Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A pszichológus anyuka segítség...

A pszichológus anyuka segítségét szeretném kérni, aki szokott ide írni, persze más is válaszolhat?

Figyelt kérdés

5.5, 2.5 éves és 9 hónapos gyerekeim vannak, az a problémám hogy nem tudom magam rávenni hogy kicsit elmenjünk a férjemmel kettesben valahova pedig vágyom rá de ahogy közeledik az időpont egyre jobban félek és végül aztán mindig lemondom. Mivel nincsenek nagyszülők (vagy 2 van de köszönik, nem kíváncsiak ránk) így bébiszitter vigyáz (na) a gyerekekre. Előtte itt volt velem együtt hogy megismerjük kicsit, normális, kedves nő, neki is van gyereke. Legutóbb azt mondtam a férjemnek hogy az a fő bajom hogy 3 gyerek az sok egyszerre egy bébiszitternek tehát azért nem merem itthagyni. Na most ezt kiküszöböltük, mivel a legnagyobbam oviban van. És a két kisebbet a bébiszitterre bíztuk múltkor 2 órára de egy merő görcsben volt a gyomrom, csak gyorsan bevásároltam (felét elfelejtettem annak amit akartam) és hazarohantunk hozzájuk. A férjemet ez zavarja, hiszen szegény tényleg próbálkozik hogy legalább havi egyszer tudjunk váltani x mondatot anélkül hogy valaki belekiabálna, vagy sírni kezdene vagy halaszthatatlan kérése lenne.Értem én őt is, és én magam is vágyom rá hogy megnézzek egy filmet, vagy egyszerűen csak szétnézzek egy boltban, nyugodtan egyek végig egy ebédet vagy ússzak egy nagyot ami máskor teljesen lehetetlen. És mégse bírom megtenni.

Mi a fenéért van bennem ez az ideg? Ez a görcs? Mi lehet ennek a valódi oka? Mások olyan könnyen jönnek mennek lepasszolva a gyerekeket, persze nagyszülőnek az gondolom más érzés lehet.

Más véleménye is érdekel persze csak gondoltam ha a dolog lelki oldalát megérteném, hátha le tudnám küzdeni valahogy.


2012. ápr. 12. 14:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

nekem kicsit hasonló a bajom pedig csak egy van.

DE én nem bízok meg annyira a babysitterben hogy itthagyjam rá egyedül lányomat.


Nekünk messze laknak a nagyszülök, így ha évente párszor meglátogatnak én itthagyom nekik.


De a babysitter azért jön, mert én szeretnék hajat mosni, hajat festeni, fürdöt takarítani, vasalni, és nem akarom hogy a gyerek rajtam lógjon. úgy ´rzem szuper lány, fiatal, de nem bízok meg benne mert halk szavú és volt már hogy a pincébe mentem de hallottam üvölt a gyerek gondoltam majd elintézi, de még 5 perc múlva is üvölöttt, pedig nem fájt semmije sem, csak nem tudta lefoglalni.


De ha lenne egy jó sitter akkor másképp éreznék, mert anyámra és anyósra is itt hagyom.

2012. ápr. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Bocsi, én vagyok pszichológus, csak egy anyuka.

Azt hiszem, hogy természetes amit érzel, hiszen az anyaságodat helyezed előtérbe. Viszont nem csak anya vagy, hanem nő is, egy ember, akinek éppúgy szüksége lehet(ne) egy kis kikapcsolódásra. Olyan mintha azt hinnéd, csak te magad vagy képes jól ellátni a gyerekeket és nem bíznál meg senki másban. Ebben is van persze helyes, mert valószínű tényleg te tudod a legjobban mit kell csinálni a gyerekeiddel, te ismered őket a legjobban, de megint csak de: nem csak anyának kell lenned, és hidd el más is el tudja látni a gyerekeidet! Egy pár óra néha nem fog elvenni tőled és a gyerekeidtől semmit sem! Inkább pluszt ad neked, hogy kikapcsolódsz, és egy pluszt ad a gyerekeidnek, hogy ne csak veled legyenek, ne csak tőled tanuljanak, hanem megtapasztaljanak mást is. Egy rendes bébiszitter is tud nekik újdonságokat mutatni, tőle is tanulhatnak, színesedhet a látókörük. Ez nem rossz dolog, nem kell ettől félni.

