Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2-2.5 éves gyerek kivetkőzik...

2-2.5 éves gyerek kivetkőzik magából kistesó érkezés miatt (is) később "lenyugszik" újra, lesz olyan a kapcsolatunk mint korábban? Úgy el vagyok keseredve.

Figyelt kérdés
A lányommal annyira jó volt a kapcsolatunk, kedves volt, tündéri, mindig meg tudtuk "beszélni" a dolgokat, nyugis volt, szépen játszott egyedül is. 1 éves kora óta mond szavakat, másfél évesen beszélt már mondatokban szóval valóban lehet vele kommunikálni. Megszületett a kistesó akivel szegénnyel szinte nem is sokat tudok foglalkozni, csak pelenkázom, szoptatom és már teszem is le mert a nagyobb egyszerűen kivetkőzött magából. A kisebb már 7 hónapos és a helyzet még mindig ugyanolyan rossz. Tudom, hogy dackorszak is van meg a tesó téma így egyszerre, de annyira aggódom hogy ilyen marad mint most. Ölbe már nem akar lenni, ellök magától, máskor meg ha épp a babát szoptatom (kb. 5perc) épp akkor akar odaülni. Hisztizik, visít, ordít napjában sokszor. Ha nem sikerül valami máris torkaszakadtából ordít. Ha megyünk valahova direkt elszökdös, kitépi a kezét az enyémből, tönkretesz dolgokat, a koszos autókat simogatja látszik rajta hogy dacból tudja hogy nem szabad, sokszor utánoz is engem ahogy mondom neki a tiltást.Más gyerekeket is bántani próbál. Annyira szerettük egymást, olyan jó kapcsolatunk volt, teljesen rá tudtam hangolódni, most pedig mintha egy idegennel élnék, sose tudom mi zajlik épp a kis fejében. Ilyen impulzív, hangos, türelmetlen, kevésbé anyás az alaptermészete már és most bontakozik ki neki vagy ez csak valami átmenet? Volt így valaki? Mikor lesz/lett jobb? Ha lesz egyáltalán? Örök életére "haragudni" fog rám amiért tesót mertem vállalni? (ezt most így sarkítva írom, mert nyilván nem egy 2-3 éves fogja eldönteni lesz e tesója vagy nem hiszen ez a mi döntésünk a férjemmel) De úgy érzem haragszik és büntetni akar.
2012. febr. 25. 16:18
 1/7 A kérdező kommentje:
Az első mondathoz tenném hozzá, mivel kissé félreérthető hogy a szépen eljátszott egyedül részt úgy értem hogy ez egy pozitiv dolog volt úgy érzem mert biztonságban érezte magát és eltevékenykedett egyedül is, nem pedig úgy értem, hogy békén hagyott, mert egyedül is elvolt. Illetve azért emeltem ki, mert most meg nincs így, folyton minden dologhoz hív meg kellek de olyankor meg mégse akar velem játszani, akármit csinálok semmi se jó neki a játék közben se.
2012. febr. 25. 16:21
 2/7 anonim ***** válasza:

nekem egy mondat tűnt ki, hogy amikor szoptatod a babát pont akkor akar oda ülni.

na most ez hogy van? elvonulsz a picivel?


mert az lehet hiba, mindenbe bele kell vonni a nagyot! ha a kicsit szoptatod akkor üljön oda a nagy hozzátok és halkan mesélj neki. ha a kicsit pelusozod akkor a nagy dobja ki a pelust, adja a krémet, stb.

