Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan reagáljam le helyesen,...

Hogyan reagáljam le helyesen, ha öt éves kisfiam százezredjére sem hajlandó megcsinálni, amit kérek tőle?

Figyelt kérdés
Mindenért könyörögni kell neki. Mások szerint nagyon türelmes vagyok, de egy idő után begurulok, és üvöltök, mint állat! Tudom, hogy a gyerek nem gép,... meg az ő szabad akarata és szuverenitása... no de könyörgöm alapvető nem teljesíthetetlen kéréseim azért csak lehetnek nem?
2012. márc. 30. 14:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Az enyém még csak 3 éves, de én nem szoktam leplezni, hogy rosszul esik, hogy hiába kérek tőle valamit. Ilyenkor el szoktam mondani, ha legközelebb ő fog kérni tőlem valamit, én se teszem meg. Be is tartom. Olyankor persz fűt-fát ígér, hogy majd így meg úgy szót fogad. Lehet, hogy üöres beszéd, de azt akarom, hogy igenis érezze, milyen rosszul esik, ha semmibe vesz.


Amúgy én hiszem, hogy KÉTSZER és nem többször szabad kérni valamit. Utána ha nem veszi fel a fölről a ledobott kenyeret, megfogom a kezét és felveszem vele. Ha nem jön ki a fürdőszobából, megfogom a kezét és kihozom. Stb. Másképpen tök hülyét csinálsz magadból.

2012. márc. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia! Teljesen átérzem a helyzeted, mert nekem is van egy 5 évesem, aki szintén így viselkedik. Nekünk az válik be ha a büntetést hozom szóba, pl: nem nézhetsz ma tévét ha nem csinálod meg amit kérek...stb. Általában működik, mert párszor már megkapta a büntit így tudja, hogy komolyan beszélek.
2012. márc. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ekkora korban ez még szokás, de próbálj hatni rá, ha kérsz valamit tőle menj oda hozzá, guggolj le, és úgy kérd meg rá. Ezt persze nem egyszer kell megcsinálni, hanem sokszor így. Hátha hat.

Az az igazság nálunk így se hatott sokszor, és most 7 éves és más dolgokat is láttunk nála, és figyizavara van. De mondom 5 évesen még ne aggódj emiatt, de figyeld, és próbálgass hatni rá.

2012. márc. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Szia! Egy kicsit drasztikus megoldás, de láttam működni, a szeretet megvonást. Semmi képen sem az üvöltés lesz a célravezető. Az én kisfiamnál még nem alkalmazhatom, mert ő még nem érti, de már a tekintetemből tudja, hogy "apa nem viccel amikor az mondja pakoljak össze"
2012. márc. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam figyelemzavaros,mi is küzdünk ezzel ,hogy meg sem hallja amit kérek,vagy pedig nem hajlandó teljesíteni amit kérek.

Noszogatni kell,megfogni a vállát a szemébe kell mondani ,meggyőződni róla,hogy értette,felfogta,ha mégsem akarja teljesíteni,akkor nem szabad túl sokáig türelmesnek lenni,hanem egy-két szólás után már legyen következménye annak,hogy nem fogad szót,például ,akkor na jól van,akkor elmész egy kicsit gondolkodni a büntihelyre,vagy akkor most egy anya elteszi a kedvenc játékodat.

2012. márc. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia! Hát, az én gyerekem nem figyelemzavaros, és már majdnem hétéves, mégis elég sokszor előfordul, hogy milliószor kell mondanom neki, hogy öltözzön/vetkőzzön/fogat mosson/ágyazzon be stb. Sőt, ha el is kezdi, simán ráveszi a pizsamájára a reggel kikészített ruháját – mert mindig eszébe jut valami „fontosabb”, ami eltereli a figyelmét.

Én is kiborulok néha ezen, de tisztában vagyok vele, hogy még mindig nincs abban a korban, amikor ezt totálisan el kéne várni tőle.


Az jó megoldás, amit írt már más, hogy érintsd meg, guggolj mellé, és úgy kérd, és hát, igen, sajnos ellenőrizni kell, legalább azt, hogy elkezdi-e.

Esetleg, ha olyan a gyerek, mint az enyém, vagyis nem dacból nem csinálja a dolgokat, csak „sürgős dolga akad”, erősítsd magad azzal a tudattal, hogy egy szabadon szárnyaló fantáziájú, okos gyereked van, aki nincs beparáztatva a szülei által, nincs megfelelési kényszere. :)

(Jó, ez nagyon alternatívan hangzott, nem vagyok híve annak, hogy ne legyenek szabályok a gyerekeknek, de azért abban hiszek, hogy az sem jó, ha valaki olyan „zabszem van a seggében” típus, mert a szülei agyonszekálják.)

2012. márc. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat!
2012. ápr. 2. 15:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!