Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5 éves kisfiú és a rajzolás!...

5 éves kisfiú és a rajzolás! Nagy a baj ha nem tudd rajzolni?

Figyelt kérdés
Tegnap voltunk 5 éves fel mérésen a doktornőnél.És nem volt hajlandó rajzolni egy sima emberkét a kisfiam.Igaz pont fél 1 kor volt mikor alvási idő lett volna és kicsit már nyűgös volt.De amúgy se tudd rajzolni.Minden kérdésre válaszolt,színek,neve,irányok stb...de a rajzolásnál megbukott.Most kaptunk időt hogy gyakorolja és húsvét után újból megpróbálja és ha akkor se megy neki akkor fejlesztőre kell hordanom.Ma reggel itthon rajzoltam neki pont pont emberkét és ö simán lemásolta.Más is van így?Ez nagy baj ha 5 évesen semmit se rajzol?Színezni nagyon szépen színez mindig a vonalon belül marad...de ez nem megy neki
2012. márc. 30. 10:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem baj,az én fiam sem rajzolt.Most hogy nagyfiu már sokkal ugyesebb képrol vagyfejbol rajzol.
2012. márc. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
ha az ünnepek után se lesz hajlandó rajzolni hordhatom 45km rel messzebb fejlesztőre...Persze a gyerek érdekében vinném én de én se látom én ezt olyan nagy problémának.
2012. márc. 30. 10:51
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Jaj de bírom ezt a "lóversenyt" ami manapság megy...rajzművésznek készül, vagy mi???Már bocsi, tudom, hogy te csak egy aggódó anyuka vagy, de manapság olyan követelmény van a gyerekekkel szemben, hogy az nem igaz!!!

Szépen lemásolta ez azt jelenti, hogy TUD rajzolni, csak éppen számára ez nem "izgi".

Te is tudsz neki segíteni, csak tedd izgalmasabbá!Pl vegyetek aszfalt krétát, rajzoljatok kint, vagy egy bottal a homokba!Vagy esetleg próbáld meg a festéket, hátha az jobban bejönne neki!Akár az ujjával is festhet!

Én az óvodában egy kislánynak úgy hoztam meg a "rajzkedvét", hogy meséhez kötöttem.Tudtam, hogy mindene a ló, a lovas játékok.Kint rajzoltam neki lovat aszfalt krétával, játszottunk "lovasat" aztán délután mondtam neki, hogy üljünk le rajzoljuk le a rétet, ahol jártunk a pacival, rajzoljunk virágokat és füvet, amit megehet, meg napot is,amitől nőnek a virágok(tudtam, hogy lovat még nem tudna rajzolni, direkt nem is kértem, mert az csak frusztrálta volna)És láss csodát, a kislány,aki már pszichológusnál is volt a "baja" miatt,önfeledten rajzolt....szóval csak a motiváció kell.

Az erőltetés mindenképpen hátráltató tényező!azt meg nem csodálom, hogy tök fáradtan nem csinálta azt, amit amúgy sem szeret.

2012. márc. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok én tuti nem vinném!!!főleg nem olyan messzire!Tényleg te is tudsz segíteni neki, de abban, amit leírtál én semmi kórosat nem látok!

Ez olyan mintha neked mondanák,(mikor tök fáradt vagy), hogy ugrókötelezz...te meg tudod csinálni, de nem csinálod napi rendszerességgel, mert nem szereted...

Persze nem akarlak befolyásolni,meg nyilván nem ismerem a fiad, de szerintem egyáltalán nem nagy probléma, hogy 5 évesen nem rajzol...

2012. márc. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Sose erőltettem neki hogy rajzoljon,ha nem akart..inkább legozot meg homokozott helyette.Tudom ,ha lemásolja az én rajzom az nem ugyanaz de legalább mire vinnem kell a dokinőhöz tudja ezt lerajzolni.Lehet erőltetnem kellett volna a rajzolásra????

az aszfalt kréta ötlet teszik,kifogom vele próbálni.

2012. márc. 30. 11:48
 6/9 anonim ***** válasza:
74%

Óvodába jár? Ott nem szóltak még az óvónők, hogy gond van?

Mert nálunk már 4 éves korban figyelték a rajzkészséget, és bizony szülőin is felhívták a figyelmet, hogy ösztönözzük rajzolásra a gyerekeket.


Ez nem arról szól, hogy rajzművésznek készül-e a gyerek. Hanem náluk ez a pszichés fejlődés fokmérője. pl. emberrajznál nem azt nézik, hogy mennyire szép a rajz, hanem hogy pl. lerajzolja-e a testrészeket, pl. nyakat, kézfejet, hajat, stb.

Nem kicseszésből akarnak titeket fejlesztőbe küldeni, hanem hogy az esetleges lemaradást behozzátok, fejlesszenek gyengébb részképességeket. Most ez még neked nem tűnhet nagy problémának, de lehet, hogy később, a suliban jönnek csak ki a fiadnál tanulási nehézségek.

2012. márc. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
54%

Az a lényeg, hogy mire suliba megy, úgymond iskolaérett legyen a rajza. Vagyis az emberkének rajzolja meg az alapvetőbb testrészeit.

6 éves korig még van 1 év, úgyhogy nyugi:)


Az én 4 évesem sem szeret rajzolni, de másban sokkal ügyesebb a kortársainál.

Nem lehet mindenki Picasso már ovis korában!

2012. márc. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem baj még, de elkezdhetitek gyakorolni, hogy szinten, vagy közelebb legyen majd a szinthez ami kell majd neki iskolában. Segíti majd az írásban is biztos tudod.

Mi kisfiunk nem is szeretett szinezni se rajzolni, se szinezni, se ülni az asztalnál.

Most is iskolában épp üzentek, hgoy nem próbálkozik. De már tud persze jobban gyakoroltunk, csak nem érdekli egyáltalán.

2012. márc. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nagyméretű papírra rajzoltasd zsírkrétával, szépen fogó ceruzával. Nem az a lényeg, hogy művészien rajzoljon, vagy, hogy szépen, hanem hogy megszeresse, meg gyakorolja a kanyarítást, vonalrajzolást, az írástanuláshoz szüksége lesz rá.
2012. máj. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!