Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák! Ti mindig boldogok...

Anyukák! Ti mindig boldogok és jókedvűek vagytok?

Figyelt kérdés
Én néha vagyok jókedvű, belefáradt, boldogtalan vagyok. Nagyon nehéz. S valahogy mindenki elkerül minket, nekem soha nem alakul ki anyukás barátság, valahogy mindig úgy alakul, hogy velünk nem barátkozik senki. S ez az anyaság is nagyon nehezen megy. Mindig kitalálni valami szórakoztatót, vicceset, mivel egykém van, folyton keresni neki kisbarátokat, amik soha nem úgy jönnek össze, valahogy mindig kimaradunk, lemaradunk, nem vagyunk fontosak. Unom már ezt a helyzetet. Sajnos alapjában véve sem vagyok boldog, párommal rossz a kapcsolatom, otthon sivár az élet, én is elég 0 vagyok, nincs hobbim (azt sem tudom mi legyen az), dolgozom, bölcsizünk és kész. Nincs baráti társaságom, anyukák, akikkel együtt gyerekeznénk vagy ilyesmi. Boldogtalan anyuka vagyok, de olyan lehetetlen is, mert nincsenek ötleteim hogyan tovább, mit csináljunk, folyton csak azt nézem, hogy másoknál zajlik az élet, feltalálják magukat, összejárnak. Már beleőrülök ebbe. Egy ismerősöm mondta, hogy kezdjem el élni a saját életemet és majd vonzom az embereket. Jó, éljem a saját életemet, de ez mit jelent?
2012. ápr. 5. 13:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azt jelenti, amit mondott az ismerősöd, hogy nagyon csak a külvilágot figyeled, és másokkal vagy elfoglalva: hogy másoknak mennyivel jobb, mennyivel jobban csinálják, mennyivel ügyesebbek stb. Pedig mindenkinek megvan a maga baja, hidd el.

Én néha boldog vagyok, néha nem. Hogy miért? Mert néha elég az ami épp van, néha meg másra vágyom, és ez tesz boldogtalanná. Mert nem találom meg néha önmagam, és többet, mást akarok, mint amiben jelenleg élek, mint amit jelenleg csinálok. De ilyenkor tudom, hogy a fő ok én magam vagyok.

Így átérzem, amit érzel, viszont nem szabad ebbe ennyire belelovalnod magad, mert akkor soha nem látod meg az életed szép oldalát. Mert ne mondd hogy nincs neki! Biztos hogy van! Csak valahogy meg kell találnod az egyensúlyt önmagad és a jelenlegi életed között! Ne vágyj többre, hanem most ebben találd meg a szépséget (a gyermekedben biztos találsz). S járj el több helyre, próbálj meg többet mosolyogni, és ne görcsösen társaságot keresni. Csak kicsit lazábban.

Ha pedig nem vagy olyan ember, aki könnyen ismerkedik, vagy eleve nem akarsz, akkor tényleg próbáld élvezni azt ami neked jutott.

Sokszor a külvilág hatásai rányomják a bélyeget a mindennapokra, de ebből kizökkenteni magad csak te tudod.

Keress magadnak tanfolyamot, vagy kisgyerekes programokat, ahol találkozhatsz más anyukákkal is, esetleg csak levelezz valakivel, aki meg tud nyugtatni, fórumozz.

2012. ápr. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
53%
Igen, szerintem is túl görcsös vagy. A negatív gondolatok, érzések, az, hogy nem vagy boldog biztos, hogy lesírnak rólad, és ki szeretne ilyen negatív emberrel barátkozni? Szóval először próbálj meg rendet tenni magadban, keresni valamilyen örömforrást (menj el néha sportolni, fodrászhoz, nézz meg egy jó filmet, olvass könyveket), és ha majd kezded magad jobban érezni, jönnek az ismeretségek is.
2012. ápr. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ha van lehetőségetek, menjetek játszóházba. Ha nincs, nézz a neten programokat hétvégére, amiket családoknak, gyermekeknek szerveznek. Bábszínház? zenés gyermekfoglalkozások. Játszótér? Az ilyen helyeken a gyerekek egymásra találnak - ha a felnőttek nem is, én sem, csak engem nem zavar.

Én kettővel vagyok - a "nagy" 2,5 éves, dackorszak közepén. Pici 5,5 hónapos. Ő most fogzik, 4. éjszaka (és nappal) nem alszunk, hulla vagyok. Nagy pörög, hisztizik, vele menni kell, mert túl sok az energiája, de tegnap este a másik véglet, folyamatosan lázas :( De délelőtt a 2,5 óra játék így is megvolt: puzzle, mese, babázás, "birkózás"... Szóval nem panaszkodni alarok, és megértelek téged is....csak sokkal könnyebb, ha "megrázod magad", erőt veszel magadon és pozitívan állsz hozzá a dolgokhoz, különben becsavarodsz....

