Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kispesti bölcsődékről vélemény...

Kispesti bölcsődékről vélemények, tapasztalatok?

Figyelt kérdés
előre is köszönöm!

2012. ápr. 16. 09:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A legfontosabb dolog először is a beiratkozás.

Mindegyik bölcsibe egyszerre van a beíratás, amit a központi bölcsődében tartanak. Egy évvel korábban kell jelentkezni, akkora a várólista. Mi 2 helyet jelöltünk meg, de azokba nem kerültünk be, így felajánlottak egy harmadikat, így jár most a fiam az Eszterlánc bölcsibe. Nekem nem igazán jön be, de októberig kibírjuk, remélhetőleg felveszik a fiamat az oviba, és remélhetőleg abba amelyikbe szeretnénk (Arany óvoda, ez a körzetes ovink)

Ma volt például szülői, ahol másról sincs szó, hogy nincs pénze a bölcsinek semmire, nem kapnak játékokat, ceruzát, gyurmát stb., ezzel sugallják a szülőknek, hogy jó lenne ha vinnénk ezt-azt. Szednek csoportpénzt, azt nem tudom mire használják akkor fel. A kaja 450/nap, jól főznek, a fiam megeszik mindent. Míg más bölcsiben felírják a füzetkéjükbe a gyerekeknek, sőt még képeket is ragasztanak bele, hogy milyen fejlődést tapasztalnak hetente/havonta a gyerekeknél, itt semmit nem írtak még bele, míg más bölcsikbe csomó mindennel lefoglalják a gyerekeket, itt meg panaszkodott a gondozó, hogy nem tudják a gyerekeket lekötni, mert unják a játékokat, az eszükbe sem jutna, hogy fessenek, gyurmázzanak, rajzoljanak. Egész télen nem vitték ki a gyerekeket, még jobb időben sem, és csodálkoztak, hogy csomó beteg gyerek van. Hát nagyjából ennyit tudtam írni, bár biztos nem erre számítottál. Ha van még kérdésed, írjál.:)

2012. ápr. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm!!! A többiről nem hallottál vmit?
2012. ápr. 17. 08:12
 3/13 anonim válasza:

Huha, egy cipoben jarunk! Az en kisfiam szeptemberben kezd, mi a Berzsenyi utcai Bokretaba kaptunk helyet. Voltam bent, majdnem sirva jottem ki. Itt s a panaszkodas ment h nincs lé es az alapitvanyba is gyujtik, de keves. Ez meg is latszik tenyleg. Az udvar tok kopar egy fedett homokozo van kint es motorok. Ezen kivul kretazni szoktak. Bent ket szobaban ment gyurmazas, a tobbiben eppen semmi. Amint a vezetono kiment, a gondozok panaszkodni kezdtek h nincs penz, bar eppen most ovek a legszebb szoba, de otthonrol hoztak a jatekokat es milyen rossz a vegyes csoport, mert amit a kicsikkel lehetne jatszani azt a nagyok unjak, amit a nagyokkal azt meg a kicsik tonkreteszik... szoval nem voltam elragadtatva. Probalok masik helyet keresni, hatha. Ti hova mentek?

Baratnom kislanya a Bokretaba jar es szereti. Sok program van, viszik oket sokfele. Baratnom is kiborult a beszoktatas alatt, minden nap sirt, de most mar minden OK. A kislany szereti a gondozonoket is.

Azt hiszem olyat kell meghallgatni, aki mar jar. Aki meg nem esett at a tuzkeresztsegen szerintem mind ki van bukva :(

2012. ápr. 18. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
mi is a bokrétába tartozunk,de énnagyon szeretném, ha nem oda járna és a csokonaiba sem. Végül az eötvös-t kértem, hátha jó lesz. Nem bízom amúgy,hogy sikerül bekerülnünk,de hátha mégis. Abban bízom,hogy ott dolgozik a központi vezető,hátha akkor ott más a helyzet, jobban rálát a dolgozókra.
2012. ápr. 18. 13:26
 5/13 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok.

