Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4,5 éves fiam még mindig...

4,5 éves fiam még mindig bepisil éjjel. Mit tehetnénk?

Figyelt kérdés

Várjak türelmesen? Gyógyszer legyen? Vagy mi?

A gyerekorvos azt javasolta, hogy minden éjjel kelljek fel hozzá és pisiltessem meg. Pelenkát semmi esetre se adjak már rá.

De az a helyzet, hogy már hónapok, sőt évek óta ébresztem magamat, majd őt minden éjjel. Így általában reggelre tényleg száraz a pizsama, de néha még így is előfordul. Azért előfordul így is néha, hogy mire felkelek hajnal 1-2 óra felé, akkor már bepisilt. Bár ez a ritkább.

Eddig max. kb. 3-4-szer aludta át az éjszakát, amikor nem pisilt be, akkor is úgy, hogy elfelejtettem, felkelni, vagy egyszerűen visszaaludtam, ill. visszaájultam. De az is lehet, hogy reggelre megszáradt, nem tudom.

A helyzet az, hogy már nem bírom az éjjeli megszakított alvásokat, sokszor vissza sem tudok rendesen aludni. Reggel meg olyan vagyok, mint a m...... Három gyerekem van, 1000-nyi dolgom. Nem lehetek kialvatlan. Tarthatatlan tovább a helyzet.


Kinek milyen módszer jött be? Egyáltalán jó ötlet ez a felkelegetés?


Az orvos egy vizelettesztet csinált eddig nála, mást nem. Az negatív volt.



2012. ápr. 12. 20:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Előfordulhat az is, hogy lelki oka van a bepisilésnek. Erre egy pszichológus könnyen választ tudna adni. Nem érte nagyobb stressz, trauma, szidás?
2012. ápr. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Orvos, mihamarabb!!! Az egyik nagyon jó ismerősömnél volt ez, későn vitte az anyukája. Mentek pszichológushoz, gyógyszeres kezelése is volt, nem is egyfajta, és még néha mostanában is előfordul nála.
2012. ápr. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

5 éves korig ajánlatos leszokni az éjszakai pelusról.Az én lánykám is nem soká 4 éves lesz és nem igazán akar leszokni a pelenkáról éjszaka.Majd most ha jön a jóidő, leveszem róla.Pár baleset után vmi majd lesz.

Sajnos ő is rossz alvó születése óta és vagy hagyom aluni őt is meg magunkat is vagy felébrezstem meg magunkat is és senki nem alszik.???????

2012. ápr. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az éjszakai bepisilés az,ami nem szoktatás kérdése. Az idegrendszer érettségétől függ, hogy mikor lesz a gyerek ágy tiszta. Felébreszteni fölösleges, mert ettől nem változik az alap probléma és egy másik rossz szokást alakíthatunk ki vele. Egyébként 6 éves korig teljesen normális az éjjeli ágyba vizelés. Utána a háziorvos elküldi vizsgálatokra, ahol kiderítik, hogy szervi baj áll a háttérben, vagy az idegrendszer éretlensége. Gyógyszerrel mindegyiket tudják kezelni. Az én kisfiamnak nyolc éves korára érett meg az idegrendszere és tudta szabályozni az éjjeli vizelést, ill. nem vizelést. Voltunk vizsgálatokon (pszichológusnál is, biztos ami biztos) és semmilyen problémanem volt. Ma már átalussza az éjszakát szárazon. Tehát türelem. Vannak ilyen gyerekek.
2012. ápr. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Leírom, hogy mi eddig hol tartunk az 5,5 éves lányommal. 5 éves koráig vártam, hogy elmenjünk kivizsgálásra, mert ez a felső határa elvileg az éjjeli bepisilésnek. Akkor kértem beutalót a gyerekorvosunktól a nephrológiára. (vagyis kértem volna 4 éves kora körül is, de akkor azt mondta a doki, hogy teljesen felesleges még ezzel zaklatni a gyereket.)

A nephrológiára először is vizeleteredményt kellett vinni, amiből megállapították, hogy nincs hormonális probléma. Állhat ez a hátérben, arra gyógyszer kell, de nálunk nincs ilyen gond.

