Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A nagyobbik fiam 2,5 éves....

A nagyobbik fiam 2,5 éves. Amit észre vettem nála az az, hogy nagyon akaratos és szinte "zsarnokoskodik", követelődzik. Mit csináljak? Hogy kezeljem ezt a fajta magatartást?

Figyelt kérdés
2009. jún. 18. 14:07
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Akkor egy cipőben járunk. Sok jó tanácsot még én sem tudok mondani, de úgy gondoltam megírom, hogy nem vagy egyedül ebbe a helyzetben. Nekem a kislányom 2,5 éves és rettentően akaratos, hisztis. Állítólag ez a dac korszak. Nem tudom, a fiamnál (6,5éves)ez kimaradt, de a lány az csinálja helyette is. A lényeg az, hogy ha hisztizik valamiért ne tedd meg, csak akkor ha már megnyugodott. (Persze ha, olyan dolog hogy megteheted.)Hiszti közben soha! Úgy veszem ki az írásodból, hogy van kisebb gyerek, és akkor kicsi a korkülönbség köztük, és bizony a testvérféltékenység is kihozhat ilyen viselkedést. Próbáld meg, hogy néha csak a naggyal menj el valahova,és sokat beszélgess, játsszál vele, ha tudod a picit kire hagyni addig. A barátnőm gyerekénél bevált.
2009. jún. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Minden bizonnyal testvéri féltékenységről van szó, párosulva a dackorszakkal. Kezd lassan kifejlődni a személyisége, most próbálkozik, és csak rajtad áll, meddig engeded el. Éreztesd vele, hogy mennyire fontos neked, beszélj neki arról, hogy az idődet meg kell osztanod kettejük között,de ez nem jelenti azt, hogy ezután kevesebb figyelmet, vagy szeretetet fog kapni. Próbáld rávenni, hogy együtt gondozzátok a babát, akkor talán nem fogja úgy érezni, hogy valaki elvette tőle a mamáját, közös szórakozással, sétával, játékkal mindkettő számithat a figyelmedre. Amikor viszont szófogadatlan, vagy hisztis, büntesd meg, nevezz ki egy helyet, ami a büntető hely lesz, egy szék, egy kis darabka szőnyeg, vagy bármi, és a korának megfelelően percekben mérd a büntetést. A Viasaton néhány hete megy egy sorozat, a Dada, kitűnő nevelési tanácsokat ad, könyve is megjelent, de mivel angol a sorozat, sajnos nem tudom, hogy nálunk is beszerezhető- e.
2009. jún. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!