Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért beteg már megint?

Miért beteg már megint?

Figyelt kérdés

Kb. 1 hónapja volt kislányomnak (22 hónapos) felső légúti gyulladása,kapott antibiotikumot,köptetőt, elmúlt.Ma reggelre belázasodott(38,4),adtam neki Nurofent,most 6 óra múlva megint 38,2 volt jött a kúp,most alszik szegénykém... Nem köhög,nem folyik az orra.

Meddig fog ez még így menni? Nyárig? Vagy amég jó idő nem lesz?

Ilyen béna anya lennék,hogy állandóan beteg a gyerek? Mit csináljak?!

Orvoshoz csak holnap viszem,mivel ma ünnep van,annyira meg nincs rosszul hogy az ügyeletre fussunk.

Kivagyok :-(

27 hetes km



2012. ápr. 9. 13:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez teljesen természetes.

Legyengült immunrendszer felül fertözése.


Szerintem az elsö betegségnél ha nem volt lázas és evett, ivott azért kár volt antibiotikumot adni, de hát az orvosok magyarországon nem rizikoznak csak adják a gyógyszert.


èn addig míg nem lázas még orvoshoz sem viszem a mi orvosunk úgy sem ír fel max orrcseppet hogy kapjon levegöt és egyen rendesen.

Ha enyhe láza van akkor is csak ha 3 napnál tovább tart akkor vinném, vagy ha nagyon megviseli.

38,4 belsö hö vagy külsö?

egy kúp 6 óráig hat kb, szóval nem csoda hogy megint kicsit magasabb volt. enyhe lázas állapot jó a szervezetnek, ekkor védekezik. (itt fenékben mért 38,5 alattira gondolok)


nem vagy béna anya mindenkit megvisel ha a gyerek beteg.


amúgy nekem lányom szeptemberben volt beteg. 2x egymás után. meg most februárban ugyan így 2x egymás után.

2012. ápr. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

:-( Mondta a doki hogy valószínű lesz a felülfertőződés,de azt hittem már elmúlt(abbahagytam a Calcimusk-ot is).

Én a lázát csak hónaljban mérem neki,elég akkor hallgatnom hogy sír mikor kúpot adok neki.

Az előző felsőlégúti-gyulladás is lázzal járt, alig evett,inni sem akart,fájt a torka. De akkor köhögött, folyt az orra.

Most ez jelenleg nem áll fenn, viszont étvágya megint nincs. Szinte csak gyümölcsöt enne,meg inna :(

2012. ápr. 9. 13:37
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az en lanyom rota-s volt nemreg, most meg o is kohog + taknyos volt. En is ki voltam, h minden sz@r eler minket, pedig en sem tartom felelotlen anyanak magam. Viszont neki most jon az utolso nagy orlo foga, es a fogzasban annyira lemerul az immunrendszere, hogy ilyenkor tenyleg minden nyavalya raragad. Voltunk pl. februarban farsangi balban, ahol nem egy beteg gyerek is volt, ott nem kapott el semmit, most meg fogalmam sincs, hol szedte ossze ezeket a betegsegeket, hisz a jo idoben legtobbszor levegon vagyunk. Fel a fejjel, jo anya vagy! Ja, es a korhazban (sajnos a rota miatt voltunk) megtanultam, hogy az etvagy ilyen helyzetben masodlagos, majd visszater, legfontosabb a boseges folyadekbevitel! Szoval NYUGI, ha sokat iszik es gyumolcsot eszik, az most nagyon jo! Jobbulast!:)
2012. ápr. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez úgympnd normális. Amíg nem erősödik meg az immunrendszere, addig sok betegséget el fog kapni.

És nem csak felső légúti betegségek járnak lázzal, pláne, ha nincs tünete.


Nem vagy béna anya egyáltalán, a gyerekkor velejárója a betegeskedés, főleg, ha majd közösségbe fog járni.

Itasd, csillapítsd a lázát, ha 38,5 fölé menne és pihenjen. Az evés nem lényeges ilyenkor.


Jobbulást!

