Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ovijelentkezés miatt a gyerekk...

Ovijelentkezés miatt a gyerekkel együtt ki jelentkezett át más lakcímre? Apuka, Anyuka?

Figyelt kérdés

A családi adókedvezmény miatt kérdezem, mert ha jól tudom, akkor azt csak az tudja igénybe venni, aki 1 lakcímre van bejelentve a gyerkőccel. Jól tudom? Nálunk Apa kapja, mert én itthon vagyok a kicsivel.

Ha így van, akkor Apa írassa be az oviba igaz?


2012. ápr. 6. 16:00
 1/6 anonim ***** válasza:
74%

mi van?

csak tényleg érdekel, de annyira bebonyolítottad, hogy nem tudom kigubizni.


te vagy az anyja, miért ne írathatnád be?

2012. ápr. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%
Hogy miii? :)
2012. ápr. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, nálunk mindenki egy lakcímen van, de ez kicsit kacifántos nekem - a férjed kapja az adókedvezményt, az oké, de te más címre vagy bejelentve, mint ők ketten?! Vagy mi? :)
2012. ápr. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szóval van olyan hogy valaki bejelentkezik a gyerekével mondjuk nagyiékhoz, mert ahol nagyiék laknak abban a körzetben jobb az ovi mint ahol valójában él a család. De így nem vehetitek igénybe a családi adókedvezményt?

Nálunk a környéken sok az idős házaspár és az összes unoka ide van bejelentkezve anyukával hogy ide járhassanak oviba, ami szép és jó csak mondjuk azokkal kib@szás akik valóban itt laknak és a gyereküket azért nem veszik fel mert nincs hely a sok állítólagos körzeti gyerek miatt.

2012. ápr. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ezt a kérdést már mi is feltettük magunknak a férjemmel és arra jutottunk, hogy vagy nem veszik fel a gyereket, vagy elesünk az adókedvezménytől.

Állítólag most már azt is nézik az oviban, hogy mióta lakik a bejelentett címen a gyerek és annak a szülőnek is elkérik a lakcímkártyáját aki beíratja, tehát neki is át kell jelentkeznie, de az még mindig csak két ember a családból.

Szerintem egyetlen megoldás, ha az egész család átjelentkezik, ha ez másban nem jelent hátrányt a másik családnak vagy nektek.

2012. ápr. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia! Ha te kapod a családi pótlékot, és más címen vagytok, akkor attól szerintem eleshetsz, azt is vedd figyelembe.

Egyébként ismerős ez a helyzet, nálunk a fél falu máshova van bejelentkezve, mint ahol lakik különböző pénzekért.

2012. ápr. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!