Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2010 februárban született...

2010 februárban született gyerekek, anyukák hogy vagytok? Hány kiló, és centisek a gyerekek, beszélnek már, szobatisztaság? Minden érdekelne.

Figyelt kérdés
2012. ápr. 18. 14:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

2010 szeptemberi a gyerekem leirom ha érdekel

12.5 kg 89 cm

16 foga van

sajnos még nem beszél de egész nap babanyelven karattyol:) igazi csaj

bilizteteni tegnapi naptol kezdtem de mivel a mai nap is 6 szor cseréltem le abugyiját igy csak este reggel teszem bilire majd nyáron ráér leszokni

söpör porszivozik , kulcsozik, ajtot nyit zár, mindennek tudja a helyét, x boxot tv állitbe (illetve ell)

babaázik, mesét néz és szivesen hallgatja is

önnálóan csak ugy eszik (hogy két ujjal vagy joghurtot fözit kanállal a többit kézzel

válogatos lett sajnos

teljesen be van állva a napirendünk este fél kilenctöl reggel 7 ig alszik

nagyon anyás iszonyatosan,

nem szopik, nem tápszeres, minden evö már


és a tiéd?

2012. ápr. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.Nekem ikreim vannak,lányok kicsit több,mint 11 kilósak,és 86-87 centisek.Még beszélni nem akarnak,csak pár rövid szót mondanak pld tátá,dádá,néni,baba,mese,nem,amúgy babanyelven beszélnek,szinte egész nap be nem áll a szájuk.ők gyógytápszert isznak,mert tejfehérje allergiásak.Szobatisztasággal még sehogy nem állunk,ha meglátják a bilit,mondják,hogy kaka,de nem hajlandóak ráülni.Igazából azért tettem fel ezt a kérdést mert ők koraszülöttek voltak 33 hét,és kíváncsi vagyok,hogy mennyire vannak még lemaradva súlyra,magasságra,beszédbe,stb a kortársaiktól.
2012. ápr. 18. 15:12
 3/12 anonim ***** válasza:

Szia,

az én kisfiam februrban volt 2 éves. Nagyon nagy gyerek a társaihoz képest. Kb. 16-17 kg, 98cm.

Folyékonyan, mondatokban beszél, tényleg mindent mond, nyelvtanilag helyesen használja az igeidőket, E/1 személyt.

A szobatisztaságot egyelőre még egyáltalán nem látom esélyesnek. Nem hajlandó a bilire ülni, ha kakil akkor nem akarja, hogy kicseréljem a pelenkát, hanem azt mondja, anya, ücsörgök a kakiban. Ez kb 1-2 hónapja van, remélem azért majd kinövi :)

Mi most tervezzük a kistesót, úgyhogy igen, én is jól vagyok már :)

Gratulálok az ikrekhez!

2012. ápr. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ja azt még nem írtam, hogy este fél8-tól reggel fél7-ig alszik. Napközben még 1,5 órát délután. 2 éves korában magától hagyta abba a szopit.

Nagyon jó evő, mindent megkóstol, ha nem ízlik neki akkor nem kér többet, de elég ritkán fordult még elő.

Kedvenc játékai az autók, illetve állandóan szerepjátékozik, mackóval, kutyával stb.

Rengeteget olvasunk, sok rövid mesét már tud kívülről és nagyon sok éneket is. Viszont elég visszahúzódó így nem sokan tudnak róla :)

2012. ápr. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

2010 január 18, kisfiú

92-98-as ruhákat hord, 12-13 kg (nem digitális a szobamérlegünk és félek, hogy nem mér pontosan)

szavai: baba, mama, anya, apa és egy csomó hangutánzó szó (nyam, nyau, háp-háp, nyihaha, uíuí, uááá -ez a majom:)), aja - kamion, brmm-autó. mindenevő, nem válogatós, 23-as a lába, segítséggel tud puzzle-özni, formákat, színeket tanul, ha kérded, hogy hány éves, tudja mutatni, hogy 2 (már ha van kedve), ismeri a testrészeket, meg is mutatja őket, ad puszit, meg tudja különböztetni, mikor hajtogatom a száraz ruhát, hogy melyik kié. A 4 hónapos kishuga pelusát be tudja tenni a szemétbe, a ruhákat viszi a szennyeskosárba, segédkezik a fürdésnél. Bilizik, de nem szól magától, viszont ha elég sűrűn rakom rá, akkor belepisil, és ha megszólal a zenélő bili, akkor tapsol. Ha belekakál a pelusba, fekszik az ágyra, hogy rakjam tisztába:) Este verses meséket szoktam neki mondani, mert a meséskönyvet csak nézegetni szereti, olvasni nem. Utána imádkozunk. Ismer mozgásos játékokat, utánozza a mozdulatokat, ovis szinten tudunk tornázni.

