Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az nagy gond ha nem akar enni...

Az nagy gond ha nem akar enni önállóan? Elmult 2 éves, de semmi hajlamot nem mutat az önállo evés felé.

Figyelt kérdés
csak mert szeptemberbe megy oviba,akanalat abszolut nem fogja rendesen,nem tudja az ételt sem felszedni vele,sem a szájába rakni normálisan.miért?hiába mutatom neki.pedig jo evö,mondja hogy nyanya,azaz anya adjam neki.de sokszor még olyat is adnom kell amit csak kezébe kéne fognia,kalács,pogácsa stb.ha egyedül eszi pl.pogácsa,akkor nem harapja hanem az egészet betömi a szájába.olyan is volt ha nem adtam akkor inkább nem evett.szerintetek mi a megoldás?hogy segitsek neki?hogy birjam rá hogy önállobb legyen?

2012. ápr. 1. 21:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Én az önállóskodást úgy kezdtem hogy a kalácsot kenyeret apró falatokra vágtam neki.A kanálnál nálam is volt és nála is,általában utánoznak,mindkét gyerekem első perctől nem marokra hanem úgy fogja a kanalat ahogy kell,amit én furcsálltam,de ez van.És hagyd érvényesülni,ne mutogasd neki hogy kell,majd ő rájön,egyél mellette te is.A falatokról gyorsan átszokott a fél szelet kenyérre,eleinte bénázott,de mivel én is így eszem ő is.
2012. ápr. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, nem megijeszteni akarlak, de más téren minden rendben vele? Nincs lemaradva a mozgásban pl? Gyöngyöt, ilyesmit fel tud csippenteni? Ha más is van az evésen kívül, akkor én elvinném szakemberhez, mert ennyi idősen minimum kell fogni a kanalat. Nem kell tudnia szépen enni, de a szájához kell tudni emelni a kezét, a felcsippentett kenyeret, ételt. Már egyedül kell innia pohárból. Az megy?


Ugrálás páros lábbal megy?

2012. ápr. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát ez ennyi idős korban már furcsa.

Két dolgoz tudok elképzelni:

az egyik, amire második válaszoló már célzott, hogy valami rendellenesség van amúgy is, de ez látatlanban csak egy tipp, szóval ne ijedj meg, mert ehhez tényleg látni kéne őt.

a másik, hogy elkényelmesedett. Te azon izgulsz, hogy ha nem eteted, akkor nem fog enni, ezért inkább eteted, mert mindig is így csináltad. Ő meg megszokta, és ha most neki kellene egyedül, az ugye sokkal fárasztóbb, így inkább kihasználja a másik lehetőséget. (Mert a gyerekek irtó okosak már ebben a korban).


Ha úgy érzed, minden rendben vele amúgy, és inkább a másik verzió él, akkor mondd meg neki, hogy xy, te már nagy fiú/lány vagy, egyél egyedül, mint anya/apa. Együtt kellene vele étkezned (nem tudom, eddig csináltad-e), és nem segíteni neki, hanem mindent elé tenni úgy, hoyg ő is ehessen. Nem baj, ha előbb kézzel eszik, csak csinálja egyedül. Ha az már biztonságos, akkor majd felveszi a kanalat is.


Kanalazáshoz egy praktika: mindent tegyél kis mély tányérba, a szilárdat is, mert úgy könnyebb felkanalazni, mint lapos tányérból. Ha bármiben sikere van, dicsérd meg, de ne túlságosan, mert nem attrakciót visz végbe, ez alap dolog, amit meg kell tanulnia.

2012. ápr. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

szerintem lehet az a gond, hogy te segíteni akarsz. és ugyan nagyon kedves tőled, de ezzel a lekesedését csökkenti.


i van ha az egész pogácsát betömi a szájába? hát pont az, hogy megtanulja, hogy az úgy nem jó. ha meg kiszeded a szájából és egyből csipegeted neki akkor meg azt mondod neki, hogy ne próbálkozz kicsim, anya majd tudja! :)


hagyd! túrja szét, tömje be, morzsolja össze, ismerje meg az ételt és utána rájön!

ez olyan 1-1,5 éves kor között szokott eljönni, nem lehet, hogy akkor nem hagytad, hogy turkálja a kaját?

2012. ápr. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszi a válszokat.kedves második,nincs semmi rendellenessége,félreértesz nagyon,makk egészséges gyerek.nincs a mozgásba lemaradva,söt mindent korábban csinált,már ami a mozgást illeti,tud ugrálni,mászokázni,stb.kanalat is szájához tudja tenni,csak kicsit bénán,forditva mindenhogyan.a kenyeret feltudja szedni a kezével.gyöngyöt nem probáltunk még füzni,nem hinném,hogy ezen mulna az egész,ettöl még egészséges,lehethogy csak lustaság,és a megszokás ahogy mások is irták.
2012. ápr. 2. 13:34
 6/6 anonim válasza:
46%
Ismerős gyereke 5 éves és nem tud egyedül enni...A szájába teszi anyu a kaját tiszta szégyen!!! Kér vizet evès közben oda kell neki adni a kulacsát mert nem venné el semmi pénzért az asztal közepéről 20 cm.
2018. febr. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!