Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Két kisgyermekkel otthon lévő...

Két kisgyermekkel otthon lévő anyukák, adnátok tanácsot a napi időbeosztással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

27 hónap van a Fiaim között. A kisebbik 1 hónapos. Kérem, adjatok tanácsot, hogy hogyan lehet megoldani, hogy mindenre legyen idő (gyerekek ellátása, játék, séta, házimunka) és az ember legyen elég türelmes! Most úgy érzem, hogy ez teljesíthetetlen feladat. Bármilyen, nálatok bevált ötletre kíváncsi vagyok! Sajnos segítségem nincs, a nagyszülők az ország másik végén élnek.

Előre is köszönm a válaszaitokat!


2011. máj. 3. 16:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
2 év van a gyerekek között, a kicsi 6 hónapos. A legfontosabb, hogy egyszerre aludjanak délben. Nekem ezt sokára sikerült elérnem, de azóta jobb a helyzet. A naggyal mindig játszom egy picit, ha a kicsi alszik, és igyekszem vele együtt elvégezni a házimunkát. Ha lemaradok, hétvégén érem utol magam, amikor a férjem elviszi őket sétálni. Vasárnap úgy főzök, hogy hétfőn ne kelljen, ott is nyerek egy kis időt. Kb. ennyi. Állandóan hulla vagyok...
2011. máj. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

szinte ugyanilyen helyzetben vagyok:)

2 éves 7 hónapos a nagyobbik, 1 hónapos a kisebbik babám.

én is kilátástalannak érzem ezt a feladatot.

nekem most annyi "napirendem" van, hogy reggel először a kisbabát etetem meg, aztán gyorsan lerakom és villámgyorsan megetetem a nagyot, felöltözünk mindketten, fogmosás, mosakodás stb. a kisbaba eközben általában sír(nagyon sírós) utána megpróbálom elaltatni megint, ha kicsit nyugodtabb, akkor mosogatok és házimunka.

ebéd előtt megint megetetem a kicsit, majd villámgyorsan ebédelünk a naggyal. a délutánok még képlékenyek, attól függ, mikor ér haza a férjem, ill. mikor alszik a nagy. ha szerencsém van, van olyan időszak, amikor mindkettő alszik.

este káosz van, próbáljuk egyszerre fürdetni őket, de mindig sikerül, a férjem fürdik a naggyal, én fürdetetm a kicsit, majd etetem, addig a férjem a nagyot eteti:) 10 körül elalszik a kicsi(etetés után), ekkor rohanok aludni a naggyal, addig a férjem figyel, hogy a kicsi nehogy sírjon és anagy el tudjon aludni(külön szoba)

ezután van egy nyugodtabb időszak, lefekszünk mi is azonnal, hogy minél többet tudjunk aludni, meg kicsit beszélgetünk is. a kicsi éjjel eszik, hajnalban kezdi a nyűglődést, ha szerecsém van, csak reggel. ezért kb. 6-7-től reggel 8-9ig már csak kicsit alszik, ilyenkor a hasamon alszik, nyugtatgatom, amíg a nagy fel nem ébred. végülis ez is pihenés, mert fekszem az ágyban:)

bocsi, hogy hosszú volt, de olyan jó leírni valakinek, aki hasonló helyzetben van:)

2011. máj. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
huh, nekem még csak egy 7 hós fiam van, azt beszéltük apával, hogy mikor 1 éves lesz jöhet a következő, de ez elég durván hangzik....mármint amit írtatok
2011. máj. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Lányaim között 21 hó van, de nekem szerencsém volt, az első 4 hónapban észre sem vettem, hogy van a kislányom, csak evett, aludt...

Nekem is mindig volt gondom, de mire megoldódott, jött a másik gond...

Mi minden délelőtt mentünk sétálni, az tuti volt.

Elég korán keltek, így 9 körül már sétáltunk kb 11-ig. Aztán ebéd, alvás, amíg aludtak főztem, ha mardt időm mosogattam, takarítottam. Férjedet be kell fogni, ha hazaér, kell, hogy segítsen. mi mingid együtt fürdetünk. Apa is tud mosogatni, pórszívózni, vagy épp sétálni vinni a gyerekeket, amíg te ezeket megcsinálod.

És ne akarj mindent, mert nem fog menni. Állíts sorrendet. Nálam a főzés az első, hisz enni kell. Aztán a mosás nem gond, fél pillanat alatt bedobáloma ruhákat, a teregetés közben néha nyöszögnek, de ki kell teregetni. A vasalás gond szokott lenni, de valahogy megoldódott mindig. A takarítás nálam az utolsó, csak ahol a papok táncolnak... nálunk van nagyi, ha vigyáznak rá, akkor csinálok nagytakarítást, ritkán... Ez van.

Tarts ki, és keríts magadnak néha szabadidőt. Legyen az egy fürdés, egy séta, egy fagyi, de néha mozudulj ki, különben megzakkansz!