és ne legyél a naggyal, mikor a kicsi ébren van. együtt legyetek! legyetek mindhárman a földön, csússzatok-másszatok, babázzatok, bohóckodjatok.

azt kéne mutatni a nagynak, hogy most már a pici is a család része, figyelj oda, hogy egyikkel se vonulj félre ha ébren vannak, mert akkor erősíted a testvér féltékenységet, akkor jogosan érezheti gy, hogy most az övé vagy, most pedig a picié

2012. febr. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Dehogy vonulok el:) a nappaliban szoptatok és odaültetném őt mesélni vagy akármi de az esetek nagy részében csak csapkod a könyvvel ( a baba feje felé) , vagy oda akar feküdni ahol a baba szopik, vagy megpróbál ráfeküdni, ölembe ülni stb. Pedig napközben a kisbabával tényleg a szoptatások idején foglalkozok, meg pelenkázáskor, még a fürdetést is apa csinálja mert az oltári sírást okoz ha én fürdetem a kicsit, apa meg őt.
2012. febr. 25. 17:12
 4/7 anonim ***** válasza:

Egy csomó minden igaz a fiamra, aki áprilisban lesz három. Tesó még "csak" a napokban fog jönni.

Ez leginkább a dac, megspékelve a tesóval. Kitartás.


Azt hiszem a dacolásban kőkemény lennék, szigorú határokat szabnék, amúgy pedig szeretgetném ezerrel, amikor hagyja. Ha nem hagyja, akkor is szüksége van a testi közelségre: be lehet vetni a birkózást (na ez inkább fiús), elkapós, megevős játékokat.


Megpróbálnál esetleg bábozni magatokról. Vagy vmivel eljátszani, elmesélni, amibe inkább bele tudna szólni és jobban megérthetnéd?


Azt olvastam, hogy a dac kell nekik, hogy majd autonóm személyiségek legyen, akik ki tudnak állni magukért, a döntéseikért. Nővérem egyik lányánál szinte teljesen kimaradt. Most hat és fél éves, és tényleg nagyon könnyen befolyásolható, mások véleményében méri le magát, önbizalma nem sok.

2012. febr. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a biztatást remélem tényleg így van hogy a fejlődés része. Annyira örültem hogy mindig értettem mit szeretne, mi a baja, együtt éltünk együtt rezdültünk..és most valahogy elvesztettem vele ezt a szoros viszonyt, és gyakran vagyok rá mostmár így 7 hónap elteltével dühös is (amit persze aztán nagyon bánok).
2012. febr. 25. 21:02
 6/7 anonim ***** válasza:
Nálunk szerencsére nem volt ilyen, de annak idején felkészültem a témából, csak nem kellett a lányomnál alkalmazni. Esetleg próbáld ki, hogy játékból Ő is hozzon magával a szoptatáshoz egy babát/macit stb. és Ő is etesse vagy itassa meg játékból. Aztán tologathatja is , bögiztetheti stb. A lényeg, hogy Ő is így részese lehet az Ő szintjén annak, amiben Te a kistesóval. Anno ezt én jó ötletnek tartottam, de ahogy írtam nálunk a lányom absz. nem volt féltékeny, dackorszak volt, de a tesójáról tudomást sem vett elég sokáig. Most 5 és 2 évesek, most kezdenek egymásra találni:)
2012. febr. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

nalunk teljesen ugyanez a helyzet, meg az eletkor is stimmel, a nagyfiam2,5 a kicsi7 hos. en mindent kiprobaltam az itt javasoltak kozul, nem engedek a hisztinek, sokat beszelunk a csaladrol, hogy mi egyutt vagyunk egy csalad, sokat meselek neki testveres mesekonyvekbol, neki is van cicaja akit etet, lefektet, szoptatas kozben meselek stb, a helyzet megis ugyanaz, a nagy csapkod, dobal, hisztizik, egy az egyben amit leirtal.

en ugy gondolom hogy meg kell tenni mindent, de el kell fogadni a tenyt hogy ez csak idovel lesz konnyebb, a lanyod eros egyeniseg, ez neki is nehez, de ahogy irtak, ezen tul kell esnie, most alakul ki a szemelyisege. majd lenyugszik par honap mulva. ajanlom esetleg a testverek feltekenyseg nelkul cimu konyvet, nagyon sok jo tipp,konfliktuskezeles van benne, szivesen atkuldom neked, nekem sokat segitett

2012. febr. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!