Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szégyellős, gátlásos gyerekek...

Alaszka kérdése:

Szégyellős, gátlásos gyerekek anyukái! Elfogadjátok, hogy gyermeketek visszahúzódó típus, vagy megpróbáltok tenni ellene valamit?

Figyelt kérdés
4 és fél éves kislányom nagyon félénk, felnőttekhez nem mer szólni, válaszolni se, csak az oviban, de ott is inkább a saját óvónénikhez. Ha szomszéd, védőnő, ismerős szól hozzá, ő nem szól egy szót se, már azt hiszik sokan hogy nem tud beszélni. Pedig itt harsány gyerek, nincs a beszédével semmi gond, okos, értelmes. Oviban énekelni, verset mondani csak úgy mer, ha másik gyerekkel együtt teheti. Ha pl. nagynéni kérdezi, ő maximum csak bólogat, vagy rámnéz, hogy én válaszoljak. Ha kérdezzük tőle miért nem szólal meg, akkor azt mondja hogy mert nem mer. Nem értjük mitől fél. Sajnálom szegényt, mert ez rossz lehet neki, és szeretnék segíteni neki, hogy ki merjen bontakozni. Félek, hogy így gondok lesznek az iskolában is majd, hiszen ott meg kell tanulnia érvényesíteni magát...Hogyan segítsek neki?? Nevelési tanácsadón gondolkodom, de ott sem fog beszélni, abban biztos vagyok.
2012. ápr. 12. 09:13
 1/5 anonim ***** válasza:

A nevelési tanácsadóban azért vannak fifikák, és lehet első alkalommal nem fog beszélni, de lehet a negyediken már igen, és akkor már majd elindul vmi....:-)

Sok sikert!

2012. ápr. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De kinőheti ezt, vagy mindenképp szakember segítsége kell? Azt se akarom, hogy a visszájára forduljon a dolog, és megmakacsolja magát, mert akkor lehet hogy csak hátráltatom, ha érzi hogy baj van vele. Azért gondolom hogy nem fog ott sem beszélni, mert pl. az oviban a másik csoport óvónénijének sem válaszol, ha kérdezi, pedig már két éve ismeri, és szinte minden nap találkozik vele, sokszor abban a csoportban vannak összevonva,de nem sikerült még neki szóra bírni. Saját óvónénivel, dajkával beszélget, magától is, nem csak ha kérdezik.
2012. ápr. 12. 14:22
 3/5 anonim ***** válasza:
elfogadtam hogy ilyen.én is ilyen voltam és az apukája is.nem lesz vele semmi gond.hagyjátok békén:)Ha egyébként értelmes .
2012. ápr. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én is ilyen voltam, és tudom hogy ez az egész életét végigkíséri. Remélem kinövi egy kicsit. Nem azt mondom hogy haverkodjon mindenkivel, csak köszönjön, mondja hogy igen, nem...ilyenek.
2012. ápr. 12. 16:19
 5/5 anonim ***** válasza:

első vagyok. Sztem nem növi ki, főképp, hogy írod, hogy Te is ilyen voltál, tehát a Te mintádat követi majd, illetve már most.

Én elfogadnám őt, DE elvinném a nevelési tanácsadóba, ott játékosan meg fogják sztem próbálni oldani ezt a "görcsöt", nem lesz megbélyegezve, és nem is fogják vele közölni, hogy Te most kislányom ilyen vagy olyan vagy ez miatt. Pláne, hogy nem is tudja hová mentek, mondd neki, hogy elmentek beszélgetni egy nénivel, bácsival, és kész. Ha neked ez így rányomja az életedre a bélyegét, akkor esetleg 1 próbát megér, nem? Hátha mondanak vmi jót...Ha nem szimpik, akkor nem mentek többet, és kész.

2012. ápr. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!