Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ezt most akkor nagyon elrontot...

Ezt most akkor nagyon elrontottuk, ugye? (szobatisztaság)

Figyelt kérdés

Lassan másfél éves kisfiam nem egészen két hónapja kapott egy bilit a szobájába és egy szűkítőt is két hete a WC-be. Tudom, kicsi még meg ráér még a szobatisztasággal, nem is gondolom, hogy szobatiszta lesz a közeljövőben, csak azért írom ki a kérdést, mert azt hiszem, kezdenek egészen rosszul rögzülni a dolgok és nem tudom, mit tehetnék vagy hogy ez normális-e és hagyjam?

amióta ugyanis a bili megvan, azóta este fürdés előtt rácsücsül. és már követeli is, nem maradhat el, gyakorlatilag része az esti rituálénak. amióta a szűkítő is megvan, azóta esténként a szűkítőn is ücsörög pár percet, a bilin is ücsörög pár percet, sőt, azóta napközben is ráül a bilire sokszor, de csak úgy, ruhában és pelusban, szóval a szűkítő megléte óta határozottan foglalkoztatja is a dolog. a gondom csak az, hogy - talán ez miatt a rituálé miatt - olyan mintha nem is értené, miről van szó. szóban elmondjuk neki, hogy mire való a bili, a wc, de mégis minden este a fürdőkádba pisil, miután hosszú perceket töltött el a szűkítőn is és a bilin is önszántából. ugyanis mindkettőn annyit ül, amennyit szeretne. a kettő alkalmatosságon összesen minimum 5 percet elücsörög esténként (ami nála különösen nagy szó).

kiegészítésképpen: pár hónapja beszél már, elég széleskörű szókincse van. használja az idevonatkozó szavakat, hogy pisi, kaki, bimbi, DE soha nem akkor, amikor a szituáció megkívánja, hanem csak úgy vagy valaki másra. pl. nem szól, ha bekakilt. ha kérdezzük, inkább elfut vagy meg se hallja, mert akkor pelusozásnál egy helyben és nyugton kéne lennie két percig, ami halálos vétek nagyjából. de ha valaki pisilni megy, akkor megy és követi és mondja, hogy pisipis.

Nagyon rossz úton haladunk? hagyni kéne a csudába az egészet egy időre? tegyem el a bilit és majd ha meleg lesz, elővesszük? valamit szerintem nagyon nem ért, ha inden egyes este elücsörög úgy a bilin és a wc-n, hogy látszik rajta, hogy pisilnie kell, ezek szerint visszatartani is képes és mégis a fürdővízbe pisil, ahogy teszi ezt hónapok óta, már jóval a bilikorszak előtt is így csinálta :-(((

Biztos, hogy nem érett még a dolgokra, ha nem is szól - utólag se ugye, de azt látom, hogy érdekli egyre jobban, ezért nem tudom, mi lenne a jó megoldás. ma este is a szokásos körök után rögtön a fürdővízbe pisilt, majd fürdés után megtisztelte a pelenkázót is, míg törölgettem :-((((


2012. ápr. 11. 20:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
53%
Nem kell eltenni a bilit és szerintem semmi rossz nem történik. Csak még nem érett. Nem baj, ha próbálgatja, mert amikor eljön az ideje ezek a tárgyak megszokottak lesznek és nem váltanak ki idegenkedést. Azért nem pisil a wc-be,mert még nem tudja azt elengedni. A vízben pedig annyira erős az inger, hogy még önkéntelenül is pisil. Tehát még nem ő irányítja. Nagyon jó, hogy érdekli ahogyan más a dolgát végzi, így fog majd egyszer összeállni a kép. Az meg, hogy még nem szól ha bekakil teljesen normális. A legtöbb gyerek kétéves kora után érik meg a szobatisztaságra. Az első jel, hogy érik a dolog, ha az éjszakai pelenka teljesen száraz. Jól csinálod anyuka, ne keseredj el. A legjobb úton haladtok. A kicsinek meg még bőven van ideje. Jön a nyár, locsolhatja a bogarakat a fűben. Ha idén nyáron még nem, akkor meg jövőre.
2012. ápr. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Hát ez elég nehéz kérdés.

