Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek mi kell ahhoz,...

Szerintetek mi kell ahhoz, hogy nyugodt lelkiismerettel vállalhassunk gyereket?

Figyelt kérdés
Nálatok mikor jött el az idő, és miért akkor? Voltak dolgok, amikre azt mondtad, hogy amíg ez így vagy így van addig nem lehet?
2012. ápr. 6. 15:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Stabil, normális, szereteten és szerelmen alapuló párkapcsolat, két egészséges, érett felnőtt ember kell hozzá, akik fel tudnak mutatni valamit, ahová érkezhet a gyermek. Magyarán legyen biztos jövedelmük, rendes otthonuk, amit nem akkor kell felújítgatni, stb. mikor épp ott a baba. Ja és lehetőleg legyenek az iskoláik befejezve...

Én kicsit előbb estem teherbe a tervezettnél, az államvizsgák idején voltam az első trimeszterben, ami rosszullétek szempontjából borzasztó volt. De már házasok voltunk a férjemmel, saját, rendezett otthonnal, anyagiakkal.

2012. ápr. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Amíg albérletben laktunk addig nem akartuk, mikor megvettük a lakást, rögtön jött is a baba. Más feltételhez nem kötöttük. De végül is akkor is jöhetett volna így visszagondolva, de jó így.
2012. ápr. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Leírom a mi konkrét példánkat.

Négy és fél éve vagyunk együtt,lassan két éve együtt élünk,másfél éve külön a szülőktől albérletben. Mindketten dolgozunk. Mindig is vágytam az anyaságra,a páromnál viszont kb egy éve látom,hogy már kezd megérni arra,hogy Apa legyen. Mostmár alig várja,látom rajta szuper Apuka lesz. Én örülök,hogy megszereztem én is a jogosítványom,szerintem jól jön,így is terveztem,hogy még az első baba előtt. Az,hogy albérletben élünk engem nem tart vissza,semmivel sem biztonságosabb,mintha nyögnénk a hitelt. Saját hitelmentesre meg úgysincs esélyünk,szóval ha ezen múlna nem nagyon lennék anya,max 10-20év múlva (amit meg én már nem tartok egészségesnek,bármennyire is elfogadott 40-45felett szülni).

Ami miatt még várat magára egy kicsit,az az én munkahelyem. Nem tartom megfelelőnek arra,hogy onnan menjek gyedre,így folyamatosan keresek mást.


Jövőre tervezzük,hogy abbahagyom a fogamzásgátlót. :)


Ja és szerintem egy bizonyos havi bevételhatárt meg kell tartani,úgy,hogy éppen hogy ki tudjuk fizetni az alapvető költségeket nem vállalnám.

2012. ápr. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
*illetve bocsánat: semmivel sem kevésbé biztonságost akartam írni
2012. ápr. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!