Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ismertek olyan 3 éves gyereket...

Ismertek olyan 3 éves gyereket, aki tud olvasni, számolni?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 15. 12:27
1 2
 1/11 anonim válasza:
42%

Az en kisfiam 3 eves, ismeri az ABC összes betüjet es a szamokat is. Olvasni nem tud, csak a betüket ismeri fel. Ha pl. lat 5 jatekfigurat,akkor mondja hogy 1,2,3,4,5.

Az orat is ismeri,mindig mondja hogy pl. 10 ora van, ill. most kezdi megerteni hogy fel 10.

2012. ápr. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%

Én kiscsoportos oviban pár szót már tudtam olvasni. :)


3 éves unokatesó számolni tud, mega nevének a betűit felismeri, náhányat le tud írni belőle, b o, u, i

2012. ápr. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
31%
nem nem ismerek,és nagyon nem is értek vele egyett.
2012. ápr. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
60%
Nem ismerek ilyet. A barátnőm kislánya leírja: MAMA, APA, és a nevét. De ezt nem lehet még írásnak nevezni. Egyszerűen csak megtanulta sorban a betűket lemásolni, majd felidézni.
2012. ápr. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
88%

Olvasni nem tud a lányom, vannak betűk, amiket ügyesen felismer, a számokat is kezdi felismerni, amúgy nagyon ügyesen számol.

Kedves utólsó, akinek esetleg olvas is a gyereke, nem hiszem, hogy kifejezetten tanítaná erre. De mit csináljak, ha a gyerek kérdez, hogy ez vagy az milyen betű, ha reggelente meg kell néznünk a naptárat hogy milyen nap van és hányadika, stb. ? Ne válaszoljak neki?

2012. ápr. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
59%

igen :)

kislány, 1,5 évesen számolt (nem a számokat ismerte, hanem számolt!), és ismerte a betűket.

3 évesen már tudott olvasni.

elképesztő agya van a kislánynak, autista, de az a "zseni típusú" :)

2012. ápr. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
63%

15-ig elszámol a fiam, olvasni nem tud. Számolni is csak a bújócska miatt tanult meg, hallotta a többiektől és megmaradt benne is. De nem csak elhadarja, hanem ismeri is a számokat.


Anyukám, és sok más ember vallomása szerint oviban én már olvastam a gyerekeknek mesét, mert nem akartam aludni. 2 évesen kezdtem az ovit, 3 évesen olvastam.

Azt mondta anyum, hogy sosem tanított, csak mindig a két nővérem körül legyeskedtem, mikor ők tanultak..

2012. ápr. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiam 2,5 éves. Van egy babalaptopja, arról megtanult már egy csomó betűt, és bárhol látja, felismeri, és mondja őket. Ha leírom, hogy apa, mama, Ati, anya, akkor ezeket felismeri, és mondja. Múltkor már zsírkrétával firkált, és mondta, hogy leírtam egy h betűt, meg a betűt, meg m betűt. Hozzáteszem, ezeket valószínűleg véletlenül csinálta, de tényleg úgy nézett ki mindegyik, ahogy kell.

Számok közül felismeri az 5,1,3,0,9,6 számokat, és ezen mindig jót derül, hogy a 6 fordítva 9. Leíratja velem, és forgatja a kezében a papírt, és mondja: nézd anya, így hat, így meg kijenc. :)

Magyarul és angolul is elszámol tízig, és olyan értelemben számol, hogy ha lát 1,2,3 stb. db almát, akkor azt megszámolja, és mondja, hogy hány db-ot lát a képen.

Egyébként egyetértek Gabkával: nem lehet visszafogni a gyereket, ha egyszer érdekli őt, és kérdez róla. Akkor válaszolni kell neki.

2012. ápr. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
85%

igen:)

a kisfiam decemberben volt 3 éves, mindene a számok és a betűk.

az ABC összes betűjét ismeri, 1-2 betűből álló szavakat össze tud olvasni, pl. baba

számolni sokáig tud, 2-3 tételt össze tud adni. pl 2 autóhoz odagurul még 3 , akkor összeszámolja, hogy 5 lesz.

ha ez olvasásnak-számolásnak számít, akkor tud.

2012. ápr. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Azért érdeklődtem, mert az én gyerkőcöm 3 éves és elszámol 100-ig és elolvassa a nagy nyomtatott betűs szavakat! Őt is már 1.5 éves korától fogva érdekelték a betűk, számok!
2012. ápr. 18. 08:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!