A lelki okokra azt mondták, hogy az akkor merülhetne fel, ha már hosszabb ideig ágytiszta lett volna a lányom, és visszaesett volna. Mivel előtte elvétve volt 1-2 éjjel száraz, ez kizárható volt. (Pszihológus szerint is, akinél a zárkózottsága miatt voltunk a lányomnál, és ezt a problémát is megemlítettük)

Elküldtek hasi ultrahangra, amire azt mondták, hogy valószínűleg minden rendben lesz, mert ha pl kisebb lenne a hólyagja, akkor nappal is becsurranna, de ezzel nem volt gond 2 éves kora óta. Azóta már voltunk is, tényleg minden ok. Voltunk vérvételen, ahol szintén nem volt semmi eltérés, csak a biztonság kedvéért kellett megcsináltatni.

Kaptunk több tanácsot is. Az egyik a pisinapló vezetése, minden reggel rajzolnia kell:felhőcske, vagy napocska, ez is ösztönzi. Éjjel tilos ébreszteni, mert azzal azt szokja meg, hogy nem kell magától felébrednie, hanem félálomban elintézheti a dolgát, és hát pont nem ez a cél. Amúgy mielőtt mentünk a szakrendelésre, én is megpróbáltam ezt, de az eredménye csak annyi volt, hogy hullafáradtak voltunk mind a ketten. Este 6 után nem szabad innia, csak ha a szomjhalál szélén áll, addig is mértékkel. Bizonyos ételeket, italokat kerülni kell estére, pl kakaó, narancs, mandarin. (kakaót nem ivott soha este a lányom, a többivel nem láttam összefüggést). Most ott tartunk, hogy volt 3 hét, amíg nem pisilt be, már azt hittem, vége van, de aztán visszaállt a rendszer, bár legalább már nem mindennapos, hanem hetente 3-4 alkalommal.

Ezen kivül csak annyit tudunk tenni, hogy megvárjuk, hogy az idegrendszere megérjen erre a feladatra, ha ez bekövetkezik, nem fog bepisilni. Ja, és állítólag az alsós gyerekek 20%-a bepisil éjjel, ami egyáltalán nem rendellenes, csak hát baromi kellemetlen.

Bocsi, hogy ilyen hosszú lett, de sajna már elég jártas vagyok a témában, gondoltam, mindent leírok. Ha gondolod, írj privit nyugodtan, segítek szívesen, ha van esetleg kérdésed. :))

2012. ápr. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hát, köszönöm. Pláne neked 5-ös. Igazán részletes és kimerítő volt a válaszod. Látszik, hogy tényleg van benne tapasztalatod. Most nincs több kérdésem, de ha lesz, jelentkezem.

Köszönöm, mégegyszer.

2012. ápr. 12. 22:56
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát ez a gond nálunk is sajnos! A fiam már 10 éves és még mindig bepisil! Míg kissebb volt nem is igazán érdekelte a dolog, de mostanra már nagyon szégyenkezik miatta, hisz jönnek a barátok, és neki az ágya a lepedő alatt le van fólázva, nem mehet osztálykirándulásokra, stb. Szóval nagyon nehéz ez lelkileg is megviseli, bár mi sosem szidtuk meg érte! Mi is jártunk nefrológushoz,,ahol annyit tudtunk meg, hogy ez örökletes is, és bizony kinél hogyan érik az idegrendszer, hozzá viszonyulva marad el majd a pisi. Addig is gyógyszereztük, most már 2 éve nem, hanem elalvás után 1-1,5 órával felébresztjük, elmegy pisilni, aztán reggelig már elvan! De, hát sajnos, és nem vagyok e tekintetben büszke magamra, de már nagyon unom, és nem látom a végét ennek az ébresztgetéseknek, hiszen már 10 éve egyfolytában éjjeli műszakon vagyunk! :(
2012. máj. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát utolsó, nem irigyellek!

Én is ettől félek nagyon, hogy oké, hogy most 5,5 évesen bepisil, végülis nem alszik máshol, csak otthon, ha baleset van, max kicserélem az ágyneműt, majd alszunk tovább. De mi lesz, ha ugyanez lesz 5 év múlva is, mikor már jönnének a barátnői ittaludni, vagy mennének osztálykirándulásra, akkor ő emiatt nem mehet? Azért nagyon bízok benne, hogy addigra megoldódik. Ma voltunk kontrollon, minden szervi baj ki van zárva, csak idegrendszeri éretlenség, amit örökölt, és majd kinövi. Csak olyan jó lenne tudni, hogy mikor....

A cseppcsengőt nem próbáltátok még? Nekünk azt mondta a doki, hogy még korai (meg főleg nem lenne jó, mert a tesójával egy szobában alszanak), de hátha nálatok beválna.

2012. máj. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!