Mi is a bokrétába tartozunk körzetileg, de nem ennek alapján osztják szét a gyerekeket felvételkor. Mi amikor jelentkeztünk, az Eötvöst és a Bokrétát jelöltük meg, mert az van a legközelebb, hát ez sem nagyon érdekli őket, így felajánlották ugye a Csokonait, így sétálhatunk 20 percet az 5-10 perc helyett. Amikor rákérdeztem a telefonba, hogy ugyan mégis miért nem oda jutottunk amit megjelöltünk, csak hebegtek-habogtak, kitérő válaszokat adtak.

Viszont az ovival már nem leszek ilyen elnéző, mert az Arany ovi a legjobb és ráadásul körzeti ovi is (bár ez szintén nem számít már beiratkozáskor...), és ami a legfontosabb, hogy itt lakunk az ovival szemben! Nem leszek hajlandó máshová hordani a gyereket, ha már itt van a "szánkban" az ovi. Sajnos muszáj az embernek a sarkára állni, mert sokan befolyásoltság alapján kerülnek be mind a bölcsődékbe, mind az ovikba. A Csokonaiba is járnak például többen Gyálról, mert elintézték nekik...

Amúgy a legjobb bölcsi hallomásból az Eötvös, jelenleg 100 gyerek van a várólistán, hétfőn mondták a szülőin. Annak idején amikor a legelső napon mentünk beiratkozni, már 50 gyerek volt előttünk (ez másfél éve volt), éppen ezért mondják, hogy minimum egy évvel előbb be kell iratkozni, de ugye a példánkból is látszik, hogy mégsem mindig sikerül a választottba bekerülni.

2012. ápr. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
53%

Irtam egy hosszabbat, de elszallt. Roviden; baratnom kislanya a Csokonaiba jar es nagyon szereti! A nagyobbik meg uoda oviba es nem szereti. A bolcsiben sok a szervezett program, foglalkoznak a gyerekkel. Lehet h nem ugyanabba a csoportba jarnak?

Az Eotvosrol utolag hallottam jokat, lehet h megprobalom azt megis. Akkor mar mindegy hova megyunk reggel, legalabb szuleimhez kozel van.

A wekerleit szerettem volna, de nem jott ossze.

Egy masik anyukaval egy forumon valtottam privit, az o lanya a Bokretaba jar es szeretik.

Aztan lehet h azert vagyok ilyen most, mert elso gyerek :)

2012. ápr. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
Nyilt nap mikor lesz a bolcsikben? Van mar erre kerdes, de oda nem irt senki.
2012. ápr. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nyáron szokott lenni a legnagyobb melegben, amikor nem lehet megmaradni se kinn, se benn. Mi akkor nem mentünk, amikor volt, mivel akkor volt hőségriadó. De a nyílt napra csak úgy tudsz menni, ha már beiratkoztatok, és akkor azt a bölcsit tudjátok megnézni. Szóval elég bután van megoldva ez az egész.
2012. ápr. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy eddig semmi szervezett program nem volt a fiaméknak (Csokonai). Most is dühös vagyok, mert volt anyák napi fotózás, és csomó gyerek beteg volt, köztük a fiam is éppen, és nem lesz pótfotózás, még a gyereknapra leszek kíváncsi, hogy milyen lesz, mert nagyon mondják a gondozók, hogy ilyen meg olyan klassz lesz majd.
2012. ápr. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

a zöld ágacska ovi is jó ám, arról is jókat mondanak.

a bölcsis nyílt napról én sem tudok semmit.

ti mennyi idővel előtte iratkoztatok be, hány hónap a várakozási idő?

remélem felvesznek minket, mert a családi napközik nagyon drágák és tele is vannak :(

2012. ápr. 18. 21:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!