2011. máj. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Kedves "Sorstársak"! Köszönöm a válaszokat. Úgy látom, nem csak én élem meg nehezen ezeket a napokat. Remélem, a későbbiekben jobb lesz a helyzet, amikor eljátszanak egymással, és ezt kívánom Nektek is!


Még várok ötleteket, tanácsokat!

2011. máj. 5. 14:22
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

17 hónap van a lányom meg a fiam között.

Az első pár hét nagyon durva volt, bár a fiam szerencsére nagyjából 3 óránként szopott.

Én azzal nyertem időt magamnak, hogy :

- Mindig nagy mennyiségeket főztem és fagyasztottam, így nem kellett mindennap a friss kajával időt tölteni, hanem elővettem a fagyóból. Ez nagyon sok időt spórolt meg nekem4

- Ahogy a mosogatógép is. Az első gyereknél még nem volt, de a másodiknál már igen és hatalmas segítségnek bizonyult.

- A ruhákat este bekészítettem a mosógépbe és igyekeztem úgy időzíteni a mosást reggel, hogy a kicsi alvásidejére essen, vele se legyen gond közben. Nekem a nagyot minden házimunkába be lehet vonni, szívesen segít, ez azért is jó, mert legalább nem rendetlenkedik közben ;-)

- Én a férjem ingjein kívül sem vasaltam semmit, ügyesen teregetek, ránctalanul szárad, a kényesebb darabokat nem hajtogatom hanem akasztom és így a szekrényben sem gyűrődik meg.

- igyekeztem mihamarabb összehangolni a napirendjüket,a kb féléves korától van úgy, hogy egyszerre alszanak délután 1-1.5 órát.


Mostmár a nagy 2.5 a kicsi 1 éves. Kategóriákkal könnyebb, mint az elején volt :-)

Délelőttönként van időm a háztartással foglalkozni, míg a kicsi szundít egyet, meg hát már jól el is játszik magában.

Nyugi, nektek is könnyebb lesz...

2011. máj. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 20 hónap van a két gyerek között. A nagyobbik most 2 éves, a kisebb 4 hónapos. Hát tényleg elég durva a nehéz a helyzet. A kicsi szerencsére elég sokat alszik, a nagy viszont rettenetesen féltékeny. Néha úgy érzem, hogy az egész napom egy rohanás, ráadásul a férjem gyakran csak altatás után ér haza.

Az én módszereim:

- Mosás: ahogy előttem is írta valaki, este készítem be a gépbe, reggel 6-kor indítom be (nagyon szerethetnek a szomzédok), így akkor teregetek, míg a nagyobb éppen reggelizik (már egyedül eszik), a kicsi ilyenkor még elvan magában.

- Főzés korán reggel 7-8 körül, max. 9-ig végzek vele, ilyenkor a kicsi még mindig elvan magában, vagy visszaalszik, egyébként 6-kor kelnek mind a ketten. A főzésbe besegít a nagyobb fiam, úgyhogy a végére úgy néz ki a konyha, mint a csatatér. Ha már nagyon nem bírom idegekkel, a fiam pakolását, a konyhában van a számítógép, és az interneten keresek neki mestét (ez lefoglalja kb. 10-15 percre). A mosogatógép nekem is segítségemre van.

- Ezek után gyors le a játszótérre, utána ebéd a nagyobbnak, utána a nagy megy az ágyba, én melléülök, símogatom a hátát, míg elalszik, közben szoptatom a kicsit.

- Du. ismét játszótér

- Este a fürdetés, főleg ha egyedül vagyok rémálom, míg a nagyot intézem, addig a kicsit végig ordít...

- Este altatás ugyanúgy, mint délben, nagyot simizem, kicsit közben szoptatom.

Néha úgy érzem magam, mint egy kifacsart citrom, magamra + az egyéb házimunkára nagyon kevés időm jut.

2011. máj. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 23 hó a különbség, a nagy 3 éves a kicsi 1.

Az első 3-4 hónapban én hozattam az ebédet, nekem az volt akkor a legnehezebb, hogy főzzek.

Kb. fél év alatt alakult ki a napirendünk, ami mindenkinek jó.

Most kb. reggel 8-ig alaszanak, én addigra megpróbálom az ebédet feltenni (igyekszem gyors egyszerűeket főzni). Aztán öltözés, evés, majd a nagy játszik egyedül, a kicsi kint van velem a konyhában, míg összerámolok.

Déleőtt megyünk ki mindig, ebéd, és szerencsére ebéd után is egyszerre alszanak.

Ilyenkor tudok pár dolgot elintézni.

Közös uzsonna, majd közös játék (ki is lehetne menni, de erre legtöbbször már nekem nincs energiám).

7-kor fürdés, vacsora, nagyobbnak tv, kicsi alszik.


Kitartást, bele fogtok rázódni a hétköznapokba...

2011. máj. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!