Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kik utaztak már 2 év körüli...

Kik utaztak már 2 év körüli gyerekkel repülőn?

Figyelt kérdés

Mit csomagoljak az útra? Ami feltétlenül szükséges.

Hogy bírják az utat? (2óra)

Enni, innivalót lehet vinni?

Minden egyéb érdekelne ami eszetekbe jut ezzel kapcsolatosan.

Köszi


2012. ápr. 10. 13:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Én 4 évessel utaztam. Ő elég jól bírta. Akkor kezdett kicsit hisztisebb lenni amikor bedugult a füle, de elmúlt egy idő múlva. Ezután elnézegettünk az ablakből a felhőket stb-t.


Majd a következő hiszti/sírás akkor jött amikor már megfájdult a feje, mert mögöttünk pár sorral egy kisgyerek megállás nélkül ordított és már fárasztó volt hogy nem tudták megnyugtatni. Na emiatt megfájdult a Kincsemnek a kis feje és ezért sírdogált kicsit.

De idővel megnyugodott. :-)


Mindenképpen vigyél olyan játékot, mesekönyvet ami leköti a figyelmét, mert azért egy 2 éves manónak nem lesz szórakoztató a felhőket nézni.


A kis kézitáskádban lehet neki ( legalábbis akkor amikor mi voltunk még lehetett) innivaló és valami kis rágcsálnivaló.


Mindenképpen úgy készülj, hogy ha itt lent 35 fok hőség is van, ott fent a felhők felett iszonyú hideg lesz. Mindenképpen vigyél neki pulcsit, kistakarót.

2012. ápr. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Két éves volt tavaly, mikor egy Törökország repülőutat bevállaltunk. Ami kell:

Innivaló. Ezt a felszállás alatt add neki, különben bedugul a füle, ha iszik nem dugul be. Kb. 5-10 perc. Hogy nyeljen folyamatosan...

Takaró. A gépen hideg van, ugyanis megy a légkondi, hiába kapcsolod ki a fejetek felett...

Játékok amivel elvan (nem kell sok)

Kevés ennivaló is. Mert mire eléritek a szállodát és ott elfoglaljátok a szobát az nem 1 óra. Nekünk délután 2-kor indult a gép, mire odaértünk az du. 4 + a szálloda + a transzfer. Este 9 volt mire ágyat láttunk és az éttermek addigra bezártak a hotelben. Tehát nem árt egy adag vacsorát vinni.

Én készítettem be még ropit, kekszet. Ha iszik tejet lefekvéshez, azt egy adagot.

Váltásruha.

Attól függ mikorra ér oda a gép (nekünk estére, tehát egy vékonyabb kabát + sapka)

2012. ápr. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

En mar utaztam 4, 6, 8, 17, 22 es most nyaron is ismet fogok. Akkor lesz 28 honapos a dragam.


Mi olyan geppel repulonk ahol adnak ennivalot. 22 honapos koraban meleg sajtos-sonkas bagettet kaptunk erre emlekszem es a kisfiam nagyon szerette. Mi Londonbol-Becsbe repulunk.

A viz attol is fugg hol van a biztonsagi kapu. Mi utaztunk olyan repteren ahol kozvetlen a felszallas elott volt igy el kellett ontenem a vizet es a repulon szoltam, hogy legyenek szivesek toltsek meg. Semmi gond nem volt. Ahol a biztonsagi kapu nem kozvetlen a felszallasnal van ott tudtam venni vizet a egy kis uveggel mert szukseg volt ra amig vartunk 1-1,5 orat a felszallasig. Szoval ez repter fuggo szerintem de ne aggodj, a repulon szivesen adnak asvanyvuizet akkar almalevet, narancslevet... ami eppen van. :))

En sokmindent nem viszek. A kisfiamnak van kis hatitaskaja es ebbe van neki egy kirako, matrica album es a kedvenc mesekonyve meg az ures pohara. Az en taskamba van 3 pelus, pelus zacsi, egy csomag torlokendo, 1 valtas ruha ha netan baleset tortenik, 1 csomag ropi meg a kisfiam kedvenc csokija (ezeket fel lehet vinni, nem gond)telefon, utlevelek, kocsikulcs es repjegyek.


Nallunk nagyon bejon a matrica album. Kisfiam kedvence az autos fajta. Imad ragasztani. Ez lekoti kb. 20 percig. Aztan johet a kirako (mickey mouse a nagy kedvenc). A kirako is lekoti kb. 15 percig. A kajalas szinten lekoti 15 percig. Aztan elnezegetjuk a mesekonyvet (ember a holdon) es ezzel is elvan 15-20 percig. Amit a kisfiam imadott egy ures karton doboz (pl nivea kerem doboza). Ebbe tettem bele a ropit o meg kibontotta es megette. Aztan ujabb ropit tettem bele es o eloszeretettel kibontotta megint es megkereste a ropit benne. Barmit tegyel bele a mi a kedvence es hagyd ot kibontani. Ez volt 17 honaposan es 22 honaposan is a sztar. Lekoti akkar 40 percig is. :))) Most is viszek ilyen "csodadobozt". Jo utat nektek.


Azt szoktak ajanlani, hogy ha szall le a gep akkor itatni kell, hogy nyeljen sokat es ne fajjon a fule. Van aki felszallasnal is itat. A ropitol (vagy amit raksz neki a dobozba) amugy is megszomjazik. De en sosem itattam a kisfiam es soha nem is sirt sem fel vagy leszallasnal. Tehat ra a fulfajdalom nem vonatkozik. Ot nem zavarja. Ezt nektek kell kitapasztalni.

2012. ápr. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

èn is rengeteget utaztam repülön 1 év alattimmal, majd 14 hósan 10 órás uton is voltunk.


Most már más lenne, 2 évessel meg még másabb.


szerintem kaját csak rágcsát vigyél mert a gépen kapsz kaját, vagy tudtok venni a reptéren, mi ezt mindig bele kalkuláljuk, nem kell cipelni és pár eurót mekire vagy szendóra kibírunk és a várakozás is gyorsabb.


pelenka az kell, azt úgy számold, hogy háztól házig mennyi kell, pelenkázási alátét, popsirtörlö, szájtörléshez. játékok, amivel lefolgalod, vagy könyv.

ennél több neki már nem kell.


innivalót is megengedik.


szerintem élvezni fogja, nekem lányom utolsjára nagy bariba lett a sztyuikkal, akik meg imádták.

2012. ápr. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Csereruha, ha leöntené, enné magát, vagy netán más gyerek öntené őt le. Láttam már ilyet is.

Pelus stb ami az alapellátásához kell.

Hogy inni vihettek e nem tudom, de üres kulacsot vihetsz és mikor már tudsz megmozdulni a repcsin, jelzel, hogy töltsék azt fel. Ennivalót vihetsz.


Inyencség amit szeret, és valami új. Játék amit szeret és újat is. Olyat ami nem gurul, nem túl hangos.


A játékokkal hamikkal ne túlozd el a dolgokat. Ha a gyermek nyugodt jól elnézelődik, akkor hagyd, és élvezzétek azt, és mikor kezdi unni, akkor vesd be a hamit és játékokat. Mutogass neki kifele, mikor indultok, hogy de szép, a házak a fák stb.

Ha sétálni akar, akkor amikor már megtehetitek, akkor tegyél vele egy két kört, ne görcsölj, hogy azt mégse kellene, mert nem nyugszik le, amig nem látja meg amit akar.

Nem sok idő ez, sokkal jobban ki leszel a tudatlanságtól idegileg, mint amennyire az megéri, szóval nyugi :-D

2012. ápr. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!