Nekem lányom van és ő pl. soha nem pisilt a fürdő vízbe.

Szerintem először is arról kéne valahogy leszoktatni, hogy ne a vízbe pisiljen.

Nem baj, ha még nem a bilibe megy csak ne a vízbe.

Mi úgy kezdtük a bilire szoktatást, hogy a délutáni alvás után egyből ráültettük, ha volt pisi a pelusban, ha nem.

Volt, hogy csak ücsörgött rajta 5-10 percig és nem volt semmi eredmény, de olyan is volt, hogy sikerült pár csepp.

Ha mondjuk csak kevés volt a pelusban,akkor megnyitottuk a csapot kicsit, hogy jöjjön az inger. (általában volt is hatása). Aztán fürdés előtt is ráült mindig magától,és hol jött pisi, hol nem. Nem erőltettük. Így szép lassan megszokta, hogy alvás után és fürdés előtt bilizünk. Egyre többször sikerült a bilibe, míg egyszer csak azt vettük észre, hogy a délutáni alvásnál száraz marad a pelus.

A wc szűkítőt is használta, de nem sokat, szerintem biztonságosabban érezte magát a földön.


A kakival már nincs ilyen könnyű dolgunk.

3,5 éves de sajnos az még mindig csak pelusba megy.

Amúgy persze már nincs pelus csak 2 naponta amikor kakil.

Még soha nem fordult elő, hogy bekakilt volna a bugyijába vagy ilyesmi.

2 naponta fürdés előtt kinyomja a pelusba (ő már baba korában sem kakilt minden nap) és kész.

Hiába ülünk a wc-n, oda nem megy.

Bár most megígérte, hogy ha megszületik a kistesója, akkor odaadja neki a pelust. Hát meglátjuk, már csak 1 hete van rá. :)


Szóval szerintem próbáld akár naponta többször is ráültetni, főleg alvás után és fürdés előtt, de ne engedd, hogy ruhában is ráüljön, mert akkor játéknak tekinti.

Meg amit mondta, hogy legelőszőr a vízbe pisilésről kell leszoktatni, mert így természetes neki, hogy ha nem megy a pelusba akkor majd megy a vízbe, meg mindenhova és úgy is jó, anya úgy sem szid meg.

Próbáld rávezetni, ha a vízbe pisil, akkor beteg lesz a kiskacsa vagy a kedvenc játéka.

Nem kell lehurrogni csak finoman rászólni.

2012. ápr. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Nem rontottál el semmit. Jó úton haladtok.

Örülj neki, hogy érdekli a dolog, ráül a bilire, wcre. Idővel, majd ha megérik rá rendesen, sokkal könnyebb lesz minden, mert már nem azon kell görcsölni, hogy üljön meg a bilin/wcn.

Ne tegyél el semmit, várd, hogy megérjen a bilizésre/wczésre. Addig ne erőltess semmit és hagyd, hagy ücsörögjön:)

2012. ápr. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

"az első jel, hogy érik a dolog, ha az éjszakai pelenka teljesen száraz"

Ez egy nagy baromság, mert itt nem az ágytisztaságról van szó, hanem a bilizésről, kezdődő szobatisztaságról. Az ágytisztaság pedig nem ugyanaz a szobatisztasággal.


Kedves kérdező, nyugi, mindent jól csináltok, csak hagyj időt a gyermeknek!

