Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi lehet az oka, hogy majdnem...

Mi lehet az oka, hogy majdnem 2,5 éves lányom kézfeje mindig piros, mikor paradicsomot eszik?

Figyelt kérdés
Novemberben volt 2 éves, tehát még nincs 2,5éves, de már majdnem, de nem is ez a lényeg. Nagyon szeret paradicsomot majszolni, nyersen. Akár 2 evés között is. Vagy félbevágom neki, de sokszor nem akarja hogy ketté vágjam, hanem csak úgy megfogja a kis kezébe a kerek paradicsomot, és megeszegeti. Ez ilyenkor ugye csorog mindenhova. A könyökén folyton csorog a paradicsom, és a jobb kezére is (ezzel fogja, eszi) ráfolyik a leve. És most írom le a gondomat, mire megeszik egy paradicsomot, a végén mindig piros a kis kézfeje, olyan, mint amikor megég a bőr a napozáskor, olyan piros, és csalánkiütés szerű pöttyök, tehát pici fehér kiütések vannak rajta, nem sok, de kb 2-3-4db. És viszket neki, vakarja a piros részt. És ez a jelenség, a kipirosodott kéz, és a pöttyök, viszketés minden egyes paradicsom majszolás alkalmával előjönnek. Máshol sehol nem ömlik fel, csak a kézfején. Ha más paradicsomos ételt eszik, főtt ételt, vagy akár ketchup-ot, akkor semmi gond nincsen. Mi ennek az oka? Allergia, vagy más? NE adjak neki többé nyers paradicsomot? Bocsánat, ha esetleg hosszú lett, de szerettem volna minél pontosabban leírni, hogy mi a problémám. Köszönöm a válaszokat.
2012. ápr. 5. 10:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem allergia. A paradicsom savas,és a lé kissé kimarja a kezét. Ez nem vészes.
2012. ápr. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
pontosan, a sav marja, ha megette, egyből mossátok meg a kezét és nem lesznek pöttyök
2012. ápr. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat lányok. Akkor ha nem allergia, akkor megnyugodtam. Kár lett volna, paradicsommániás a drágám. Ment a zöld kéz mindkettőtöknek. :)
2012. ápr. 5. 11:42
 4/4 anonim ***** válasza:

:)))))

Én egy nyári napon,amikor a kisfiam egy szál pelusban ült a babakocsiban kaptam rohamot az nyílt utcán.1,5 éves volt és a piacról hazafelé kitombolta magának,h.kapjon a savanyú uborkából!Adtam neki,mondanom sem kell,hogy a pocakja közepéig csalánkiütéses volt,az arca,keze,mindene!Hirtelen úgy bepánikoltam,hogy visszafordultam(az orvosi rendelő felé),rohantam mint egy állat a babakocsival:D

Ma már persze röhögök ezen.Még jó,hogy találkoztam egy ismerőssel és megnyugtatott,nincs baja,csak kicsípte a savanyú leve.Nedves törlővel megtörölgette(Ő,mert hogy én csak álltam és el voltam a saját remegésemmel foglalva:) ) Pár perc múlva elhalványodtak a foltok.Azóta is imádja a savanyúságot és azóta is ugyan így kipirosodik:)

Szóval,nyugodj meg,semmiképpen sem allergia! :D

2012. ápr. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!