Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szobatisztaság kérdés, hogyan...

Szobatisztaság kérdés, hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Már szól a fiam, hogy jön a kaki. De a bilire nem akar ráülni, csak ruhában. Ha le akarom vetkőztetni, sír, és elszalad. 2 éves.
2012. ápr. 3. 14:44
 1/9 anonim ***** válasza:

szia!


Nálunk annakidején a "lépcsőzetes" szoktatás jött be. Leírom. Először csak a kedvenc játékát (maci) "pisiltettem" , vagy egy hétig ez ment, h ő pisil. Aztán rátértünk arra, hogy együtt pisilnek. Aztán jött, h a maci nézi, h milyen ügyes "nagyfiú". Először a pisilésre vezettem rá így, aztán már a kaki is oda ment.

Viszont nagyon fontos a türelem, mert volt h nálam is elszaladt, hisztizett, szóval nem az egyik napról a másikra megy ez a dolog.....

2012. ápr. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
jót mosolyogtam magamon, az "annakidején" miatt. Ez volt kb. 1 éve....:) bocsi , csak derülök rajta :)
2012. ápr. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Fürdés előtt már ráültetem a bilire, üldögél is rajta egy darabig. De akkor meg nem produkál bele semmit, valószínűleg akkor pont nem kell neki.
2012. ápr. 3. 18:39
 4/9 anonim ***** válasza:
Az enyém is így volt 2 évesen,rá egy hónapra már hajlandó volt ráülni,pl. fürdés előtt,reggel mikor öltöztünk(arra ültettem,és úgy adtam rá a ruhát).Aztán levettem róla a pelust kis időre,aztán egyre többre.Mikor már bepisilt mindíg szólt,és egyszer csak már előtte is.1 hónap alatt már megbízható,ha pelus van rajta is szól(délben).
2012. ápr. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Reggel nem jó, mert futunk az oviba. 1 hónap múlva már nem is velem lesz nap közben, hanem anyuval, megyek dolgozni. Ő állítja, hogy vele szobatiszta lesz, ő ki van akadva, hogy még mindig nem szobatiszta.
2012. ápr. 3. 21:16
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát az már régen nem jó ha anyud ki van akadva.Te hogy látod érett már rá?Beszéltek erről és figyel rád mikor beszéltek?Én sokat beszélgettem a fiammal,mielőtt szobatiszta lett,de soha nem erőltettem,ha nem akart valamit.Én javasoltam a reggeli ráültetést öltözés közben.Nekem előtte 2 lányom lett szobatiszta másfél évesen.A fiam 2 éves és két hónapos.2 évesen még sehol se voltunk,most meg már nappalra szobatiszta,éjjel is van hogy száraz.Ne stresszelj mert megérzi.Adj valamit a kezébe,adj jutalmat ha ráül.Próbálkozni kell sajnos ez van.És beszéld meg vele.Lehet neki korai még,kitartást!
2012. ápr. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

1 hónap múlva megyek dolgozni, és anyu fog rá vigyázni. Bölcsi az nincs. Viszont az oviba felvennék 2,5 évesen szeptembertől, ha szobatiszta. Azért parázok ezen annyira. Anyu meg nem érti, hogy a nadrágpelenka, az nem textilpelenka. Szóval a mai gyerekek már nem lesznek 1,5 évesen szobatiszták, mint mi. Mondtam anyunak, hogy semmiképp se erőltesse, meg is ígérte, hát remélem nem csinál bajt. Végülis felnevelt 4 gyereket.

Beszélek a fiamnak erről a dologról, de őszintén fogalmam sincs, hogy érti-e. Alig mond egy-két szót. Ez is nagy szó, hogy mondja, hogy "jön a kaki", meg is lepődtem, mert kb. 10 szó a szókincse.

2012. ápr. 3. 21:44
 8/9 anonim ***** válasza:
Előző megint.Nálunk is így volt hogy szinte csak mutogatott,alig beszélt.De viszont mindent megértett.Akkor kezdett el bilizni,mikor elkezdett beszélni.A beszéde robbanásszerűen indult be,utána a szobatisztaság is ment.És ha nem lesz szobatiszta anyukád tud rá vigyázni?Mert ha igen ne aggódj ezen,ki fog alakulni.Attól hogy szobatiszta lesz,még lehet hogy nem lesz érett az ovira.Vissza is eshet,újra bepisil stb.Bízzál benne ő tudja mi a jó neki.Ne legyen ez stresszes dolog.Fiúknál nehezebb a dolog ez tapasztalat.Nálunk a kakinál most azt csinálta,hogy nem volt pelus és akkor kellett visszatartotta.Ha alvás után kellett simán ment a pelusba.Ha nem volt,akkor 5 percenként szólt,de semmi,aztán addig húzta a dolgot bekakilt.Néha már kavicsszerű kakija volt.Féltem hogy szorulásos lesz.De nagyon sokat beszéltem neki,hogy ki kell nyomni a bilibe lehúzzuk stb.És 4 napja a bilibe kakil,,,megnyugodtam végre.Szóval annyi minden jöhet....kitartás.
2012. ápr. 4. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Anyu vigyázna rá tovább is, csak az a baj, hogy elég messze lakik, nagyon korán fogunk kelni, hogy a nagyot az oviba is el tudjam vinni. Vele sem volt egyszerű a dolog, mert ha nem adtam rá pelust visszatartotta, akár egész nap. Ő 3 éves korára lett szobatiszta, bár nagyon nem is tudtam vele foglalkozni, mert az újszülött nagyon lefoglalt. Most jó lenne előbb. Ma pl. nem szólt, de elbújik, onnan tudom, hogy kakil. A nagy is ezt csinálta, és nem lehetett rábeszélni, hogy üljön a bilire. A fiamat sem lehet, remélem nyáron jobb lesz, akkor hamarabb lekapom róla a ruhát.
2012. ápr. 4. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!