Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van itt olyan szülő, akinek a...

Van itt olyan szülő, akinek a bölcsis/óvodás gyermeke még egyszer sem vagy nem olyan sűrűn lesz beteg?

Figyelt kérdés

A lányom nem sűrűn volt beteg eddig a 4 év alatt.

Azt hiszem nagy szerencsém van. Láza is csak az oltások után szokott lenni, de akkor hamar le is megy neki.


Mostanában nagyon sok fertőző óvodás társa van. Az óvónők mindig panaszkodnak a szülőknek, hogy ne hozzák így be a gyereket, de sosem érnek el vele semmit.


A minap pl. öltöztette át az egyik anyuka a fiát, aki iszonyatosan köhögött. Oda ment az óvónő és közölte az anyukával, hogy vigye haza a gyerekét.

Az anyuka arra hivatkozott, hogy dolgoznia kell, mert túl sokat van otthon és kifogják rúgni.

Nagyon sajnáltam szegényt, de a gyermekét ott hagyta.


Mint írtam a lányom nem egy nagy beteges (kopkopkop), de félek, hogy valamilyen fertőzést vagy vírust befog kapni emiatt.


Ki mivel próbálja megelőzni az ilyet?


2012. ápr. 3. 20:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Sehogy. Az oviban nekünk megmondták, hogyha nincs láza, vihetjük a gyereket, mert tudják, hogy annyit betegek, ennyit egy dolgozó szülő nem maradhat otthon.

Mi szeptember óta járunk, a lányom előtte alig volt beteg. Most havi 1 hetet van itthon, ez állítólag még elég jónak számít. De láza nem volt, én még itthon vagyok, azért inkább nem vittem, ha láttam, hogy kicsit náthás. De ha megyek dolgozni, akkor nem nagyon fogok itthon maradni, ha egy kicsit folyik az orra.

Mi ezer féle immunerősítőt kipróbáltunk már szeptember óta, nem lett kevesebbet beteg. Bár még az a szerencse, hogy szövődmény egyszer sem volt, tehát ő még tényleg jónak számít.

2012. ápr. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kislányom 3,5 éves és szeptemberben kezdte az ovit és egyszersem volt beteg.A szájámn herpesz formájában kijön, de semmi tünet.Én attól félek hogy a bárányhimlőt nehezebben kapja majd el.
2012. ápr. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az én fiam középsős, a kiscsoportban volt néhányszor beteg, de most egyáltalán nem. Jó az orra folyt párszor és köhögött, de nem volt lázas igazán beteg! Ennek nagyon örülök, mert látom, hogy pl. az unokatesók szinte havonta hiányoznak 1-2 hetet az oviból.

Hogy mit csinálunk? Semmi különöset, vitamint kap, gyümölcsöket (bár nem nagyon eszi meg), szerintem ez is genetika!

2012. ápr. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A lányom sem beteges egyáltalán. A bölcsiben egyszer volt mandulagyulladása, amivel 1 hétig otthon volt. Kiscsoportban 2*2 napot hiányzott kötőhártyagyulladás miatt, (2 évig volt kiscsoportos). Most középsős, idén volt otthon másfél hetet októberben, mert náthás volt eléggé. Ezen kívül nem volt beteg. Viszont van más olyan egészségügyi problémája, amit szívesen becserélnék 1-2 náthára, de ezt nem tudom befolyásolni.
2012. ápr. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
én óvoda alatt ha kétszer voltam beteg. :) emlékszem, volt olyan, hogy annyi hiányzó volt, hogy pár csoportot sösszevontak. de én akor szinte soha nem hiányoztam.
2012. júl. 4. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!