Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szobatisztaság kérdés, mit...

Szobatisztaság kérdés, mit tehetek ilyenkor?

Figyelt kérdés

A kislányom 2.5 éves, és nem akar rá ülni sem a bilire, sem pedig a wc-re (ilyen gyerek szűkítővel vagy mivel) Elkezd sírni, tudom hogy nem szabad erőltetni, de íg teljesen el vagyok keseredve, hogy semmi hajlandóságot nem mutat iránta. Régen legalább ha bekakilt a pelusba jelezte, hogy tegyem tisztába, de most? Akkor zavarja a pelenka ha tiszta (akkor szeretné hogy tisztába tegyem) ha pedig bekakilt vígan játszik tovább, van hogy még sír is hogy ne hogy tisztába tegyem.

Teljesen elkeseredtem, mert ha megvárom míg magától nem kéri a pelust lehet lesz vagy 4 éves is.

Mit lehet ilyenkor tenni? Erőltessem? Vagy hagyjam?


2012. ápr. 7. 11:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
ne adj rá pelust
2012. ápr. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Azzal nem is lenne probléma, csak hogy nálunk szőnyeg van + 2 ágy, és biztos hogy rá pisilni vagy az ágyra vagy a szőnyegre, mert van egy 3 hónapos kislányom is, és pl ha szoptatom akkor nem tudom figyelni hogy a nagyobbnak kell-e pisilnie.
2012. ápr. 7. 11:37
 3/11 anonim ***** válasza:
Én most szoktatom bilire a 2.5 éves fiamat. Rettentő fárasztó állandóan kérdezgetni, ültetni, takarítani utána+ a gatyákat mosni úgy, hogy közben van egy 4 hónaposom is. Csak azért írtam le, hogy erre legyél felkészülve. Egyébként szerintem ne erőltess semmit, én folyton magyaráztam a fiamnak, hogy milyen jó lesz, ha már nem kell pelus + nagyon bejött neki a Dobd el a pelust, Elmo! Pár napja egyszercsak bilibe akart pisilni.
2012. ápr. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

ne adj rá pelust!


olyan nincs, hogy pelusban lesz szobatiszta...


enyém 2,3 éves éves, levettem a pelust, mindenhova pisilt. szőnyegre, törcsit rá, rányomkodtam és kész is. azért nem akkora ügy ez!

pár nap után már mindig ugyan oda pisilt, de nem akart ráülni még mindig a bilire.

odatettem egy nagy törölközőt, ő meg még célozgatott is.

1,5 hét után ráült önállóan a bilire és oda pisil.

több mint 3 hete kezdtük, azért van még baleset, de most már tudja, hogy bilibe kell pisilni és nem kell kérdezgetni, megy magától.


pont úgy van ahogy írod, ha arra vársz, hogy szóljon, 4 évesen sem lesz szobatiszta. ez nem kényszerítés, először le kell szoktatni arról az érzésről, hogy rajta van a pelus!

ez csak akkor megy ha szánsz rá időt és odafigyelsz

2012. ápr. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Én is mondom neki, hogy pelus a kisbabáknak való, a pelus a kis húgodnak kell. A nagylányok már bilibe pisilnek. Ha véletlen rá ül a bilire és megkérdem hogy fogsz bilibe pisilni? Azt válaszolja hogy nem. Pelus!

Tudom hogy fárasztó, nem is azzal van a bajom, hanem akárhányszor megkérdem kell pisilni? ő mindig azt mondja hogy igen, közbe meg persze hogy nem, de mostanában úgy sír ha előveszem a bilit, mintha a bili bántaná. Pedig mindig csak akkor ültettem rá ha ő is akarta, és most mégis fél tőle.

2012. ápr. 7. 12:05
 6/11 anonim ***** válasza:
3. válaszoló vagyok. Én várnék a helyedben. Hagyd rá, és pár hét múlva vesd fel megint a dolgot. Nincs semmiről lemaradva. Egyébként szerintem csak a dac kedvéért sem akar már engedni neked. Tudja, hogy neked ez fontos, és direkt ellenkezik. Én is tapasztaltam ezt a fiamnál.
2012. ápr. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Az utolsó előtti válaszolótól kérdezem hogy, nem volt a szobában pisiszag? Hogy mindig a szőnyegre pisilt?

És ha rá pisilt mit csináltál, leszidtad, vagy elfenekelted?

