Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Miért van az hogy régen...

Miért van az hogy régen állítólag már 1évesen szobatiszták voltak a gyerekek, most meg az sem baj ha 3évesen nem az?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem fér a fejembe,és nem értem! Akár anyámat,akár anyósomat vagy a nagyszülőket hallom. Anyám szerint én másfél évesen,anyósom szerint a férjem már 1évesen szoba tiszta volt.

De ugyan ez van az evéssel is. A párom már 2hónaposan krumplit evett,én meg tehén tejet ittam úgy ahogy az állatból kijött.

Sokat gondolkozok ezen,hogy tényleg igaz e,vagy csak "el van "ferdítve",de abból mi hasznuk van ha hazudnak?! Az a cél hogy "stresszeljék az embert???



2012. ápr. 12. 23:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igaz, de gondolj csak a ruha pelenkára nem olyan volt mint a huggies, a liberó és a pampers szerintem minden pisi után cserélni kellett. Az anyukáknak sem volt túl könnyű kifőzni, mosni, vasalni szóval mindenkinek érdeke volt a gyors szobatisztaságra nevelés.

Rokonom mesélte, hogy úgy tízóraiztak az ikrei hogy a járókában rá voltak "kötve" a bilire.

2012. ápr. 13. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

dehogy is, ez valóban így volt régen :)

gondolj csak bele :) nem volt szuper eldobható pelus, textilpelus volt ami nem olyan jó nedvszívó, kicsípte a kicsik fenekét a kaki, pisi, sebes volt, szét volt ázva a bőrük, így egyrészt a babák ösztönözve voltak, hogy hamar szobatiszták legyenek, másrészt anyukák is ráültették elég korán bilire a kicsiket.

csak közben jöttek a pszichológiai kutatások... :)


én amúgy azt vettem észre, hogy nagyon átestünk a ló túloldalára. annyira nem akarjuk kényszeríteni a gyerekeket, hogy szobatiszták legyenek, hogy le se vesszük a pelust róluk. itt nap mint nap van olyan kérdés, hogy mit csináljon, nem szól ha pisil. igaz, meg se próbálta anya levenni a pelust :O

én 2 évesen levettem a gyerekemről a pelust és azt kell mondjam, megérett rá. pedig nem egy szuper gyerek, csak nem élvezte, hogy belepisilt a gatyába ;)

2012. ápr. 13. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

És mi a helyzet az evéssel???

Ha én már 2-3hónaposan natúr tehéntejet ittam,és most 32évesen semmi bajom nem lett tőle,sőt imádom a tejet,akkor miért állítják sokan hogy 2-3éves korig inkább ne?!

Azt nem értem mi a különbség ebből a szempontból a "régen,és a most" között?

2012. ápr. 13. 00:11
 4/18 A kérdező kommentje:
Igen ez az amit én is olvasok,ha nem szól inkább hagyjuk mert nem érett rá! 3éves korig simán belefér. De az az 1éves baba sem szólt hogy pisilni kell? Attól hogy átázott a textil pelenka,mitől lett szobatiszta?
2012. ápr. 13. 00:15
 5/18 anonim ***** válasza:
59%

Régen (és ebbe az ezelött 30 évvek még böven belefér), jóformán nem volt tápszer, ezért a gyerekek azt ették, amit kaptak, és minél elöbb azt, amit a család, mert se idejük, se pénzök nem volt külön fözöcskézni, a készen vett bébiételekröl nem is szólva. Ez mindenhol az egész világon igy volt, akkor ez volt a természetes.


Azóta egyeseknek nagy üzlet lett a baba- illetve gyerekételek készitése, ezért kitalálták, hogy mi mindent nem ehet egy gyerek. AZ, hogy éppen mi az, amit nem szabad, idönként változik, van, amit most lehet, pár éve nem és viszont.


Én 55 éves vagyok, két hónaposan már tehéntejet kaptam, meg a családi ételekböl, ennek ellenére semmilyen gyógyszer nem szedek, soha nem is szedtem (kivéve a fogamzásgátlót), és semmi bajom sincs. VAn három testvérem, akiknek ugyanigy nincs semmi baja, négy felnött gyerekem, akik szintén csak akkor jártak orvoshoz, amikor védöoltásokat kaptak, meg esetleg télen egyszer erösebben meg voltak fázva.

De ez az összes ismerösre igaz, a betegesek azok lettek, akik tápszereztek, meg tudományosan etették a gyerekeiket.

2012. ápr. 13. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

"Attól hogy átázott a textil pelenka,mitől lett szobatiszta?"


MERT az az átázott pelenka igen kellemetlen érzés volt a gyereknek is.

A maiaknál észre sem veszi a gyerek, ha bepisilt, mert száraz marad benne, a hagyományosnál meg csicsogott a feneke, és ha nem cserélték ki hamarosan, akkor felcsipte és kisebesedett.

2012. ápr. 13. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Értem én hogy kicsípte a fenekét,de ettől már tudta szabályozni is? Értem arra hogy nem pisilte össze magát,hanem ment magától a bilire?


A másik ha ezelőtt 30évvel semmi baja nem lett a csecsemőnek a tejtől,akkor most miért lenne? Miért van ez ennyire túl reagálva? Csak üzlet?

2012. ápr. 13. 00:29
 8/18 anonim ***** válasza:
38%

azért ez nem úgy van, hogy régen nem lett baja a tejtől senkinek.

sok gyerekenk lett baja, én is tehéntejet kaptam 2 hónaposan mert anyukámnak nem volt teje. most, 30 évesen ha megiszom egy pohár tejet, az egész testem sebes lesz reggelre.

a tehéntej a bocinak van, nem egy csecsemőnek, más az összetétele mint az anyatejnek, a tejfehérjét nem tudják megemészteni a picik 1 éves korig, azért nem ajánlják. ettől függetlenül nem feltétlenül lesz baja mindenkinek tőle, de mi anyukák inkább nem kockáztatunk... :)


a másik meg, régen a baba 3 hónapos korában vissza kellett menni dolgozni. szerinted mit kellett volna adniuk?

nem volt tápszer, babáknak csak krumplipüré por volt annak idején. akkor már inkább tehéntej meg rendes kaja turmixolva :)

2012. ápr. 13. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Így igaz, régen a textilpelenkák idejében irritálta a picik bőrét a pisi, így hamar rájöttek, hogy a bilibe kell.

Etetést illetően én is hallottam már olyanokat, hogy dobtam egy hátast. Pl. hogy koraszülötteknek, vézna babáknak májat adtak, azzal táplálták fel őket. Nem tudom mi igaz ezekből.

2012. ápr. 13. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Az 1évesen szobatiszta gyerek nekem sem fér a fejembe. Anyósom mondta,hogy a párom is az volt,de nem tudom elképzelni.... Kapott tejet is,attól viszont rosszul van a mai napig,és inkább nem is iszik,különben megy a hasa.
2012. ápr. 13. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!