Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem akar kakilni a wc-be?

Miért nem akar kakilni a wc-be?

Figyelt kérdés
Kislányom 2.5 éves.A pisinél már ügyesen ráül a wc-re,teljesen egyedül teszi fel az ülőkéjét,megtörli a pu*ciját,de bele kakilni nem akar.Csakis pelusba hajlandó.Milyen trükkel próbálkozzam?A bilit egy az egyben megtagadja.Soha nem használta sem pisilésre,sem kakálásra:(
2009. jún. 16. 18:43
 1/6 anonim ***** válasza:
70%
Keresztlányom 3 éves elmúlt mikor leszokott a pelusba kakilásról!Tesómék már mindent kipróbáltak, de semmi sem segített!Aztán egyik napról a másikra leszokott róla és utána egyszer se kérte!
2009. jún. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
54%
Nálunk ugyanez ez a helyzet, pont ennyi idős az én lányom is. Sajnos én sem tudok semmi okosat. A védőnőnek mondtam, erre azt mondta, hogy ez nem jó, mert ragaszkodik a kakihoz, de hogy mit csinálhatnék arra ő sem tudott semmit mondani. Én mindenesetre nagyon nem idegesítem magam miatta. Azt szoktam az ilyenekre mondani, hogy láttál már egészséges 18 évest pelusban? Előbb utóbb magától megoldódik a dolog. Bocs, hogy érdemileg nem tudtam segíteni!
2009. jún. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Bocsi,de ezt hogyan csinálja? Fölveszi a pelust és ugy kakil bele?

Nekem annak idején a doki azt mondta két éves fiamnál "ha a pelust le veszem ne adjam rá többet,esetleg csak éjszakára".

Nem volt az,hogy utazunk és most pelus kell,vidtük a bilit magunkal.

Most a másfél éves lányomon sincs pelus,csak éjszakára.

Ő sem szereti a bilit,szol ha kell pisilni meg kakilni és segitek felülni a wc-re.Sétakor sincs pelus meg a délutáni alvásnál sem.Ne adj rá pelust,mond neki hogy elfogyott,vagy elvitte a cica.

2009. jún. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%
itt a nyár. ha van udvarotok, lehet az udvaron egyszál bugyiban. pelust csak estére adj rá. lehet, hogy párszor a bugyiba kakil, rájön, hogy kellemetlen és megtanul kakilni. ha nem jön rá, egy ideig, hagyd rajta a bugyit az segíthet.
2009. jún. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat!Igen,szerencsére kertes házban lakunk és nappalra nem kap pelust,de kakiláshoz kéri.Amikor végez,szól.Sajnos képes visszatartani,ha nem adok pelust.Nem idegeskedem rajta,csak furcsállom,mert a másik lányom ennyi idősen már régen wc-zet,szóval nem idegeskedem,de közeleg az ovi.Hipp-hopp itt lesz szeptember.Még egyszer köszi a "trükköket",üdv.Eszter
2009. jún. 18. 07:14
 6/6 anonim ***** válasza:
Mi lett végül? Most én vagyok ilyen helyzetben a fiammal! :-)
2011. jún. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!