Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Húsvétra kell/illik venni...

Húsvétra kell/illik venni ajándékot a gyerekeknek?

Figyelt kérdés
2012. márc. 30. 13:46
 1/10 anonim ***** válasza:

Attól függ nálatok mik a szokások. Nálunk van ajándékozás, valami kis dologgal. Pl. krétát kap most a lányom, az unokaöcsém. A legkisebbeknek veszünk ajándékot, a nagyobbak pedig a szokásos csokitojást kapják. Vagy locsolkodásért pénzt. Valakinél meg nincs is ajándékozás, de ezt csak te tudhatod, nálatok mi a szokás. Íme egy nem régi kérdés, ebből szemezgethetsz:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..

2012. márc. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem szükséges, csak aki úgy gondolja. Jobb a tojásvadászat, elrejteni a kertben, és együtt megkeresni őket. Jó móka ez, persze ha az időjárás is engedi majd. Remélem nem lesz eső :S Mi meglepjük egy kis aprósággal Kisfiúnkat azért. Úgy vagyok vele, hogy az is egy ünnep (nagyobb), és tudom, hogy boldoggá teszi Őt az a kis ajándék is, nem csak a tojások. Majd hétfőn Apucival megy locsolkodni. :)
2012. márc. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

gondolom ahány ház annyi szokás..!

a sajátomnak nyílán veszek-de nálunk csak apróságokat szokás venni,és csokit

2012. márc. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
51%

A húsvéti nyuszi szerintem ugyanúgy a gyerekkori "mitológia" része, mint a Mikulás. Én biztos nem fosztanám meg ettől az örömtől a gyermekeimet.

Az, hogy mennyi és milyen ajándék, már egyéni elhatározáson vagy az anyagiakon múlik.

Szerintem az ünnepek fontosak egy család életében, kellenek ilyen hagyományok, én valahol sajnálom, hogy manapság már nem dívik a locsolkodás (kislányként én mindig mentem apukámmal locsolkodni, aztán tinikoromban persze már inkább bújkáltam otthon, de most olyan rossz, hogy az én kislányaimhoz nem jönnek fiúk locsolkodni)

2012. márc. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
31%
Nem.
2012. márc. 31. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk is csak pici csoki tojások vannak,ajándék ilyenkor nincs.Általában,ha nem dolgozik egyikünk sem a férjemmel húsvétkor,akkor elmegyünk a gyerekekkel kirándulni.

2012. márc. 31. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Én régebben kaptam,kisebb,nagyobb,ajándékokat,de már mostanában nem szoktam,csak karácsonykor,de akkor én is összehúzóm a tárcámat,hogyha kell,még én is be tudjak szállni.
2012. ápr. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 istván1000 válasza:
48%
Én még gyerek vagyok de nálunk általában a locsolkodás a szokás csoki tojás és néha egy húsvéti bögre vagy tál vagy amire igen vágyunk pl:(ritkán bicaj gép vagy s-box te ti tudjátok it vagytok a felnötek.=) ÉN anyuéknak veszek valamit .
2012. ápr. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
István1000! Vegyél valamit...kis aranyosat, vagy készíts magad, ami azon a 2 napon az asztalon lesz. Büszke leszel magadra (ezt majd ne mond senkinek, csak úgy kérdezd meg: "ugye nem rossz?" Csokit ne vegyél! Nekünk (öreg) gyerekeknek az a feladat, hogy vagányul felöltözve meglocsoljuk a lányokat, az anyjukat, nagymamákat. Ajándékot Te fogsz mindenkinél kapni.
2012. ápr. 3. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 istván1000 válasza:
Okés de, minden évebben ezt teszem =)
2012. ápr. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!