2012. ápr. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Elárulom, hogy a legtöbb kisfiú belepisil a fürdővízbe. Sőt a kislányok is, csak az nem olyan feltűnő. Ezt a vizelési ingert a legnehezebb (szinte lehetetlen) szabályozniuk. Nyugodtan üljön a bilire ruhában. Nem baj, ha eljátssza, hogy pisil. Szerepjáték ez, ami előkészíti a valódi bilizésre. Mint ahogyan később a lányok babáznak a fiúk meg kardoznak. A második válaszoló kislánya már szobatiszta, csak idegenkedik a WC-től. Valamiért tart tőle. Ez is normális.
2012. ápr. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Szerintem nem csináltad rosszul,örülj hogy ráül és nem utasítja el.Az hogy nem csinál bele semmit nem baj még,nem érett rá.Nálunk bejött hogy sokat koptattam a szám,mindíg elmondtam neki hogy mit hogy kell,és egyszer csak szólt először ha bekakilt a pelusba,aztán levettem a pelust és elmaradtak a bepisilések,most már ügyesen szól.De már elmúlt 2 éves mikor megérett rá.
2012. ápr. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Kedves 4-es válaszoló! Igazad van, elírtam,nem az éjszakai, hanem a délutáni alvás utáni pelus szárazságára gondoltam.
2012. ápr. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, mentek a zöld kezecskék! :-))) a biztatást is köszönöm :-)) tudom, hogy még nagyon pici ehhez, csak ugye féltem, hogy valami rosszul rögzül benne, de akkor ezek szerint ebben a korban jó lesz így és majd később alakul a többi, nem plántálok bele ostobaságokat, hogy hagyom így a dolgokat :-))) nyáron tervezem levenni róla a pelust, lesz, ami lesz alapon. meglátjuk, hogy alakul egy vagy max. két hétig és ha két hét alatt se lesz semmi, akkor hagyom .-( max köv. nyárra lesz szobatiszta vagy esetleg éppen tél közepén a legnagyobb hidegben :-) siettetni semmiképp nem akarom és azt se szeretném, hogy rossz élményei legyenek. akkor tehát jó, ha szokja, üljön csak rá, amikor akar és ahogy akar, akár ruhában is, meg figyelgesse, más hogyan csinálja és egyszercsak leesik neki a tantusz és képes lesz idővel elengedni is magát :-) erre ugyanis nem gondoltam, hogy ahhoz is meg kell érni, hogy ellazuljon odalent :-) most megnyugodtam azért e tekintetben. aztán majd meglátjuk. az tényleg biztos, hogy még nem érett, mert beszédileg már tudna szólni, de egyáltalán nem szól. talán majd nyáron :-)
2012. ápr. 11. 21:09
 9/15 anonim ***** válasza:

20:51-es

Csak a kaki nem megy wc-be a pisi már 1 éve igen.

Sőt amióta az új lakásban lakunk élvezi, hogy már ő is meg tudja nyomni lehúzáshoz a gombot.

Szóval nem fél a wc-től vagy ilyesmi.

Nem tudom mi lehet az oka. :(

2. válaszoló voltam

2012. ápr. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
2. válaszolónak. Elhiszem, hogy nem a WC-től fél. A kakitól sokkal nehezebb megválni. Sokkal nehezebb elengedni mint a pisit. Én az eddigi tapasztalataimat írtam le. Az én legnagyobb gyermekem is hasonlóan viselkedett a kakival, mint a te gyerkőcöd. A pisi már lazán ment a WC-be, de a kakihoz pelust vettünk. Közben ovis is volt, de ez nem okozott fennakadást. Kicsit nehezen is kakilt a kisfiam , szerintem fájt is neki. Szóval a székelés okozott némi félelmet ami nálunk a WC-vel együtt már sok volt. Négy éves korára sikerült WC-be kakilni. Akkor kérdeztem szakembert és ő mondta, hogy van ilyen. Ettől még teljesen szobatiszta. Hiszen tudja mikor kakil, utána zavarja és leveteti. Kényes dolog a szobatisztaság. Viszont még egy egészséges felnőttet sem láttam pelenkába WC-zni. Úgyhogy, semmi sem reménytelen.
2012. ápr. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!