2012. ápr. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nyugi, ebben a korban ez van. A lányom szeptembertől ovis, szinte folyamatosan beteg az egész család. A lányom, a 1,5 éves fiam, és én is. Apa általában megússza, de most ő is volt már beteg, ami nála nagyon ritka. Én mindenféle csodaszert adtam már nekik, szerintem több százezer forintot elköltöttem ilyenekre, semmi haszna. Szóval én már nem adok se vitamint, se immunerősítőt, csak lehúzás az egész. Antibiotikumot ezen a télen 3-szor kaptak, de most már igyekszem kerülni. Csak ha lázasak több napon át, akkor fogom adni. A fiam most megint beteg, és én is. A lány még nem, nem is értem, akkor megint honnan van? És nekem is nagyon-nagyon elegem van már belőle.

Én nem érzem, hogy béna anya lennék, rendesen felöltöztetem őket, az étkezésre is figyelek, minden nap van gyümölcs, sok-sok vitamint adtam már nekik.

Én nagyon remélem, hogyha tartósan meleg lesz, akkor abbamarad, mert ez tényleg szörnyű. És mondják, hogy csak az első év az oviban a rossz. Remélem így is lesz, mert megyek vissza dolgozni...

Mellesleg azt mondták nekem, hogy ez még jó, mert nem lett semmi szövődmény, se fülgyulladás, se ilyesmi. Egy csomó 4 évesnek már meg sincs a mandulája.

Én köpetőt adok nekik, van fújós Tantumverde, meg a calcimusc, éjszakára Kinderluf balzsam, meg párologtató. Ezek azért elég jól be szoktak jönni.

2012. ápr. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Hasonló gondokkal küszködünk mi is.

December óta minden hónapban vírusos torokgyulladása van a kisfiamnak,van,hogy enyhébb ,akkor csak felírja a doktornéni az antibiotikumot,kiváltom,és csak ha komolyabb akkor adom be neki,persze orvosi javaslatra.

Legutóbb március közepén volt itthon köhögés-orrfolyással,komolyabb gyógyszer nélkül meggyógyult,és szombaton belázasodott ő is.

Már ott tartok én is,hogy kellemetlen elmennem az orvoshoz,olyan érzésem van,mintha nem tudnék rá vigyázni.

A tesónak ovis korában csökkent a betegségek száma,de neki kivetettük az orrmanduláját.


Sajnos jó időben is jönnek-mennek a vírusok(én legtöbbször nyáron vagyok lázas).


Kitartást kívánok nektek,és ne aggódj nem vagy rossz anya!

2012. ápr. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem vagy béna anya! Sajnos ez egy ilyen időszak, napon meleg van, az árnyékban hideg és sokszor elég hülye szél fúj.

Csak tanácskánt mondom, hogy 38,5 alatt ne adj neki lázcsillapítót, mert a szervezete a lázzal harcol a betegség ellen és ha rögtön csillapítod sokkal lassabban gyógyul. Nekünk azt mondta az orvos, hogy 38,5-39 között hűtőfürdő, 39 fölött jöhet a kúp.

2012. ápr. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Hát ha nem jár közösségbe, akkor azt kell mondjam, lesz ez még durvább is valószínűleg. Nem vagy béna, ez természetes, hogy mindent elkapnak ilyen korban. Akár még nyáron is! Viccen kívül. Az én lányom a bölcsis évében 7 antibiotikumot kapott azon az egy télen! Aztán sokat segített, hogy kivették az orrmanduláját a következő nyáron, most már jól bírja, meg van erősödve az immunrendszere, legutóbb másfél hónapot bírta az oviban, múlt héten volt beteg, de 1 nap hőemelkedéssel és pár nap orrfolyással megúszta, már jól van. Bölcsis időszakában volt, hogy 7-8 hétig folyamatosan beteg volt, nem bírtuk kikezelni antibiotikum ellenére sem.
2012. ápr. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Tegnap egész nap lázas volt szegénykém, ma semmi. Még hőemelkedés sem! (bár 36.9 körül mozog a testhője). Azért estére gondolom biztos belázasodik megint! Nem tudom elképzelni mi baja lehet... Talán az utolsó fogai viselik meg ennyire? (sajnos kézzel még nem érzem,látni meg nem látok el eddig).Vagy valami torokgyulladásra tudok gondolni,de már nem akarok neki antibiotikumot adni (a gyerekorvosunk egyből azt ír). Nem lehet abból máshogy kikezelni? Ez a gyógynövényes Sinupret csepp nem ér semmit!

2012. ápr. 10. 12:57
 10/11 anonim ***** válasza:
3 napos láza volt már?
2012. ápr. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!