(azért kérdezem mert lehet megpróbálom ahogy te mondtad, hátha sikerül)

És a bili végig bent volt a szobában?

2012. ápr. 7. 12:45
 8/11 anonim ***** válasza:

Egy eddig a kérdéshez még hozzá nem szólt illető vagyok. :)

Nos, büntetés kizárva, felejtsd el, alapvetően és főleg hosszú távon árt másoknak (kortalanul).


Elegendő, ha a 4. szülinapra szobatiszta a gyermek, semmiféle eg.ügyi problémára ez nem utal.


Bár a fenti hozzászólónak igaza van abban ,hogy a dackorszak is belejátszik, hogy már nem annyira hagyja, h tisztába tedd, azonban létezik 1-3 éves korban egy másik életkori sajátosság is: a vizelettel, széklettel való játék, annak visszatartásával, tapintásával való játék, ill. élvezet (ld. Sigmund Freud nézeteit). Magyarán a gyermeked valszeg. -bár nem minden ilyenkorú, de- élvezi a meleg kakit a popsiján, és ezt teljesen komolyan mondom, kérdezz meg egy gyermekpszichológust. Ekkor rögzül a gyerekekben, hogy milyen lesz később a viszonyuk a tisztasággal, valamint a "piszkos dolgokkal" összefüggő lelki elfojtásaikkal. A kisgyermeke imádnak homokozni, főleg ovisok, ennek egyik fő oka a szobatisztaságuk: kerülő úton élvezik ki a sáros, tapicskolós élményt, hiszen anno a kakijukkal való játékról leszoktatták őket. Nem véletlenül szereti a gyermekek többsége 1-3 évesen saját magán a kakis pelust. Azonban ovis korra átfordul az igény, hiszen az ellenkezőjére szoktatták, kondicionálták: azaz ovis korban pl. fokozott komfortigényévé válik, hogy tiszta ruhát kapjon, ha bepisil, bekakil - ellentétben az 1-3 éves kori igénnyel, általában (ha nem is minden esetben). Csecsemőkorban annak örülnak, ha tisztába teszik. Ovisként is. 1-3 év között tehát általában az ellenkezője, részbe na fent emlitett okokbol, részben pedig mert dackorszakban vannak.


Utóbbi kérdésedre: szobatiszt-ta szokt. alatt célszerű szőnyegmentes szobában, elfogadható hőmérs-ű talajon (pl. nem kő, de parketta) meztelen altesttel hagyni játszani a lurkót, plusz bilit kitenni. Ez van, olykor a padlóra kakil, pisil. De közben kedvesen, szeretettel, következetesen ,türelemmel ujra és ujra kérdezz rá, ha sejted, h ingere lehet: "kicsim, kell pisilni/kakilni?" ; ha jelez, ültesd rá a bilire, idővel kérdd meg, h "siess szépen ügyesen bilire :)"

2012. ápr. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
55%

jajj dehogy szidtam le és főleg nem fenekeltem el!

SEMMIT! nem reagáltam rá! ez nagyon fontos egy dackorszakos gyereknél mert ha leszidod akkor csak azért is oda fog pisilni- figyelemfelkeltés :)

ha nem reagálsz rá és zavarja, hogy pisis a bugyija, zoknija akkor rá fog ülni a bilire pár nap után :)


nem volt pisiszag, felitattam mindig törölközővel, rögtön, be se szívta szerencsére a szőnyeg :)

2012. ápr. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló! (Tegnap 14:00)

Köszönöm szépen a válaszod, így már értem miért szereti ha kakis a pelusa. Akkor ezek szerint azért csinálja azt is, hogy ha bekakilt általában belenyúl a pelusba (a kakiba) és jön hozzám, és mutatja a kezét h fúj, kaka!

Az én lányom most ez a nagyon tipikus dackorszakban van (hisztis, földhöz vágom magam, ordibálós, ha megkérem h tedd ide (valamit) akkor biztos hogy elrohan vele)

Köszönöm a válaszod!


Kedves utolsó válaszoló (tegnap 16:46)

köszönöm neked is a válaszod. Pont azért kérdeztem hogy olyankor mit csináltál, mert ezek szerint, ahogy írtad is ha rá pisil a szőnyegre, és leszidtam volna, akkor pont az ellenkezőjét értem volna el vele.

Köszönöm hogy válaszoltál!


És köszönöm mindenkinek, akin válaszolt nekem!

2012. ápr. 8. 11:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!