábízhatja magát, mert maga sem tudja, hogy mit akar. 5 és 7 éves gyerekeim vannak, nem nagymamakorú vagyok, de már most rájöttem, hogy nekem is meg kellett volna fogadnom ezeket a tanácsokat. Jobb nem a saját hibánkból tanulni néha. :)
2012. márc. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Átérzem a helyzeted, én ugyanebben vagyok.Hát én nem tudok sajnos türelmesebb lenni.22 hónapos kisfiam van.Nem tudom még meddig fog tartani:(2 hete mindenen tombol.
2012. márc. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Olyan sokat olvasok a tomoblásról, nálunk nem igazán volt ilyen nehéz, de ettől függetlenül nekem is kellett volna több türelmet szereznem valahonnan.

SZerintem is normális, ha az ember néha türelmetlen, hát emberből van, de valóban nagyon nagy lelkiismeretfurdalást tud okozni.

Én próbáltam arra gondolni, erősíteni magamat, hogy ezek nem olyan nagy dolgok, és örüljek annak a jónak, egészségnek stb. ami van. Tudatosan a jó dolgokra koncentrálni. NEkem a fáradtság okozta, meghát két pici volt, még ha nem is különösebben problémásak, de otthon lenni állandóan két picivel lenni, alig aludni, igen kimerítő.

Próbálj kikapcsolódni, kérni, elfogadni segítséget ha adatik, és gondolj a pozitívra, és arra, hogy őrült gyorsan felnőnek, és akkor meg hiányozni fog a közelségük. Jó tudom könnyű ezt írni, de mikor az ember benne van érzelmileg átéli egészen más. Akkor is tudatosan dolgozz magadon !

2012. márc. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

20 hós csak. És hiába érti hogy mit mondasz, azt nem érti hogy ha pl valami veszélyes és nem azt teszi amit mondasz, tehát nem fogad szót, az mivel járhat. Te meg persze hogy ideges leszel kicsit mert félted. Ha másban nem fogad szót, ugyanezért van. Nekem is 20 hósak az ikerfiaim, vannak hisztik, de nem kell velük törődni, mármint a hisztikkel. Abbamaradnak. Feszegetik a határokat? Meg kell szabni azokat. Pl tegnap az egyik fiam felmászott a tévé elé a polcra. Levettem, elmondtam nem szabad. Ezt játszottuk többször, bár akkor nem ment fel, csak odament és vigyorgott. Ilyenkor elhoztam. Mikor megint felment, beállítottam a sarokba (na 1 mp ig volt ott, hagytam is elmenni, de tudja hogy az a büntisarok, van egy 3,5 éves nővérük, aki néha oda kerül, ha olyat csinál). Mikor már többedszer vittem a sarokba (ehhez is türelem kell, de megéri), elkezdett ordítani. Mondtam neki lehet, nyugodtan. Akkor abbahagyta és ment játszani. :-)

Eltartott egy ideig, és biztosan meg fogja még próbálni, de hatott. Egyedül vagyok velük, kell fegyelmezni, de a kiabálás hidd el csak ront a helyzeten. Akkor inkább nevess egyet, szerintem azzal ugyanazt az eredményt fogod elérni, mint a kiabálással, vagyis semmit, de legalább ő is nevet, és talán kizökkenti.

Vagy tereld el a figyelmét, az az amit 99%ban beválik minden kicsinél.

2012. márc. 30. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!