Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek, mit lehet tenni...

Mit tegyek, mit lehet tenni egyáltalán, hogy 3 éves kislányom ne pisiljen be éjszaka?

Figyelt kérdés
2 és fél éves kora óta szobatiszta, csak éjszaka maradt meg a pelus. Délutáni alvás közben nem pisil be. Februárban 3 éves lett, és mostanában úgy gondoltuk, le kéne szokni az éjszakai pelusról is. Egy hete próbálkozunk, és rendre az történik, hogy hajnalban már felébred arra, hogy pisilni kell, de addig már vagy kétszer, talán háromszor is bepisilt, és nem ébredt fel rá. Korai még ezek szerint? Vagy szokás kérdése? Mit tegyek? Ötlet? Természetesen, soha nincs leszúrva azért, hogy bepisilt, sőt, inkább megvigasztalom, mert nagyon elkenődik minden reggel, mikor látja, hogy bepisilt....
2012. ápr. 18. 06:13
 1/5 anonim ***** válasza:
na ez engem is érdekel :) az én fiam 22 hós kora óta nappalra szobatiszta, most már 2,5éves és éjjelre kell, néha a déli alváshoz is....
2012. ápr. 18. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
viszont én azt megfiyeltem, ha nincs pelenka rajta akkor nem pisil be a déli alvásnál..pl ha kkocsival megyünk valahova vagy ha vendégségbe vagyunk :) ilynkor nem adok rá és nem is pisil be
2012. ápr. 18. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
5 éves koráig nem kell aggódnod. Akkora kell éjjelre szobatisztának lennie!
2012. ápr. 18. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én lányom a két éves szülinapjára már szobatiszta lett. Mondhatom alig egy hónap alatt eljutott a teljes balesetmentességhez. Viszont az alvásoknál egyszerűen egy db száraz pelust sem tudtam levarázsolni róla. Nem foglalkoztam vele, gondoltam még nem érett rá. Azóta óvodás lett. És mivel ott alszik délben, nem vehet fel ott pelust. Na jöttek is a balesetek (de olyan durván, hogy volt, hogy álmában be is kakilt), ott azzal küszöbölte ki a dadus a problémát, hogy álmában kivitte/viszi pisilni. Itthon én nem szoktam délben, vagy lesz baleset vagy nem alapon. Éjszaka viszont kell a pelenka mert ha elalszik se kép, se hang nála. Viszont annyira eldurvult a helyzet egy pár hete, hogy rendszeresen be is kakilt éjjel és még fel sem ébredt rá. Már aggasztott a dolog, így csak beszéltem (újra) a gyerekorvosunkkal. Ő azt mondta, hogy az ágytisztaságra nem kötelező megérnie, de a kakilásra tényleg fel kéne ébrednie azért. Ő lelki gondra gondolt. Tény, elég szorongó típus a gyerek, pedig hidd el soha nem tettünk semmit azért, hogy az legyen. Orvos szerint is egész egyszerűen ez csak személyiség típus kérdése. Na egy szó, mint száz, kaptunk nevelési tanácsadóba beutalót. Eléggé elkeseredtem, hiszen ez mégis csak egy visszajelzés arra, hogy valamit nem jól csináltunk. Felhívtam a nev.tant., hogy időpontot kérjek, közölték, hogy majd csak jövő tanévben fognak velünk foglalkozni. Még örültem is, hogy kapunk még egy kis haladékot. A férjemnek elmeséltem telefonba a dolgot, aztán el is feledkeztünk róla. A poén az, hogy mint ha a gyerek megérezte volna a dolgot. Egyszer csak közölte, hogy lefekvés előtt ő kimegy még kakilni, nehogy bekakiljon és ne adjunk rá pelust. Péntek óta nem történt baleset. Persze lehet, hogy nem végleges a dolog. De legalább elindult valami. Amúgy az én lányom júliusban már 4 éves lesz. Én a helyedben (és a gyerekorvossal folytatott beszélgetésem tudatában) nem próbálkoznék. Hagyd a gyerekre a döntést. Ha ő kéri, hogy ne adj rá pelenkát ne adj, ha baleset történik vigasztald meg. Ha szeretne még pelust kapni add rá. Várj még, nehogy lelki sérülést okozz neki.
2012. ápr. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igen, Én is úgy vagyok vele, hogy OK, próbálkozunk, de ha baleset van, akkor baleset van, kész, megvigasztalom, mert igazából csak Őt zavarja, Én max. mosom az ágyneműt. Anno a nappali szobatisztaság is úgy ment nála, hogy baleset baleset hátán, de Ő csak bepisilt, be soha nem kakilt, aztán egyszercsak, mindes átmenet nélkül, mintha elvágták volna. Az éjszakai dolgot egy hete kezdtük el, és tegnap éjjel történt először, hogy éjjel 2 körül felkeltett, hogy pisilnie kell, pisiltünk, és visszafeküdtünk aludni. És nem pisilt be egyáltalán. Jó, egy "sikeres" éjszaka után még nem iszom előre a medve bőrére, de talán elindult valami azügyben, hogy megébred az ingerre, mert amúgy Ő is úgy tud aludni, hogy bombát robbanthatnának mellette. Erőltetni Én sem akarom, úgy voltam vele, hogy két hétig próbálkozom, és ha nem megy egyáltalán, akkor visszavesszük a pelust. Ő amúgy tök örül neki, hogy bugyiban alszunk, nem kéri a pelust, talán ezért is kezd sikeredni valami egy hét után már. Sőt, szerintem benne van a dologban a kedvenc Tom és Jerry-s pizsi is, tegnap azt adtam rá, erre felkelt pisilni, nem ment be. :-) Köszönöm mégegyszer a válaszokat.
2012. ápr. 19. 05:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!