Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » S. O. S++++++++++2,5éves csak...

S. O. S++++++++++2,5éves csak hasmenése van de az nagyon, mi a teendő? ++++++++++

Figyelt kérdés

Tegnap du óta hasmenése van fiamnak, 2,5éves....éjjel is 2x kellett tisztába tennem az amúgy szobatiszta gyereket :(

Húsvétkor volt beteg akkor is csak 2-3 napig kapott calcimust meg nurofen, tantum spray c vitamin, tehát semmi extra....jön a 17.foga leghátul ,ő lehet a hibás....


Ilyenkor mit adjak mit tegyek???

mi nem vagyunk hasmenősek,sőt én inkább a másik véglet...nem tudom mit kell-lehet ilyenkor

Gondolom normaflore és krumpli....van még ötlet?

Köszi



2012. ápr. 18. 06:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
57%
Ha beteg a gyerek, akkor orvoshoz szokás vinni, nem itt írogatni.
2012. ápr. 18. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Orvos kell.Kicsi még, hamar kiszáradhat.Addig is gyakran kínálgasd teával, amibe tegyél egy pici sót.Csak annyit, hogy az ízén ne érezze.
2012. ápr. 18. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Vidd el orvoshoz. A fogától ennyire nem menne a hasa, ez a hányás hasmenéses vírus lehet, de nála csak a hasmenés jött ki, vagy valami romlottat nem evett?


Széntablettát lehet neki adni, napi 3x1 lányomnak oda adtam hogy cukorka:) meg ette szó nélkül, édes íze van:) 2-3 nap mire elmúlik, addig sós vízben főtt burgonyát, rizst adj neki, kenyeret, kiflit, igyon sokat, mindegy mit, szörp cola, tea, gyümölcslé(barac ízűt ne, mert az hajt) csak igyon, hogy kine száradjon!

2012. ápr. 18. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

köszönöm, itt rohangál fel alá, betegnek tuti nem beteg....

és csak azt ette amit én :( bár tegnap du evett egy joghurtot...na majd kiderül, ha du ig nem javul akkor elviszem dokihoz

2012. ápr. 18. 06:58
 5/12 anonim ***** válasza:

rengeteget itasd és diéta (krumpli, főtt répa, rizs) húst,nehezebb kajákat ilyenkor ne nagyon.

ha nem eszik az nem baj,de az ivás az nagyon fontos. ha megy a hasa és nem akar inni, akkor azonnal orvos!

2012. ápr. 18. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

evéssel ivással sincs gond....valószínű akkor roszat evett....vagy összevissza :(

Már megivott 3dl teát egyszerre :) aztán vajas kenyeret 2 szeletet, most főzöm a krumplit-répát neki :)

2012. ápr. 18. 07:49
 7/12 anonim ***** válasza:

Mi is benne voltunk 2 hete a hasmenés-hányás vírusba.A fele család elkapta a fele nem.

Smecta és Enterolt kaptunk.Probiotikumot mindenképp vegyél.S rizs,krumpli,zöldség!

Tejtermékeket ilyrnkor nem szabad enni.

Jobbulást!

Orvoshoz mindebképp vidd!

2012. ápr. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Smecta,és Normaflore. Krumpli krumplival és rizs rizzsel,banánt is ehet. Vannak gyógyszertárakban inni valók,amik fogják a hasat,azt hiszem Hipp ital... de nem tudom pontosan,2 éve voltunk benne,akkor ajánlották.

A folyadék bevitelre ügyeljetek,ne száradjon ki! És amit az Utolsó Válaszadó is írt: semmi tejes!! A felsoroltakon kívül mást ne egyen,ha kicsit jobban van,akkor a főtt krumplihoz mehet répa is. (Mi szolidalitásból anno ugyan azt a krumplisat ettük amit a gyereknek adtuk,így könnyebb volt a gyerkőcnek is,nem kellett szomorkodnia,hogy Ő nem ehet azt,amit mi eszünk :-) )

Ha holnapra nem javul a helyzet,akkor vidd el orvoshoz,mert akár emésztő rendszeri fertőzése is lehet!


A fogzás nem okoz hasmenést!!


Jobbulást a Fiadnak!!!

2012. ápr. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én a doki által adott gyógyszert nem tudtam beleimátkozni, így ropit evett és étcsokit (olvastam, hogy ezek jók ilyenkor) + Normaflort.

Rendbe is jött :)

2012. ápr. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok, eszembe jutott, a Smecta jó rá, de ezt a gyerkőcöm nem volt hajlandó bevenni.
2012. ápr. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!