Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 és fél éves kisfiam nem tud...

3 és fél éves kisfiam nem tud rendesen beszélni, tudom más is kérdett már hasonlót?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Az én fiam is 5 hónap múlva lessz 4 éves és nagyon nehezen lehet vele komunikálni. Tökéletesen kimondott szava alig van nem beszél mondatokban próbálozik de nem bírja kimondani rendesen a szavakat. Legtöbször halandzsanyelven beszél, gesztikulál, mondaná de csak néhány szót ismerünk fel a beszédében. Egy szóval nem beszél még a gyerek. Mindent megért, megcsinál, ügyes meg rossz is de nem beszél. Mindenki csak azt mondja várjunk majd megtanúl beszélni. Mert ügyes gyerek. Arra gondolok , ostanság, hogy nem a születésénél lehet viszzavezetni a problémát. Rá volt tekeredve a köldökzsinor a nyakára és még csomó is volt rajta de senki se mondta, hogy oxigénhiányos lett volna akkor. Valaki esetleg tud erről valamit?Még annyit, hogy az istenért se tud pedálozni. Ez is valami tünet lenne?
2012. márc. 30. 14:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Logopédus mindenképp!


4 gyerkőc anyukája

2012. márc. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
47%
Logopédus m érje fel feltétlenül és egy fejlesztőpedagógus lehetőleg mozgásterapeuta. Te kérheted ezt a nevelési tanácsadóban. Vagy az óvónénik.
2012. márc. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
32%

És ez eddig nem jutott eszedbe, csak lassan négy évesen? Lehet, a hallásával van gond, az egyik ismerősömnek a mandulái voltak útban, kivették, és szinte azonnal elkezdett a gyerek beszélni.

Hétfőnél tovább ne várj.

2012. márc. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Logopédus, mozgásterapeuta, fejlesztések...
2012. márc. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam is kb. ilyen volt ennyi idősen. Ma már 14 éves. Neki is a nyakán volt a köldökzsinór, én is arra gyanakodtam, hogy oxigénhiányos lett. Logopédushoz jártunk két évig, szépen megtanult beszélni. Majd fejlesztőpedagógushoz még az oviban szintén két évig, majd az iskolában is 4. 5. osztályban. Most hetedikes, de elég nehezen tanul, az új tantárgyakban az új szavakat nagyon nehezen tudja megjegyezni. Kevés a szókincse, rengeteget kellene olvasnia, amit persze a mai gyerekek már nem nagyon szeretnek. Remélem ti nem jártok így, de megeshet, hogy később nektek is elég sok tanulási nehézségetek lesz. Remélem tudtam segíteni. Én is magamtól vittem el logopédushoz, mert az oviban egyáltalán nem foglalkoztak vele. Ott csak nagycsoportban nézik őket.
2012. márc. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!