Így is te vagy nekik az anyukájuk, és így is szeretni fognak. De egy pár óra az apukájukkal szerintem éppúgy fontos!

Amúgy szerintem csak hiszed, hogy a többiek könnyen lepasszolják a gyereket...én sem tudom könnyen "lepasszolni", nekem is előjönnek a hülye gondolatok, és sokszor félek, aggódok. Viszont fontosnak tartom, hogy a gyerek ne csak velem legyen, ne érezze azt a párom, hogy görcsölök ezen. S mikor elmegyünk néha valahová, akkor megpróbálom élvezni, és újult erővel megyek haza. :)

2012. ápr. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Ezeket hajtogatom én is magamban de egyszerűen olyan idegesség tör rám mikor másra kell bízni, most is még csak csütörtök van, de a férjem vett holnapra 2 mozijegyet és már tudom hogy egyáltalán nem fogok a filmre figyelni...:(((

Igen egyrészt attól félek "megharagszanak" rám hogy itthagyom őket, másrészt az is bennem van hogy más úgyse tudja őket megnyugtatni ami viszont az eszemmel tudom hogy totál nem igaz mert kedves, barátságos, határozott de barátkozós gyerekek, sose bújt egyik se a szoknyám mögé a kicsiről persze még nem tudok nyilatkozni de ő ugyanolyannak tűnik etéren mint a nagyobbak.

Ha sír akárki felveheti pici kora óta volt már pár alkalom amikor barátokhoz mentünk pl.

Egyébként anyósomra se bíznám őket semmivel se könnyebb szívvel ha ő esetleg hajlandó lenne bármilyen kapcsolatot ápolni velünk, szóval nem azzal van a fő bajom hogy rokon e az illető vagy "csak" bébiszitter.

2012. ápr. 12. 15:38
 4/15 anonim ***** válasza:

Szia, azt hiszem nekem szólna a kérdés. :)


Először is azt gondolom, hogy egyfelől nagyon is normális mind az érzés, hogy igényeltek egy kis kikapcsolódást, mind az, hogy ilyenkor igen is bizonyos szinten görcsöl az ember azon, hogy egy effektíve idegenre bízta a gyermeket.


Netes fórumon nem tisztem tényfeltárást végezni, így semmiképp nem szeretnék az érzéseidre egy non plus ultra magyarázatot adni, de azt hiszem a kulcs az, ami nagyon sokszor: nem vagyunk egyformák. Vannak édesanyák, akik az "elszakadásnak" ezt a krízisét könnyedebben fogadják, és vannak, akiknek (ezer potenciális ok miatt) ez nehezebben megy.


Én először is a helyedben egyszerűen elfogadnám tényként, hogy igen, olyan édesanya vagyok, aki nehezen szánja rá magát a kikapcsolódásra, arra, hogy a gyerekektől távol töltsön pár órát.

Majd sorra venném azokat az indokokat, akár papírra leírva, amelyek amellett szólnak, hogy engedjek néha magamnak pár szabad órát a párommal, ami csak a miénk. Leírnám, miért vágyom erre, miért tenne ez jót a kapcsolatunk, adott esetben akár a gyerekeknek is, hogy kicsit mással töltik az idejüket, más felnőttet látnak maguk körül.

A jó bébiszitter választása sarkalatos pont - olyat keress, akiben feltétel nélkül megbízol, jöjjön át akár 2-3 alkalommal úgy, hogy te csak a háttérből figyeled az eseményeket. Bár úgy veszem észre a szavaidból, hogy magával a bébiszitterrel semmi gondod, így akár ő is maradhat, természetesen.