Munkahelyeden nincs más gyermekes anyuka? Akivel összejárhatnátok?

Menjetek kirándulni, állatkertbe, aztán Apa is biztos csatlakozik hozzátok, nem akar kimaradni a mókából :)

Egyébként: boldog vagyok, de nem mindig jókedvű, és sokszor kimerült.

2012. ápr. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
A kislányom az egyetlen, akiben örömöt találok, de néha úgy érzem, hogy óriási teher számomra az, hogy olyanná válik, mint én, én pedig egy lelki nyomorék vagyok. Az a súly, hogy olyanok lesznek az emlékei, amiket én adok neki, ez borzasztó. Mert akkor jobb embernek kelett volna őt megszülnie, jókedvűbbnek, jobb fejnek, talpraesettnek, társaságibbnak, ötlettel telibbnek, agilisabbnak. Nem egy ilyennek, mint én. Ez akkora teher számomra, hogy úgy érzem, nem bírom el.
2012. ápr. 5. 13:26
 5/13 anonim ***** válasza:
Szia!Nem írtad hogy miért nincs barátod?új helyre költöztettek?esetleg elmaradtak amikor megszületett a babád?Én sem vagyok mindig boldog és sztem senki sem az állandóan.Mi sem vagyunk annyira összejárósak de vannak testvéreim,anyósom,apósom ők jönnek hozzánk.Néhány barát elmaradt ahogy gyerekek lettek de értük nem kár és még lesznek ők is ilyen helyzetben.Munkehelyeden nincs vki akit kedvelsz.?Hívd el magatokhoz családostul egy hétvégén
2012. ápr. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Apuka nem fog csatlakozni hozzánk, azt mondja, hogy örül, hogyha elvagyunk, és ő tud a hobbijával foglalkozni legalább. Igen, biztos, hogy "lesír" rólam a boldogtalanság, de nem lehetne akkor szóba állni velem, hátha jobb lesz egy kicsit, bár tudom, hogy senki sem szociális intézmény, de mégis jól esne, de ezt nem tudják.
2012. ápr. 5. 13:29
 7/13 anonim ***** válasza:

Bennem most egy csomó kérdés merült fel:


Egy barát kizökkentene a helyzetből vajon?

Hogy érzed? Erre lenne szükséged? Elég lenne, ha valaki odafigyelne rád? Magányosnak érzed magad, az a baj?


Pároddal mi a helyzet? Mi a gond? nem tudsz kilépni a kapcsolatból és újult erővel keresni egy másik férfit, aki boldoggá tenne?


Régi barátok nincsenek, akiket felkereshetnél?


Nincsenek semmiféle program felétek, ahová kisgyerekkel mehetsz? Baba-mama klubok, gyerektornák vagy valami hasonló?


Ha gondolod írj privit, én jó vagyok lelki szemeteskukának (értsd jó értelemben)! :)

Néha az is segít, ha egyszerűen csak rázúdítod valakire a terhedet!

2012. ápr. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Kerria ***** válasza:

Merre felé laksz? :)


Boldog vagyok, de valamikor kimerülök, és akkor jön a boldogtalanság, rosszkedvűség.


Nemrég költöztünk ki vidékre, a község lakóit nem ismerem még, amikor magányos vagyok kimegyek a gyerekkel a játszótérre, és beszélgetek az anyukákkal.


Nagyon sokat segít, hogy van baba-mama klubbunk, minden pénteken összejár a társaság, programok vannak (bp-i állatkert, szentendrei skanzen, stb), így ezekhez lehet csatlakozni. Felétek nincs ilyesmi?


Gyerekorvos rendelőjében is mindig elbeszélgetek Anyukákkal, ha a közelünkben laknak, akkor megkérdezem mikor szoktak sétálni, nincs e kedve közösen menni.


Teljesen megértelek egyébként, az a baj, ha boldogtalan vagy, az kihat mindenre, és az taszítja az embereket, mert ugye mindenkinek megvan a saját keresztje.


Fel a fejjel!

2012. ápr. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Hasonlóan vagyok néha én is.

Olykor boldogtalan, letört, egykedvű vagyok.

Hobbi? Mi az? Én is vágyom egyre, de nem tudom mi érdekel.

A játékok a fiammal néha engem is untatnak, ő is egyke. De próbálok jó kedvűen állni hozzá.


Barátok... kevés van. Vagy nincs is. De mostanság újra tele a játszótér, legalább a gyerek jól elvan.


Merre laksz? Én nagyon szívesen ismerkednék.

Amúgy lassan 3 éves fiam van, én 28 vagyok és Pesten élünk.

2012. ápr. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Én Székesfehérváron lakom
2012. ápr. 5. 14:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!