Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor lehet almát héjastul...

Mikor lehet almát héjastul adni a gyerekeknek?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 19. 16:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Függ az alma héjától (mennyire vastag és nehéz rágni) és attól, milyen ügyesen/türelmesen eszik a gyermeked.

Vékony héjú almát kb másfél-két éves koráig tudtam adni fiamnak (volt h egy kisebb almát egyben megkapott és vígan rágcsálta), aztán egyszer csak elkezdett habzsolni, és egyszer elakadt a torkán. Azt hittem szívinfakrtust kapok, gyorsan kikotortam a tokából és azóta eszembe sem jut héjastól adni. Nem tudom más hogy csinálja, én egyelőre nem merem.

2012. ápr. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Amikortól elfogadja. No persze néhány rágófog már kell hozzá, de ez is nagyon eltérő időpontban nő ki a gyerekeknél.


Pl. én sokáig pucoltam az almát, és a lányom itthon csak úgy ette meg, de bárhol máshol kapott héjastul, megette, lehet hogy egy év is eltelt így, most már egyszerűen csak úgy rakom eléjük, és a húga, aki sokkal kisebb, simán megeszi héjával, mert ezt látja a nagytól. :o)

2012. ápr. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Akkor majdnem 3 évesnek lehet?
2012. ápr. 19. 16:50
 4/5 anonim ***** válasza:
Persze. :o)
2012. ápr. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kb. 13 hónapos volt a kisfiam, amikor a védőnő kijött az egy éves státuszt megcsinálni. Kisfiam kigyalogolt elé, kezében egy egész, héjas almával, amit éppen harapdált. A védőnő csak ennyit kérdezett: Te már így eszed az almát??? :))

Azóta is így eszi, megmosom, kiszedem csak a közepét kiszúróval, és harapja (hozzáteszem, hogy anyóséknál termett a kertben, nincs permetezve).

2012. ápr. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!