Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Velem miért így viselkedik a...

Velem miért így viselkedik a kétévesem? Apával miért van minden rendben?

Figyelt kérdés
Most derültek ki a dolgok igazán, mióta többet van apával kettesben a fiúnk. Apával szótfogadó, viszonylag nyugodt kisfiú, aztán jön a másnap, mikor apa dolgozik és velem van. Rosszalkodik, nem akar enni, aludni. Elvisszük a kutyust sétáltatni felveteti magát. Ha nem veszem fel hisztizik, üvölt az utcán is akár. Most már egy héten egy napot dolgozom és oktatásra járok 3 délután. Ilyenkor mintagyerek apával. Másnap meg nem bírok vele :-( miért van ez?
2012. márc. 29. 15:00
 1/10 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem írni, voltam vele korai fejlesztőbe, a hisztije élettani, a velem szembeni viselkedése úgymond 'bosszú' amiért otthagyom apával. Egyébként a testi és értelmi fejlettsége magasabb kortársainál.
2012. márc. 29. 15:13
 2/10 anonim ***** válasza:
Ó, ne izgulj, nincs semmi baj. Nem kell egyformán viselkednie veletek. Anya más, mint apa. Lehet, hogy ő cska játszik vele, az jó. De te szoktál neki megtiltani is, rászólni is, utálatos hajmosást levezényelni, ellenkezni stb. De attól még szeret, csak próbálgatja a határaid. NE engedd, legyél következetes.
2012. márc. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

En is arra gondolok, amit az elottem szolo irt. Lehet, hogy apa szinte mindent megenged neki, az van, amit a fiad szeretne, igy nincs miert hisztizni. Veled pedig vannak a nemszertem dolgok is, amiket muszaj megcsinalni.

A fiam ket eves, senki massal nem hisztizik, csak velem. Persze, mert mindenki ugy ugral, ahogy o futyul... :-( Mindket nagyszulonek elso unoka, es eleg kesoi is, 35 evesen szultem. sogornoknek sincs gyerkuk, igy ok is kenyeztetik. Apa szinten az esetek 80 %ban azt jatsza, a mit a fiam szertne. Van egy 3 honapos lanyunk is, en nyilvan vele is foglalkozom, igy a fiamnak velem sokszor varnia kell, stb. Ilyenkor megy a hiszti. De ez teljesen normalis, probalgatja a hatarokat, teszteli az akaratat. En is azt mondom, hogy ne engedj neki, es legy kovetkezetes. Ez egy ilyen idoszak, tul kell rajta esni. :-)

2012. márc. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Pontosan, az apa sokkal kevesebbet van a gyerekkel, amit mindkettő kihasznál, és élményben gazdagon akar átélni. A többi rád vár, hogy neveld, szoktasd dolgokhoz, persze neked is fér bele élményidő is, de az apának kevésbé a nevelés,szoktatás rész.

Majd megszokja a kicsi, de ne feledd ekkoriban kezdődik a dackorszak, türelemmel és következetességgel, szituációk elfogadásával, lehetőleg nem túlzásbavitt kikészüléssel, szépen ti is átélitek majd ezt az időszakot :-)

2012. márc. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Én is így gondolom, ahogyan ti is. Apával más ingerek érik, pl. Autókáznak, ha valami dolga van apának a városban, aztán pecázni járnak, játszótereznek stb. Velem meg mindig ugyanaz van. Felkelünk, tápit iszunk, öltözködünk, kicsit játszunk, aztán visszük a kutyust sétálni. De sétálás közben a fiam nem nagyon tud mit kezdeni, mert a kutya kölyök, húz, figyelnem kell rá. Aztán hazamegyünk, nekiállunk főzni és már itt a dél, eszünk, alszunk. Apának nem kell főzni, takarítani, stb. Csak a fiúnkkal foglalkozhat. Még kutyázni sem, mert azt délután a nagylányom megoldja. :-( Én szinte tényleg nem tudok

azt csinálni amit szeretnék a kisfiúval.

2012. márc. 30. 12:42
 6/10 anonim ***** válasza:
Figyi, most azért nehogy már ha sétálni megyünk a kutyájé legyen a főszerep. Kiviszitek a kutyát, megpipipilt, aztán vissza, és ti mehettek a kicsivel amerre ő akar felfedezni a nagy világot ami elétárul, játszótér, virágok stb.
2012. márc. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A kutyánk egy beagle akinek nagyon sok mozgásra van szüksége, mi választottunk ilyen kutyát.. behülyülhet, ha nincs meg a mozgása naponta..5-ször visszük, félórákat általában, ebből egy nagy séta az másfél órás kb. A gyerekem egész nap játszóterezne legszívesebben. De délelőtt egyébként sem mindig van idő erre.
2012. ápr. 1. 15:02
 8/10 anonim ***** válasza:

Hát jó, akkor legyen a kutyájé a főszerep nálad. Csak ha a gyerekkel nem töltessz időt, amit ő szeretne csinálni többet, akkor ne csodálkozz, ha féltékeny vagy az apukára.

Mikor apuka otthon van akkor nem feltétlen kell, hogy ő legyen a gyerekkel, vigye ő a kutyát, te pedig a gyerekkel csinálj élményt, ne csak feladatot.

2012. ápr. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ezt a kutyát a kisfiamnak vettük, mégcsak 8 hónapos kölyök. Nem a kutyáé a főszerep és apa is viszi sétálni. Sőt a délutáni nagy séta együtt történik, gyerek, kutya, apa, anya :)
2012. ápr. 3. 22:43
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom, miért kell beleszólni más életébe.
2012. júl. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!