Ha nagyon bánt mégis, ha lelkiismeretfurdalásod van a magadra/magatokra szánt idő miatt, akkor esetleg minden ilyen esemény után szervezz valamilyen extra közös programot a gyerkőcökkel, és próbáld a racionalitást uralkodni hagyni az érzések fölött. Ebben segíthet a fokozatosság, ha eleinte csak 1 órára, majd 2-3-ra, adott esetben, ha edzettebb vagy már, akkor egy délutáni-kora esti időszakra is vele hagyod a gyermekeket.


Ezek abszolút általános tanácsok, ha esetleg van még kérdésed, szívsen válaszolok. :)

2012. ápr. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi :))) Máskor is olvastam itt válaszod és tetszettek, így gondoltam, hátha ezt is olvasod:)

Ez az extra program jó ötlet ahogy olvastam is egyből megtetszett. Bár kicsit olyan kompenzálás szagú a dolog holott ugye elvileg ez is normális dolog kéne legyen hogy havi 1szer ketten legyünk a férjemmel, szóval nem is kéne "bocsánatot" kérni ezért a gyerekektől.

Tudom hogy szükségünk van/lenne erre mert 3 ilyen kicsi gyerek mellett irtó nehéz a tüzet meg miegyebet fenntartani egymás között hogy nem csak egy gyerek etető-altató-szórakoztató gazdasági társulás vagyunk apával hanem közben 2 társ is...

Attól félek, később is "túlzottan rájuk telepszek" majd ( a gyerekekre) mondván hogy úgyis mellettem vannak a legjobb helyen...

Egyébként érdekes a dolog, mert a nagyfiam mikor oviba ment egy szem rossz érzésem nem volt és mai napig nincs amikor oda megy.

2012. ápr. 12. 15:50
 6/15 anonim ***** válasza:
Nálam hasonlóképp működik, csak épp nagymama vigyáz a gyerekekre, nem baby sitter. Sajnos ő sem az a nagyon megbízható (már idős) és bármikor elmentünk, mindig azon járt az eszem, nem történik-e valami baj (sajnos egyszer nálunk a lányom feforrázta magát, mert a nagyi elfelejtette a forrró teáját eltenni). Én ezt úgy küszöböltem ki, hoyg alvásidőben megyünk el. Mikor a lányokat lefektettük, akkor - hogy így mondjam - már a h*lye is tud rá vigyázni. Próbáljatok vacsit szervezni, mikor már mindhárman alszanak, addig a baby sitternek sem olyan sok a dolga...
2012. ápr. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Nektek is kell egy kis kikapcsolódás kettesbe.

Én is ilyen vagyok csak én 4 gyerekkel,pedig nekem már a legnagyobb 14 éves a legkisebb 2.

Igenis menjetek el valahova!!!


Jó szórakozást!

2012. ápr. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Így is csak alvásidőben megyünk :))) Azt már rögtön az elején kikötöttem most is a legelső előadásra megyünk a moziba mert akkor alszik a középsőm egy nagyot. Lehet haza is érnénk mire ő felébred.
2012. ápr. 12. 15:58
 9/15 anonim ***** válasza:
Megint a "címzett" vagyok: ha ez megnyugtat, akkor a tapasztalat az, hogy amikor az anyuka már felismeri a szituációt, ami változtatást igényel, akkor nem fajulnak el a dolgok. Tehát remek úton jársz, azt gondolom, és nagyon gondos anyára vall minden szavad - ezen pedig felül fogsz tudni kerekedni, idő kérdése. :)
2012. ápr. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Említetted: a nagyobbik oviba jár, tehát a másik kettő elhelyezése a problémás, legalábbis óvodai időben. Nem vagyok bölcsőde párti, de három gyerekkel esetleg érzed úgy, h alternatíva lehet? Arra gondolok, hogy napi 1-2 órát hagynád csak a bölcsiben mindkettőt, adott napon...

2012. ápr. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!