Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan fegyelmezitek, büntetit...

Hogyan fegyelmezitek, büntetitek 1,5-2 év körüli gyermeketeket?

Figyelt kérdés

Félre ne értsetek, nem extra szigorúságról és ütésről-verésről kérdezlek titeket, csak kíváncsi lennék, hogy 1,5-2 éves kor körül már bevezettetek-e valami büntetést, ha a gyerek rosszalkodik.

Módszerekre, tapasztalatokra vagyok kíváncsi.



2012. ápr. 11. 13:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen büntetem. Ha rosszat csinál "csak azért is" és nem fogad szót, fel kell ülnie az ágyra és nem jöhet le amíg nem mondom. Vagy azt a bizonyos dolgot elveszem tőle ha folytatja és előzőleg már felhívtam a figyelmét hogy ne tegye. 2,5 éves, fél éve borzalmas néha -dac korszak-. Még nem látom nagyon az eredményt, de remélem idővel rájön, hogy ha szót fogad/szépen viselkedik... akkor nem lesz bünti amit amúgy nehezen visel. És ami nagyon fontos, légy következetes!
2012. ápr. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
44%

hogyne vezetnék be??miért 2 éves kor alatt ha hülyeséget csinál, akkor az nem számít mivel kicsi?

nagyon le leszek pontozva előre tudom, de az én 1,5 éves fiam bizony már kapott a fenekére és a kezére is.

Persze ez nem mindennapos,sőt elég ritka.Mindig elmondom neki, hogy nem szabad, elmagyarázom, de amikor már túlmegy egy határon, akkor kikap.

Teljesen egészséges, jókedvű, kiegyensúlyozott, szófogadó kisfiú.

De ebből amit leírtam a legtöbben úgyis azt fogják kiolvasni, hogy agyba-főbe verem a gyerekem minden nap...:)

2012. ápr. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%

2,5 éves a kisfiam, de mi még nem vezettünk be különösebb büntetési formát, mert nem igazán adott rá okot, illetve annyi, hogy párszor beküldtem a szobájába "gondolkodni", de nem tart sokáig ez a bünti sem, mert pár perc múlva kijön, hogy anya megnyugodtam :))

szóval lehet nekünk van mákunk, és jó a gyerek, vagy mi vagyunk kicsit lazábbak, de én csak dumálni szoktam neki, meg különböző játékos cseleket bevetni, és ezek eddig bejöttek

2012. ápr. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Első gyerekemet ilyen korában mindig beraktam pár percre a járókába, ha sokadik rászólás után is csinálta a baromságot. Ez nagyjából hatásos volt, mert nem szerette a járókát, így utána a butaságot is abbahagyta.

Most a picim 1,5 éves, már nincs járóka, nem is büntetem, csak rászólok, de persze néha mintha a falnak beszélnék. Ha olyat csinál, amit nem szabad, elhozom onnan, rászólok, ezt sokadszor egymás után, mert mindig visszamegy. Majd csak megtanulja zárda nélkül (járóka) is a rendet.

2012. ápr. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt rá példa hogy a kezecskéjére lett csapva, mert bizony olyat csinált,amit nem szeretném h amég egyszer csinálna.

Amúgy ha beküldöm a szobájába neki már az is büntetés.Mivel nagy a ház és a szobája messzebb van anya szobájától(pl ha ott vagyok)

2012. ápr. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vok: Szerencsére nem rossz gyerek de a 3,5 éves nővéréről tudnék mesélni.
2012. ápr. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Fiam lassan 2,5 éves, kb. 2 hónapja nyílt ki a csipája, simán 10 percig megy a 'nem-de-nem-de', vagy rászólók, hogy ne csinálja, (meredek lejtőn kapaszkodás nélküli lerohanás) akkor sokkal lassabban folytatja, a szeme sarkából rám sandítva.

Én 1x ütöttem a kezére (teli kanalat dobálta), és 1x a lábára (6-szor, rászólás ellenére arcon rúgott), de a világon semmi foganatja nincs, ráadásul lelkiismeret-furdalásom is volt miatta, így le is szoktam róla.

Néha felemelem a hangom, ha pl. sietni kell valahová és húzza az időt, de igazából ez is eredménytelen.

Én a kivárás híve vagyok, legtöbbször mondom neki, hogy kimegyek amíg hisztizik, szóljon ha befejezte, mert akkor jövök vissza.

Direkt büntetés nincs, inkább megvonásos: nem nyithatja ki a kaput távirányítóval, gyümölcslé helyett vizet kap vacsora utána, aznap nem nézhet mesét stb.

Amikor elkezdődött a dackorszak, sokkal nehezebben viseltem, de kicsit utánaolvastam, meg a fiamon is sokszor látom, neki is fura, hogy ilyen indulatok jönneki ki belőle (emlékszem, milyen újdonság volt neki, amikor először mondta, hogy ő mérges).

Mindehol azt írják, most tanulják meg kezelni a saját indulatukat, amit nekünk nem elnyomni, hanem segíteni kell (mármint a helyes kezelés tanulását).

Természetesen a következetesség, az együttélés normái nem sérülhetnek, amit nem szabad, azt nem szabad és kész (pl. motoron ülve felmenni a másodikra, 3-4 nadrágot felvenni, majd ordítani h. ez mégsem kell stb.)

2012. ápr. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én is próbálom a lányomat büntetni, pl. beküldöm én is a szobájába, ha rosszalkodik, de ettől konkrétan dührohamot kap, és elkezd a szobájában fel-alá rohangálni, közben üvölti a nevemet és alig vesz levegőt.

S ez már nem az első alkalom, szóval olyan mintha teljesen hatástalan lenne az, hogy kicsit beküldöm a szobájába őt. Direkt még inkább rátesz olyankor, de más fegyelmezéskor is még inkább kiborul. Ha csak rászólok, akkor is elkezd sikítani...

Ezért kérdeztem, hogy ti mivel fegyelmeztek, bizonyára az én módszerem nem okés...vagy ő ilyen gyerek és tök mindegy mit csinálok, nem tudom...

2012. ápr. 11. 14:49
 9/10 anonim ***** válasza:
Az én 4 éves lányom is borzasztó akaratos. Én büntiszékkel, büntiággyal nem érek el semmit, vagyis meg kellene "erőszakolnom", hogy ott maradjon, annak meg borzalmas hiszti és "ereszd el a hajam" a vége. Így én azt a módszert alkalmazom, hogy számára kedves dolgokat (játékot) elrakok vagy nem lesz esti mese, ha nem csinál meg valamit vagy nem kap édességet. Ezek hatnak. Bevált a háromig számolok szöveg, általában egynél, de kettőnél már egész biztosan ugrik. Bár lehet, hogy ezekhez még kicsi a gyereked.
2012. ápr. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Utolsó, neked is köszönöm a választ!

Igen, még lehet kicsi ehhez, viszont jó ötletnek tűnik későbbre is akár, mert ez a büntiszék dolog szerintem nem fog beválni nála.


Még egyszer köszi mindenkinek!

2012. ápr. 11. 17:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!