Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van itt pszichológus anyuka?...

Van itt pszichológus anyuka? Mi okozhatja az alábbiakat 2,5 éves kislányomnál?

Figyelt kérdés

Ha anyukámmal van utána való éjszaka nem alszik, sokszor felkel.

Nem tudom mi lehet az oka, mert először azt hittük, csak akkor van így ha anyu nálunk alszik, de most legutóbb például ő volt egész nap anyukámnál é s hazahoztuk - szintén nem alszik. Rengetegszer felkel éjjel, szomjas, pisilni kell, kakilni kell (persze legtöbbször kaki nem jön mert nem is kell), ha kimegyünk a szobájából vagy azonnal sír vagy 15 perc-egy óra múlva.


Elvileg nem csinál anyu semmit rosszul, mert olyan is volt hoyg úgy volt vele egész nap a lányom,hogy közben én is itthon voltam, csak takarítottam/főztem egész nap, tehát kvázi végig anyuval játszott.


Teljesen egyértelmű, hogy anyu van rá ilyen hatással, de nem tudjuk mi lehet a baj???


2011. nov. 23. 03:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vagyok pszichológus,de van 3 gyerkőcöm.Ezt a jelenséget én is megfigyeltem a középsőmnél,ha nem voltam vele nappal(ez elég ritkán fordult elő),akkor rettentő nyugtalanul aludt éjjel.Ha csak elugrottam valahova és apával volt ,nálunk ez a nyugtalanság akkor is jelentkezett éjjelente.Arra gondoltam,hogy fél,hogy ismét elmegyek valahova.Ez egyfajta szorongás.Ő most 3,5 éves szerencsére elmúlt már ez nála,gondolom már megérti,hogy ha anya elmegy akkor vissza is jön.Viszont az ovikezdésnél újra előjött,az első 1-2 hétben.Pedig "csak"4 órát van oviba.
2011. nov. 23. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia. A 28 hónapos kisfiamat kétszer ott hagytam nagynénémnél, a déli alvás is ott zajlott. Imád ott lenni, imádja őket. Teljesen ledöbbentem, hogy másnap kisfiam ütött,rám vágott, láttam rajta, hogy nagyon dühös rám. Utána értettem meg, hogy azért, mert nem itthon aludt. Megoldottam úgy, hogy itthon tudjon aludni és itt legyek vele, a haragja elmúlt azonnal. :)
2011. nov. 23. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

pszichológus vagyok. Tényleg lehet az elválás, szerparációs szorongás felerősödése, illetve a sok új élmény, lehet,hogy egy kicsit felpörgeti őt, több stressz hormon termelődik.

elalvás előtt próbáljatok meg tbbet beszélgetni, arról,hogy aznap miket csinált, hogy te mit csináltál addig, míg ő mamázott.

2011. nov. 23. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat.

Azért voltam/vagyok tanácstalan, mert akkor is ez van, ha úgy van együtt anyukámmal, hogy én is ott vagyok.


Tehát nem hagyom el, látja is hogy mit csinálok...

2011. nov. 23. 11:03
 5/5 anonim ***** válasza:

Én pedagógus vagyok (nagyokat tanítok), és nálunk is ez a helyzet. Bár még máshol nem aludt a 2 éves kisfiunk nélkülünk, de ha a mamák itt vannak vagy mi vagyunk náluk, akkor csak mama kell egész nap, én nem nagyon érdeklem.

A sógornőm óvónő és a náluk praktizáló pszichológus javasolta, hogy találjunk ki egy kedves kis állatot, akivel megtörténnek a napi események, amiket este elmesélünk neki. Ezek az ún. én-történetek. Mi egy kutyát választottunk, mert a kutyákat nagyon szereti, és nagyon hamar rendeződött a helyzet. Most már este követeli is, hogy meséljünk a vaú-vaú-ról, amibe ő is bekapcsolódik.

(Nem régen kapott tőlünk egy kutyabábot, látnotok kellett volna azt a tágra nyílt szemű, őszinte örömöt, hogy itt van A KUTYA a konyhában!)

2011. nov. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!