2012. ápr. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

uccsó vok

átalussza az éjszakát már nagyon régóta.

2012. ápr. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

2010. április végén született a kislányom. Nagyon keveset eszik/iszik. Éjjel meg 2-3- szor ébred, de csak pár prcre. Ő is nagy baba: 95cm/15kg. 14 foga van. 104-es méretet hord(hosszú a keze és alába). 24-es cipőket.

Nagyon jó mozgású. Amit 3-4 évesek csinálnak, azt ő is(felmászik a mászóka legtetejére, két lábbal és egy lábon is ugrál, állva is hintázik, meg karfa nélküli hintán is, futóbiciglizik, torna és táncmozdulatokat leutánoz...)

4-6 hete mond mondatokat, egyre hosszabbakat. Még nem ejt minden szót tisztán. A szinek közül a lilát és a pirosat biztosan felismerni, a többit néha keveri. A kettő fogalmát ismeri. Naagyon "anyás", de barátságos és barátkozó is.

A homokozót, a mászókát és a vizet szereti nagyon. A játékai egyébbként nem kötik le 10-15 percnél hosszabb időre. A könyvek, a mesék, tévé sem. Kedvence: az Alma együttes: Ma van a szülinapom c. dal. Szeret énekelni,"táncolni":). Szereti a mondókákat,versikéket. Odavan az állatokért: kutyák,cicák, csibék...Napok óta szedi a gyermekláncfű virágot:).

Nincs türelme a bilin ülni. Gyakran szól amikor épp becsinált:) és sokszor mondja, hogy nem kell már neki a pelus:). Azt tervezem, hogy amikor jobb idő lesz megpróbálom leszoktatni róla, a leszoktató bugyikával.

Kb. 14 hós volt,amikor azt éreztem, hogy visszanyertem a terhesség előtti alakom, erőm, és érdeklődésem.

Most épp bölcsit keresünk (Bp, XV:ker), mert már jót tenne neki. Nekem is a munka, illetve a családi költségvetésnek :).

2012. ápr. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy: nagyon hull a hajam :(.
2012. ápr. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szia!A Fiam 2010 január 30.-án született,most 14-15 kiló között van,88cm magas.Folyékonyan,kicsit selypítve beszél,de mondatokban és mindent.Mondókázik,énekel.Kb 2 éves koráig viszont csak mutogatott,onnantól egyik napról a másikra.Egyedül eszik mindent,kedvencei a tésztafélék,néha rájön a válogatás.Nálunk 1-2 hete beindult a dackorszak,nem akajom,nem csinálom,nem kéjek stb.Állt már a sarokba is mert hiába kérem hogy hagyja abba a rosszalkodást.Mi ez korszakunk is van,minden érdekli,mindent kinyitogat,megnézeget,felmászik stb.Jó napirendünk van,így tudom mikor játszik egyedül,ez délelőtt van,egyébként anya vagy apa után megy.Éjjel alszik,kivéve ha front van.Szobatisztaságot nem rég kezdtük,nappal nincs pelus,de a kaki a bugyiba vagy pelusba megy,viszont akkor is szól.Szinte minden színt ismer.Autókkal játszik a legszivesebben,és most a hinta a favorit odakint.De szívesen bóklászik a kertben,csigát keres pl.Nagy újdonság most a páros lábbal ugrálás és a szaladás,ezt imádja gyakorolni.Én jól vagyok néha elköltöznék egy lakatlan szigetre így estére elfáradok,de élvezem az itthon töltött időt többnyire:)
2012. ápr. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
2010 márciusi a fiam. 93cm 14,5kg.16 foga van, 23-as cipőket hord. Folyékonyan beszél, egész nap:) Nem jár bölcsődébe, sajnos enni nagyon kevés dolgot eszik meg egyedül, mindent koszosnak titulál, de már haladunk. Amúgy nagyon jó evő, a gyümölcsökön kívül mindent megeszik, a leveseket nagyon szereti. A szobatisztaságra még nem érett meg, nem érdekli a bilizés se a wc, rá sem akar ülni, remélem a nyáron elhagyjuk a pelenkát. Mondókázni nagyon szeret, kedvenc meséje a Mickey egér. Kedvenc játéka a favonata, autózás és a "játszóterezés". /hintázni, csúzdázni, homokozni/ Lépcsőn még nem tud egyedül menni, tudna de nem mer kéri, hogy fogjam a kezét. Orrát már ki tudja fújni. Közösségbe nehezen oldódik. Este nyolctól reggel hétig alszik, éjfélkor mindig megébred iszik és alszik tovább. Délben alszik két órát. Nem szereti ha énekelek neki, kéri, hogy hagyjam abba a tévében sem szereti:(
2012. ápr. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!