Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Asperger-szindrómás lenne a...

Asperger-szindrómás lenne a Gyerekem? El vagyok keseredve.

Figyelt kérdés

3 éves elmúlt, és olyan tüneteket produkál, ami sajnos jellemző az enyhébbik lefolyású Asperger-szindrómához.

Pl: Repkedő mozgás, lábujjhelyen járás, szorongás, agresszió, hirtelen váltás. Korabeliekkel való nem játszás, ugyanakkor sokkal fejlettebb az átlagnál. Szépen kérdez, számol, betűket tudja, imitál, ismétel sokat, E/3. személyben beszél többnyire, sok a "nem" válasz.

Van olyan Szülő, akinek Gyermeke hasonlóan viselkedik? Mit tegyek, fogalmam sincs hol kezdjem. Vigyem szakemberhez? Tanácsokat kérnék! Teljesen le vagyok lombozódva :((((


2012. ápr. 13. 11:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Feltétlenül kérd ki a szakember tanácsát, már most, nehogy úgy járj, mint egy ismerősöm, aki csak 16 éves korában jött rá, hogy ilyen betegségben szenved a gyermeke. Javítani már nem is tudtak az állapotán.
2012. ápr. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Jaj Istenem! Na ezt nem akarom. Mindenképp intézkedni fogok, mihamarabb! :((((
2012. ápr. 13. 11:13
 3/14 anonim ***** válasza:
Vidd a Korai Fejlesztő Központba.
2012. ápr. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Jó-jó, de azt hol találom? Pesten? Ha igen, akkor kérhetnék pontos címet, vagy esetleg linket, hogy átnézzem? Köszönöm.
2012. ápr. 13. 11:27
 5/14 anonim ***** válasza:
Biztos nálatok is van korai fejlesztő.Kérdezd meg a gyerekorvosod hova menjetek.
2012. ápr. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi!
2012. ápr. 13. 12:28
 7/14 anonim ***** válasza:

Először elmesélném ezt a védőnőnek és a gyermekorvosnak, biztosan van a közelben szakember, akihez ők el tudnak irányítani.


Amúgy mi az a repkedő mozgás? A kezével "kalimpál"?

2012. ápr. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ha már elmúlt 3 éves, a kerületi Nevelési tanácsadóbi is elviheted. Én más probléma miatt kerestem megoldást, a korai fejlesztő csak kisebb és halmozottan problémás gyerekekkel foglalkozik.
2012. ápr. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
7-es válaszolónak: Igen, amikor beszél, akkor "kalimpál" a kezeivel, vagyis repkedő mozgás másnéven. Az a "baj", hogy se a védőnő, sem pedig az orvos ezeket nem látja, mivel 3-5 havonta találkoznak, így nem tudja megállapítani, hogy az-e konkrétan. Na de mindenképp jelzem az orvosnak, aki ad beutalót, mert az kelleni fog. Most nézek utána a neten, és vannak "nagyon jó helyek", ahol ezt fel tudják ismerni, tudnak segíteni, és akkor többet tudunk mi is...De most mennem kell, mert van némi elintézni valóm még, ha sikerült intézni valamit, meg fogom írni. Köszönöm a válaszokat!
2012. ápr. 13. 12:54
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
ötödik vagyok.ameddig nem látja szakember tedd meg magadnak azt a szívességet hogy ne diagnosztizált a gyereket könyvből meg az internetről.én is beleestem ebbe a hibába ,csak magamat idegesítettem vele aztán kiderült hogy nincs is akkora bej.NYUGI!
2012. ápr. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!